Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2009, 20:21   #1
ogg
ford::beginner
 
Avatar ogg
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: opolskie
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie 2.0 benzyna bierze olej

Witam,

Mam pytanie czy możliwe aby nowy silnik benzyna 2.0 brał olej?. W serwisie powiedzieli, że niby do pierwczego przeglądu (20000) to możliwe bo się "dociera".
Otóż mam przejechane 4,5 tysiąca i pierwszy raz sprawdziłem olej. A tam co?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Poziom na dole miarki, a nawet minimalnie poniżej minimum. Musiałem dolać 0,6litra i jest ok.

Czy to normalne, że nowy silnik bierze olej????

__________________
"... proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców ..."

regulamin paragraf 23 i 24
ogg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 20:25   #2
marctwain
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-07-2009
Skąd: WARSZAWA
Model: MONDEO KOMBI AUT. ghia
Silnik: 2.0 TDCI 130@152/302@341Nm
Rocznik: 2005
Postów: 301
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Niektórzy producenci dają normę nawet do 900ml na 1kkm. Tak, że tragedii nie ma, szcególnie, że auto prawie bez przebieguGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
marctwain jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 20:44   #3
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

kolego po pewnym czasie powinien się uszczelnić,a różnie to bywa mam w firmie merca c klasse i bierze od nowośći 1 litr oleju na 1000km,ma już przejechane 70tys,km gwarancja się kończy a on bierze i bierze
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 21:12   #4
Blackwhite
ford::average
 
Avatar Blackwhite
 
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Scotland
Model: BMW E60
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2007
Postów: 105
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Juz to kiedys pisalem.Mialem sluzbowgo Focusa - zawsze bral olej , a przy przebiegu 130k km potrafil siorbnac do 3 litrow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fakt, ze nie zalowalem mu obrotow.
Mialem tez Passata z przebiegiem 65k km i od przegladu do przegladu bral okolo 0.8 litra.
Niektore silniki tak po prostu maja.

Ostatnio edytowane przez Blackwhite ; 10-10-2009 o 21:14
Blackwhite jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 21:23   #5
ogg
ford::beginner
 
Avatar ogg
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: opolskie
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Rozumiem mercedes, focus, passati itd. różnie biorą.
Ale czy mógłby ktoś z użytkowników MK4 z silnikiem 2.0 benzyna napisać jak to wygląda w jego przypadku. Bo nie wiem czy mój jakiś felerny czy ten typ tak ma.
__________________
"... proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców ..."

regulamin paragraf 23 i 24
ogg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 23:28   #6
hybryd
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2009
Model: Mondeo MK4 <Hatchback><Panther Black><GoldX>17"<
Silnik: 2.0 Duratec He 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 54
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Witam,

Przejechane 7k, sprawdzam olej no i sytuacja jak u Ciebie. Stan oleju - czubeczek bagnetu. Pojechalem do serwisu, na gwarancji zrobili przeglad.

Pan stwierdzil, ze wyciekow nie ma. Komputer nie wskazal zadnych bledow.
Niby wszystko ok. Dolali olej oczywiscie na moj koszt. Pan spytal sie z jakimi predkosciami jezdze na autostradzie. Odp. no tak srednio to 160, zdaza sie 180 i wiecej. Powiedzial, ze przyczyna moga byc wysokie predkosci i to, ze silnik ponoc jeszcze sie uklada.
Z drugiej strony ciekawe jaki byl stan oleju podczas odbioru auta ? Nie sprawdzilem, moze byl na minimum w celach oszczenosci ? NIe zdziwilbym sie.

Z innych problemow. Jak jest zimny przy pierwszych postojach na swiatlach potrafi zadrzec silnik. Spada ponizej 900 obr/min, waha sie i po chwili wraca do normy. Min. i z tym problemem bylem w serwisie, ale jak juz pisalem wyzej nic nie wylapali. Poprawili jeszcze pedal sprzegla - przy zwolnieniu pod koniec troche skrzypial.

