Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2014, 13:02   #1921
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

za stary soft

niestety nie słyszałem żeby aso udało się zaktualizować radio sony

Mam rosyjski program UCDS, który czasami (!) potrafi zaktualizować radio Sony do najnowszej wersji - na moim sony nie zadziałał, a na innych nie próbowałem jeszcze.
Ktoś chętny?

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 13:05   #1922
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za stary soft

niestety nie słyszałem żeby aso udało się zaktualizować radio sony

Mam rosyjski program UCDS, który czasami (!) potrafi zaktualizować radio Sony do najnowszej wersji - na moim sony nie zadziałał, a na innych nie próbowałem jeszcze.
Ktoś chętny?
Do sprawdzenia czy da rade zaktualizować??? Ja bym był chętny.

Gdzie mam się zgłosićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.???

Ostatnio edytowane przez peszt ; 24-06-2014 o 14:05
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 14:16   #1923
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie chce zaśmiecać, ale znalazłem coś takiego:

"Dla zainteresowanych podaję instrukcję (opublikowaną przez "dbeyzade" na fordmondeo.org) aktualizowania oprogramowania (firmware) systemów audio Sony.
Oczywiście w większości naszych ASO, jeśli zapytamy o taką możliwość, otrzymamy odpowiedź, że się nie da lub mamy brak odpowiedzi.

Oto instrukcja:

1. Obtain and record the audio unit keycode and preset radio frequencies.

2. Connect the IDS portable diagnostic unit to the vehicle and establish communication (VID the vehicle).

3. Select the <Toolbox> tab at the top of the screen.

4. Select the <Module Programming>.

Press the tick.

5. Select <Module Reprogramming>, then select <ACM>.

Press the tick.

6. Press the tick then enter the VIN if required.

7. Select <YES> to accept the calibration update.

8. IDS will now check the calibration level of the audio unit.

Select <YES> then press the tick.

9. NOTE: The audio unit display will go blank during this process.

 NOTE: If the calibration level is already at the latest level, IDS will display the message 'no later calibration is available'. This bulletin does not apply and further diagnosis will be necessary. For additional information, refer to Focus 2004.75 (07/2004-)/Focus C-MAX 2003.75 (06/2003-)/Mondeo 2001 (10/2000-) Workshop Manual Section 415-00, 415-00 Entertainment System - General Information - Diagnosis and Testing.

Follow the on screen instructions to program the audio unit.

10. Select the tick to confirm the calibration has loaded.

11. Follow the on screen instructions, ignoring the instruction to reprogram further modules.

12. Enter the preset radio frequencies.

13. Reprogramming is now complete. Run the <Self Test>. Clear any stored DTCs related to this concern and disconnect IDS from the vehicle."

Napisał to grafmarr na stronie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 14:36   #1924
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

'no later calibration is available' - nie widziałem aby dla owalnego Sony wyświetlał inaczej, ale pewno mało widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

czy ktoś zaktualizował IDSem owalne Sony?

Bump:
Cytat:
Napisał peszt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie mam się zgłosić???
Warszawa
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 16:25   #1925
MaciekI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam,

Jestem po lekturze całego wątku (mam nadzieję, że zrobiłem, to w miarę dokładnie). Ale mam jeszcze kilka wątpliwości. Mam mondeo z pierwszej połowy 2008 z nawigacją NX. Sprawdziłem i wydaje mi się, że mam całą instalację: jest gniazdko do mikrofonu przy lampce (wiązka nie kończy się w prawym słupku), mam wtyk do modułu BT.
A teraz wątpliwości:

1. Czy manetka z takim oznaczeniem będzie pasowała 6G9T-13335-BE?
2. Czy jeśli kupię stary moduł (mono), to potrzebuję jeszcze jakieś dodatkowe wiązki np. pajączek, czy też powinno wszystko zadziałać od razu.
3. Rozumiem, że z mikrofonem nie ma co kombinować i trzeba udać się do ASO.

pozdrawiam
MaciekI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 17:34   #1926
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

1) Nie słyszałem o różnych manetkach. Jest jeden typ funkcjonalny, więc byle była z obsługą VC i telefonu...
2) Bez sensu jest kupowanie do tego zestawu modułu mono! Potrzebne będą przeróbki instalacji. Od razu należy kupić moduł zaczynający się na 8M5T - taki będzie "P&P"
3) Na pewno nie ma co kombinować, ale niekoniecznie zaraz do ASO... Należy założyć, iż w przyrodzie ilość dostępnych mikrofonów Ford powinna być mniej więcej równa ilości dostępnych modułów BT/VC. No i poszukać brakującego "do pary"...

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy ktoś zaktualizował IDSem owalne Sony?
...
Pytanie dokładnie takie same jak "kto widział zaktualizowany IDSem moduł BT/VC 488...". Opis procedury aktualizacji BT/VC w biuletynie TSB Forda jest dokładnie taki sam jak dla Sony...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 24-06-2014 o 17:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 18:57   #1927
MaciekI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1)
2) Bez sensu jest kupowanie do tego zestawu modułu mono! Potrzebne będą przeróbki instalacji. Od razu należy kupić moduł zaczynający się na 8M5T - taki będzie "P&P"
A nie odwrotnie? Moduły zaczynające się na 8M5T były chyba dostępne w drugiej połowie 2008 - a wtedy mój samochód już parę miesięcy miał.
MaciekI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:29   #1928
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie ma moim zdaniem navi NX z wejściem mono. Były tylko stereo. Poza tym napisałeś - "samochód z połowy 2008". Zmiana instalacji była ok. kwietnia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 19:41   #1929
MaciekI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

data produkcji samochodu 08.02.2008.

Czyli taki moduł powinien spokojnie pasować 8M5T-19C112-ER (jest od fiesty mk7)?

Ostatnio edytowane przez MaciekI ; 24-06-2014 o 19:42 Powód: Dodanie informacji
MaciekI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 22:01   #1930
erzyk
ford::beginner
 
Avatar erzyk
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Poznań / Złotów
Model: Mondeo MK4 TitaniumX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma moim zdaniem navi NX z wejściem mono. Były tylko stereo.
Oj tu kolego się myliszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja mam NX i miałem stary moduł 488 podłączony do wejścia mono w NXie. Linia mona jest różnicowa połączona za pomocą 2 przewodów. Nie był bym pewnien że instalacja nowego modułu w aucie w którym go nie było jest P&P, gdyż może być przygotowana pod moduł mono i nie mieć 20pinowego pajączka a jedynie 8 pinowy w którym można krosować jedynie mikrofon. Tor audio trzeba wówczas przerabiać samemu.
erzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.