Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2011, 15:33   #71
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Cytat:
Napisał 12345mario Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SS, to nieco dziwne, bo u mnie nie muli na klimie wogóle. Nieco wyższe jest jednak spalanie, o ok. 0.2l/100km.
Nie mam pojęcia czemu tak jest, nawet nie wiem od czego zacząć aby coś z tym zrobić. Na nową klime szkoda mi kasy.

SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2011, 07:56   #72
marcin89
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: mondeo kombi
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 63
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

My od poczatku jak mamy mondka to jezdzimy z wlaczona klima (zawsze na auto 20C i jedziemy, raz sie zdarzyło ze wyłączyłem, ale to jak pasek osprzetu zaczal smierdziec). Chyba musze troche pojezdzic bez chlodzenia, bo jak tak mowicie ze klima tyle mocy zabiera, to moze nie bede musial robic wiruskaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wystarczy wyłaczyc klime, bo jak narazie nie zauwazylem prawie wcale braku mocy w tym silniku.
__________________
Mondeo 2.0 TDCi 2005 -->Nasze Titanium, Nissan Note 1,5 dCi 2008, FSO 125p 87' [bo cos trzeba w zyciu kochac]

Naruszenie regulaminu par.23 i 24
marcin89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 13:55   #73
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Cytat:
Napisał Karol2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Wszystkich,
Chciałbym się dowiedzieć czy objawy jakie zauważyłem w moim samochodzie są standardem czy może coś nie gra tylko w moim autku.
Problemem dla mnie jest to, że w momencie kiedy włączam klimatyzację samochód z super fajnego robi się mułem...
Nie ma siły. Muszę go wkręcać na wysokie obroty(jeśli tego nie zrobię to czasami gaśnie).
Myślę w takich chwilach o względach bezpieczeństwa w aspekcie utraty mocy w czasie wyprzedzania bo o ruszaniu spod świateł nie wspomnę.
Byłem na uzupełnieniu i przeglądzie klimatyzacji, ale nic nie stwierdzono(podobno wszystko jest OK).
Może powodem jest niska moc mojego Mondeo(115KM)?
A może sprężarka daje większe obciążenie silnika niż powinna?
Nie wiem.
Czekam na jakieś konstruktywne uwagi

Moje uwagi zapewne nie będą konstruktywne, ale dodam, że w swoim mondeo takie problemu nie mam. Fakt, jeżdżę na benzynie,choć, według mnie nie zmienia to faktu.W związku z czym przyczyn utraty mocy upatrywałbym gdzie indziej a moc 115 km nie ma nic do tego.Pozdrawiam
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2011, 15:06   #74
koniecznyh
ford::average
 
Imię: tomaz
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: Chorzow
Model: MONDEO
Silnik: TDCI 2,2 180KM 430NM
Rocznik: 2007
Postów: 134
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

ja tam praktycznie roznicy w mocy nie czuje czy z klima czy bez

zrobcie sobie chipa i bedziecie zadowoleni

chip wam doda 15-20% mocy a klima zabierze 10-15%

wczesniej mialem 2L tdci 130 i troche sie odczuwalo klime

Ostatnio edytowane przez koniecznyh ; 10-06-2011 o 15:09
koniecznyh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2011, 13:48   #75
Żaba
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-06-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Proponuje panowie przy następnej obsłudze klimy poprosić wulkanizatora żeby nie ładował do układu tyle czynnika co podaje książka a ciut mniej powiedzmy 100-150 gram.(specjalnie pisze wulkanizatora bo około 70% osób które maja klime oddaje swoje cacuszka do zakładów które zajęły się klimatyzacjami bo to dobry biznes).I w wtedy spadek mocy będzie minimalny praktycznie niewyczuwalny.
Żaba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 03:02   #76
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Dodam swoje trzy grosze bo jestem wlasnie po uporaniu sie z problemem.
MK3 mam od 2 miesiecy prawie i dziwilo mnie strasznie to zamulanie przy klimie.
Potem przyjrzalem sie ze wentyl wlacza sie na 2 bieg tylko i za chwile wylacza i tak w kolko.
Wymienilem rezystor wentylatora i jak reka odjal. Klima dziala, wiatraczek kreci sie bezglosnie na pierwszym biegu, nie czuje zadnego szarpania ktore mialem wczesniej, spadek mocy pomijalny bo nie ma juz zdziwienia podczas ruszania czy wyprzedzania.
Do tego efektywnosc klimi mi wzrosla bo na kratkach mam teraz na LOW 1,8st. a wczesniej bylo odczuwalnie wiecej.
Radze sprawdzic.
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 07:06   #77
muli9
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-12-2007
Model: Mondek
Silnik: benzyna,ropa
Rocznik: 2003
Postów: 359
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

no to podaj szczegoly tej wymiany: ceny i oznaczenie czesci plus oczywiscie relacja z wymiany
__________________
Jesli nie widac roznicy to po co przeplacac
muli9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2011, 12:17   #78
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Witam,

Przyłączam się do tematu.
Mam 2 mondeo. Oba MK3 TDCi 2.0 130KM. Oba 2002 rocznik
W jednym praktycznie nie ma różnicy czy włączona jest klima, w drugim przy ruszaniu (jak załączy się wentylator) natychmiastowy spory spadek mocy. Przy ruszaniu jak się szybko nie zorientuję, że włączył się wentylator to może nawet zgasić silnik przy niskich obrotach. Oczywiście nie zdarzyło mi się to jeszcze ale zdecydowanie przydusza go jak włącza się wentylator. Bez klimy żadnych problemów. Klima chłodzi też jak należy. I zaznaczam - drugie mondeo ten sam rocznik ten sam silnik - ZERO problemów czy z klimą czy bez. Jeżdżę nimi na zmianę więc mam porównanie na bieżąco. Także komentarze, że ten typ tak ma czy 130 KM to za mało można sobie darować. Spadek mocy musi być to nie ulega wątpliwości i wynika z prostej fizyki ale na pewno nie tak drastyczny jak u wielu osób z tym problemem w tym u mnie. Także musi być jakieś rozsądne rozwiązanie tego problemu. Bez zmiany auta czy chipa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolega wspomniał o rezystorze - spróbuję z tym powalczyć i dam znać czy coś się zmieniło.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 16-07-2011 o 12:21
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 18:59   #79
Sepcio1
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-06-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo [MKIII]
Silnik: 2.0 TDCI (130 KM)
Rocznik: 2004
Postów: 37
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

Witam,
Podłączam sie do tematu, po włączeniu klimy muł totalny ale ja mam jeszcze inne objawy. Załóżmy, że ruszam no i że muł to mi zgaśnie. Jak odpalam znowu to na wyświetlaczu temperatury zewnętrznej pojawia mi sie temp. 57 stopni i po wyłączeniu klimy sukcesywnie spada do rzeczywistej temperatury.... Inny objaw, który miałem to w trasie jak jechałem z włączoną klimą było ok 32 stopnie na zewnątrz zauważyłem, że wskazówka od temp. chłodnicy zaczęła sie zbliżać do 120 stopni a jak wyłączyłem klime to wróciła sukcesywnie na swoje miejsce.....Dodam tylko że wymieniłem ostatnio kompresor od klimy i ją nabiłem...
Sepcio1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2011, 19:54   #80
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Klimatyzacja a spadek mocy

sprawdzcie w dobrym warsztacie od klimy czy czasem za duzo czynnika chlodzacego wam nie wpuszczaja i czy ilosc czynnika chlodzacego w stosunku do smarujacego w objetsci jest wlasciwa
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.