Spalanie - bierze 10 l w cyklu mieszanym jak nic. Nie wyobrazam sobie zejscia ponizej 8l jak to niektorzy pisza. Duzo jezdze po Wroclawiu, moze tu tkwi przyczyna ? Z drugiej strony na trasie nie zszedlem ponizej 8,7l.
hybryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2009, 23:56   #7
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

hej, ja mam już ponad 42k przejechane i głównie śmigam w trasach (dużo też na autostradach) i jak to kolega napisał w jednym wątku "w d.... mam eco-driving", jestem po 2 przeglądzie i ani przy pierwszym ani przy drugim nie zdarzyło mi się żebym musiał coś w trakcie dolewać, w ASO też nie mówili mi że byłem na minimum, albo poniżej minimum oleju, z drugiej strony od jakiegoś czasu już jestem na forum i nikt się nie żalił że mu olej bierze, a kilka osób z 2,0 duratec się tu kręci (a post z usterkami jest chyba najbardziej rozbudowanym na całym forumGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

niestety muszę się zgodzić z innymi że niektóre silniki tak mają, mój poprzedni Passat (2,0 benz) brał około 1l co 3-4 tys, a znowu wcześniejszy Focus (1,8 benz) nie brał ani grama ... niestety także większość z producentów zastrzega sobie że silniki mogą brać olej, nie pamiętam jak jest w instrukcji do Mondeo napisane (przeczytaj uważnie), jeżeli nie ma nic napisane to wal śmiało do ASO niech uznają Ci reklamację albo pokazują dokumentację techniczną że tak właśnie ma być
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 00:47   #8
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Coś takiego na temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 01:05   #9
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Cytat:
Napisał adam131 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś takiego na temat:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hhmmm ... tekst z artykułu:
Ile oleju może znikać?

Przyjmuje się, że sprawny silnik benzynowy nie wymaga dolewania oleju pomiędzy kolejnymi przeglądami. W przypadku turbodiesla ubytek oleju nie powinien być większy niż 0,1 l/1000 km. Z sytuacją niepokojącą mamy do czynienia, gdy zużycie oleju przekracza 0,2 l/1000 km. W zasadzie naprawy wymaga już silnik, którego zużycie oleju mieści się w przedziale 0,5-1 l/1000 km.


ja tam nie wiem kto to pisał, i jak ma się jego wiedza ... wiem tylko że miałem 1,5 rocznego Passata który brał olej a w instrukcji miał napisane że "branie" do 1l / 1000km to jest norma ... a jak go sprzedawałem, pojechaliśmy do ASO na sprawdzenie i mówię że mi bierze 1l na 3-4tys to powiedzieli że mam naprawdę udany model.


Choć dla mnie prywatnie takie dolewki to był szok po poprzednim Focusie ... na szczęście wróciłem do normalności teraz z Mondkiem i nic nie muszę dolewać.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2009, 01:42   #10
adam131
Minęło 9 lat i nic
 
Avatar adam131
 
Zarejestrowany: 01-02-2009
Skąd: Suchy Dwór
Model: Mk4 Mondeo Ghia X automat; Fiesta
Silnik: 2.3 Duratec/161KM; 1.25/82KM
Rocznik: 2009; 2010
Postów: 324
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Ja przed Mondeo też latałem Passatem. Olej brał ale w ilościach 0,1-0,2 l na 5000. Skąd wiem. A no było tak, że czujnik co jakieś 4-5 k zapalał kontrolkę oleju. Poziom na bagnecie był o.k. Wystarczyło wlać 2 setki i na kolejne 5 k był spokój. Trochę to było niebezpieczne, bo kilku akich akcjach olewałem "alarm" i jeździłem jeszcze wiele km. Co by było gdyby naprawdę zabrakło oleju? Podobno Passat tak ma,nie wgłębiałem się w to. Na razie moja Ghia ma 9,5 tys. i zero ubytków.
__________________
Mk4 Mondeo Ghia X, 2.3 Duratec 161 KM, automat, hatchback, Panter Black + dodatki
adam131 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.