Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2011, 08:36   #211
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

adam131 Idac tym tropem moj standard w nominale nie powienien miec, ale ja mam podgrzewana przednia szybe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ależ sie poruszenie zrobiło w tej kwestii heh

Tak sie zastanawiam czy nie ma jeszcze na to wpływu pojemność silnika, a co za tym idzie pewnie inny aku i troszke inna istalacja elektryczna.


Ostatnio edytowane przez Misiecki ; 28-02-2011 o 08:38
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2011, 20:17   #212
Brodziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2.2 TDCi
Rocznik: 09.2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: TIPS & TRICKS Nowe Mondeo

Cytat:
Ale MisieX ma samochód z 2008 roku i wtedy wszystkie chyba miały to ogrzewanie z automatu, dobrze gdyby dało się to wyłączyć. Jeśli ktoś parkuje pod chmurką to nie ma problemu, ale ja mam w garażu w którym np przy -10 jest -2 stopnie i się włącza niepotrzebnie
Nie wszystkie - bo ja mam też z 2008 i nie mam ogrzewania z automatu. Muszę włączyć albo sam przycisk grzania szyby albo defrost
__________________
Mondeo MKIV 2.2TDCi 175KM 08/2008 kombi Panther Black
Focus C-Max 2.0TDCi 136KM 11/2004 Panther Black
Brodziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 15:08   #213
donpedro60
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 12-10-2009
Skąd: Hiszpania-Langreo
Model: BMW X4
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 2017
Postów: 367
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Instrukcja obslugi nic nie pisze na temat automatycznego zalaczenia sie odmrazania a tym bardziej przy temp.mniejszych jak +4.Owszem powyzej tej temp. naciskajac rozmrazanie szyby automatycznie zalancza sie AC ponizej tak to rozumiem nie ma takiej potrzeby i sie nie zalaczy.Tak ze aby rozmrozic trzeba zal./wyl przycisk.Wylaczenie rozmrazania przedniej jak i tylnej odbywa sie tez automatycznie.
donpedro60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2011, 22:52   #214
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Witam Chciałbym powrócić do kwestii związanej m.in. z podójnym ryglowaniem. Wcześniej była mowa o tym, że podwójne ryglowanie jest wówczas gdy dwa razy migną kierunkowskazy przy drugim naciśnięciu na pilocie przycisku ryglowania. Przy pierwszym naciśnięciu mają mignąć tylko raz. U mnie sam nie wiem czy mam podójne ryglowanie czy nie. Mianowicie jak naciskam jeden raz na pilocie przycisk ryglowania to kierunki migają od razu dwa razy. Drugie naciśnięcie nic nie daje. Czy to już oznacza podwójne ryglowanie??? Jak to sprawdzić??? Czy ewentualnie jakoś sam mogę załączyć opcję podwójnego ryglowania? W Mk III miałem podwójne po drugim naciśnięciu przycisku ryglowania.
Ps. 1
Wcześniej o tym coś było ale nie padła informacja jak to zrobić - jak mianowicie samemu włączyć opcję samoistnego zamykania się drzwi po ruszeniu autem i po osiągnięciu danej prędkości??
Ps. 2
Sprawdziłem możliwość załączenia opcji z podwójnym otwieraniem - raz drzwi kierwocy, dwa pozostałe. Sposób podany przez JVC. Działa !!!!

Dodatkowo podaję, że na FordEtis po podaniu numeru VIN wyskakuje miże mam: Elek.ryglow.drzwi z elek.zwalnian. (dokłądny zapis). Czy to oznancza podwójne??

Ostatnio edytowane przez Andraszi ; 25-05-2011 o 23:03
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 07:23   #215
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Ja tam podwójnego ryglowania nie mam , ale można to chyba sprawdzić w ten sposób że wsiadasz do samochodu , zamykasz raz pilotem i sprawdzasz czy od środka otworzysz drzwi, później to samo przez dwukrotne naciśnięcia pilota , jeżeli nadal możesz otworzyć drzwi od środka to znaczy że ryglowanie podwójne nie działa.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 14:39   #216
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Dzięki. Już próbowałem zamykać gdy byełem w środku ale jak w aucie jest pilot to wtedy chyba nawet jakbym miał podwójne ryglowanie to się nie załączy - ze względów bezpieczeństwa. Tak więc po zamknięciu gdy byłem w aucie po jednokrotnym naciśnięciu rglowania mignęło dwa razy a i tak drzwi otworzyłem pociągając za klamkę. Muszę do tego testu skorzystać z pomocy żonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 14:52   #217
mondeouTG
ford::amateur
 
Avatar mondeouTG
 
Zarejestrowany: 03-04-2011
Skąd: Tarnowskie Góry
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Zamiast zatrudniać żonę zostaw otwarte okno i tak sprawdź ryglowanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mondeouTG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 14:55   #218
jvras
ford::average
 
Avatar jvras
 
Zarejestrowany: 19-05-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2008
Postów: 81
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Andraszi, nie masz podwójnego ryglowania. U mnie też tak jest że po pierwszym naciśnięciu na pilocie mruga 2 razy (i za każdym następnym też). Niestety, trzeba żyć bez podwójnego ryglowania, mimo że przyzwyczaiłem się w poprzednim Fordzie do tego.
jvras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 15:32   #219
Andraszi
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Mondeo MK4 Titanium
Silnik: TDCI 2.0 130 KM
Rocznik: 2007
Postów: 56
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Cóż, szkoda. Może uda się to jakoś włączyć.
Jak ktoś wie jak to proszę o radę. Z otwartym oknem też już próbowałem i się otwierały drzwi ale sądziłem, że ewentualny brak załączenia się podwójnego ryglowania może być spowodowany z jakiś powodów właśnie otwartym oknem.
Wcześniej już pisano w tym wątku, że podwójne jest standardem w fordzie (ja miałem w MK III) więc pewnie da się to jakoś załączyć.
Pozdrawiam
Andraszi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-05-2011, 15:35   #220
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tips & tricks

Nie jest bo ja nie mam, było za dopłatą z tego co pamiętam ,choć w Twojej Titanium powinno chyba być w standardzie...
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4 , tips , tricks



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.