Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-10-2020, 19:20   #1
klocur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2020
Model: Fusion
Silnik: 2.0H
Rocznik: 2017
Postów: 14
Question Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Cześć
W FF'17 hybrid przy odpaleniu na zimnym silniku wyskakują w PCM następujące błędy:

Kod:
===PCM DTC P0106:00-68===
Kod: P0106 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze/ciśnienia atmosferycznego

===PCM DTC P0109:00-E8===
Kod: P0109 - Usterka sporadyczna w obwodzie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze/ciśnienia barometrycznego

===PCM DTC P0300:00-EC===
Kod: P0300 - Zarejestrowano nieregularne przerywanie zapłonu.

===PCM DTC P0316:00-6C===
Kod: P0316 - Wypadanie zapłonów wykryte podczas uruchamiania silnika (pierwsze 1000 obrotów).
Jesli dam gazu do 2000tys obrotów wypadanie zapłonu nie występuje. Sprawdziłem i podmnieniałem świece i cewki, bez rezulatu. Błędy wskazują na MAP sensor ale nie potrafię go zlokalizować. Ktoś z was miał podobne problemy? Jakaś podpowiedź gdzie znaleźć ten MAP sensor?

klocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2020, 17:50   #2
klocur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-06-2020
Model: Fusion
Silnik: 2.0H
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

nikt nie ma żadnej podpowiedzi?
wymieniłem MAP sensor, nic to nie dało. Psikałem po dolocie brake cleanerem, bez rezultatu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2020, 16:27   #3
hellix
ford::average
 
Avatar hellix
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 66
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Udało się rozwiązać problem? Mam podobny - Auto jeżdziło bezproblemowo, zgasiłem pod sklepem, uruchomiłem zgasło. JAk daje gazu nie gaśnie, zostawie na wolnych obrotach to łapie P106:00-68 i gasnie.
__________________
---
hellix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2020, 13:22   #4
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał hellix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Udało się rozwiązać problem? Mam podobny - Auto jeżdziło bezproblemowo, zgasiłem pod sklepem, uruchomiłem zgasło. JAk daje gazu nie gaśnie, zostawie na wolnych obrotach to łapie P106:00-68 i gasnie.
Układ dolotowy-nieszczelność

Bump:
Cytat:
Napisał klocur Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć
W FF'17 hybrid przy odpaleniu na zimnym silniku wyskakują w PCM następujące błędy:

Kod:
===PCM DTC P0106:00-68===
Kod: P0106 - Zakres/jakość sygnału w obwodzie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze/ciśnienia atmosferycznego

===PCM DTC P0109:00-E8===
Kod: P0109 - Usterka sporadyczna w obwodzie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze/ciśnienia barometrycznego

===PCM DTC P0300:00-EC===
Kod: P0300 - Zarejestrowano nieregularne przerywanie zapłonu.

===PCM DTC P0316:00-6C===
Kod: P0316 - Wypadanie zapłonów wykryte podczas uruchamiania silnika (pierwsze 1000 obrotów).
Jesli dam gazu do 2000tys obrotów wypadanie zapłonu nie występuje. Sprawdziłem i podmnieniałem świece i cewki, bez rezulatu. Błędy wskazują na MAP sensor ale nie potrafię go zlokalizować. Ktoś z was miał podobne problemy? Jakaś podpowiedź gdzie znaleźć ten MAP sensor?
Przebieg?
Ma LPG?
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2022, 13:28   #5
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Cześć wszystkim,
pozwolę sobie odgrzać ten temat gdyż mam podobny problem:
Wypadające zapłony na cylindrze 1 w Fusion Hybryda 2017.
Kilka faktów w punktach:
1. zakupiłem auto z przebiegiem 85kkm. Lampka zapalała się czasem i gasła czasem. PO podpięciu komputera zawsze błędy:
P0300 - Zarejestrowano nieregularne przerywanie zapłonu
P0316 - Wypadanie zapłonów wykryte podczas uruchamiania silnika (pierwsze 1000 obrotów).
P0301 - Wykryto wypadanie zapłonów w cylindrze 1 (ten nie zawsze ale zazwyczaj)
Błędów na innych cylindrach nigdy nie było.
2. Zamieniałem cewki i świece miejscami - wciąż błąd na cylindrze 1
3. Wymieniłem wszystkie świece - wciąż to samo.
4. Ogólnie po odpaleniu silnika słychać jak czasami nieregularnie przerwie na chwilkę (wypadnie zapłon). Na zimnym silniku jest to bardziej zauważalne.
5. Podczas jazdy nie czuje problemu (poza lampką silnika zapaloną)
6. Obecnie mam już niespełna 130kkm i problem sie nasilił - lampka nie gaśnie już wogóle. Dodatkowo ostatnio pojawił się bład od składu mieszanki (wcześniej nigdy go nie było)
P219A - Brak równowagi składu mieszanki powietrzno-paliwowej 1 rzędu cylindrów
7. Auto ma LPG. Jednak zachowuje się tak samo zarówno na benzynie jak i LPG
8. Odłączałem i zaślepiałem podciśnienie od LPG (wzięte jest z cylindra 1), bez rezultatu

9.Chciałem zmierzyć ciśnienie na cylindrach, ale przy tej za....nej hybrydzie nie umiem za bardzo. Odpalam na 3 cylindrach z wkręcony manometr w 4ty, ale komputer ustala obroty silnika na poziomie jakim chce, nie potrafię wymusić w żaden sposób stałych obrotów aby porównać ciśnienia na wszystkich cylindrach - macie na to jakiś sposób?
10. Robiłem za to próbę ze sprężonym powietrzem w cylinder z tłokiem w TDP - nie słyszałem żadnych przewiewów w kolektor czy wydech
11. Ktoś może potwierdzić, że cylinder 1 to ten pierwszy od lewej patrząc od frontu auta (tak żebym miał 100% pewności)
12. Wyczytałem gdzieś kiedyś, że ten silnik ma hydraulicznie regulowane zawory - może ktoś potwierdzić albo zdementować (już kiedyś mając Focusa dałem się na to nabrać i wywołałem bardzo podobny problem po 200kkm).
13. Mógłby ktoś poratować wartością podciśnienia w kolektorze dolotowym ze sprawnej hybrydy forda? wraz z wartością obrotów w danym momencie.

Jakieś inne pomysły? bo zaczyna mnie już złościć ten bład....
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2022, 15:28   #6
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Cytat:
Napisał czarek45 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem zmierzyć ciśnienie na cylindrach, ale przy tej za....nej hybrydzie nie umiem za bardzo. Odpalam na 3 cylindrach z wkręcony manometr w 4ty, ale komputer ustala obroty silnika na poziomie jakim chce, nie potrafię wymusić w żaden sposób stałych obrotów aby porównać ciśnienia na wszystkich cylindrach - macie na to jakiś sposób?
Coś chyba namieszałeś z metodą pomiaru. Wykręć wszystkie świece i wtedy kręć jednocześnie mierząć poszczególne cylindry.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2022, 20:02   #7
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Deryll - a jak zakręcić hybrydą?
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2022, 22:33   #8
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

nikt nic nie pomoże?
Skasowałem ostatnio błędy (były błedy wypadniętych zapłonów na cylindrze 1 jak zwykle ale także poraz pierwszy na cylindrze 2). Przejechałem 60km z podpiętym komputerem. Silnik chodził równiutko - 0 wypadniętych zapłonów (zmierzyłem ciśnienie w kolektorze dolotowym i wyglądało mniej więcej tak: 1900-1930rpm 47-50kPa.
Po zgaszeniu i uruchomieniu silnika kilka godzin później od razu zaczął falować obrotami i wyskoczyła lampka od silnika (pojawiły się błędu wypadających zapłonów na cylindrze 1 oraz 2).
Sczytywałem dane ciśnienia w kolektorze dolotowym podczas jazdy, jak patrze na wykres to jest on dość dziwny. Przy obrotach na poziomie 1900 rpm mamy około 50kPa. Natomiast przy niższych obrotach (około 1160rpm) wartość ciśnienia jest wyższa 78-83kPa (mniejsze podciśnienie).
Zaczynam się zastanawiać czy wypadanie zapłonów nie jest skutkiem jakiś nieprawidłowości a nie przyczyną. Rozważam zbadanie EGRu patrząc na te objawy (chodź błędow od niego nie widziałem ani razu) - ktoś się wypowie?

Ostatnio edytowane przez czarek45 ; 30-08-2022 o 10:13
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 10:12   #9
Farfocel
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-10-2020
Skąd: Kraków
Model: Puma
Silnik: 1.0 Ecoboost 125 KM
Rocznik: 2021
Postów: 65
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

Bardzo dużo na temat tych błędów można znaleźć na zagranicznych forach. Warto poszukać. Najczęściej przewijającym się rozwiązaniem jest wymiana przewodów zapłonowych (zakładając, że świece i cewki są w porządku).

Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 30-08-2022 o 10:14
Farfocel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 10:16   #10
czarek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL / Focus MK2 FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6 Duratec
Rocznik: 2011 / 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na zimnym silniku

szukałem dużo na anglojęzycznych forach - nie znalazłem nic zbytnio podobnego. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - podrzucisz jakiś link? Przewody to w tym przypadku cewkofajki - dość kosztowne żeby w ciemno wymieniać. Zamieniałem za to je miejscami. Błędy zostają na tym samym cylindrze - toteż powątpiewam w to rowiązanie.
czarek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.