Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2022, 22:20   #131
YaroFocus
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 12-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6 TDCI 115 KM
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Jak masz trzy kreski, a czujnik sprawny to na bank kabelki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Podobno bardzo często uszkodzenie następuje pod gumowym łączeniem drzwi/buda , przy zawiasach.

YaroFocus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2022, 13:32   #132
kogoot
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Skąd: Szczecin
Model: Focus MK3
Silnik: 1.0 EcoBoost 100KM
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Cytat:
Napisał rtdl76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik pomierzyłem i jest sprawny .Chyba będzie coś z kablami.
Tam jest termistor równolegle z rezystorem. To, że jest przejście, nie znaczy, że jest OK.

Z tego co pamiętam 10k9R i 3k0 (NTC).
kogoot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2022, 23:23   #133
rtdl76
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-04-2022
Model: Fokus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Robiłem pomiar rezystencji na zimnym i na ciepłym czujniku ,jak by był uwalony termistor to by rezystencja po podgrzaniu czujnika nie malała. Klima u mnie raz się załącza, a raz nie. Dzwoniłem dzisiaj do ASO i powiedzieli mi że w lusterku czujnik tylko załącza klimę a za wskazania na wyświetlaczu jest odpowiedzialny drugi czujnik, który znajduje się z przodu koło zderzaka. Wszyscy na forum piszą tylko o lusterku .Po tej informacji z ASO już zgłupiałem.
rtdl76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2022, 22:40   #134
rtdl76
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-04-2022
Model: Fokus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Dzisiaj podłączyłem nowe lusterko na podmiankę i żadnej reakcji .Drzwi rozebrałem wszystkie kable posprawdzałem i przejścia są od słupka do lusterka. Ściągnąłem zderzak bo jakiś baran z ASO mi powiedział ,że u mnie jest drugi czujnik ,ale go niema.
Posprawdzałem wszystkie kostki od spodu także od ECU i wszystko wygląda ok. Brak już pomysłu .Zostaje tylko jakiś dobry elektryk tylko u mnie w okolicy brak .A jak dam jakiemuś baranowi to mi pół samochodu wymieni i dalej będzie to samo.
rtdl76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2022, 05:59   #135
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] A nie bawiłeś się ustawieniami w CCC?
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2022, 08:10   #136
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,289
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Cytat:
Napisał rtdl76 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ściągnąłem zderzak bo jakiś baran z ASO mi powiedział ,że u mnie jest drugi czujnik
No i ten "baran" miał rację tyle że jest on (ale nie zawsze) w skrzynce bezpieczników spięty równolegle do cewki przekaźnika od sprzęgła kompresora.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2022, 15:33   #137
rtdl76
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 07-04-2022
Model: Fokus mk3
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Cytat:
Napisał sabaciontko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] A nie bawiłeś się ustawieniami w CCC?
Nie ,nie bawiłem się. W takim stanie niedawno kupiłem focusa i denerwuje mnie ta klima bo robi się ciepło a ona chodzi jak jej się podoba i termometr na wyświetlaczu nie wyświetla. Być może wcześniejszy właściciel coś pogrzebał ,bo był to handlarz ,który ma warsztat i może on coś namieszał.

Bump:
Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i ten "baran" miał rację tyle że jest on (ale nie zawsze) w skrzynce bezpieczników spięty równolegle do cewki przekaźnika od sprzęgła kompresora.
Myślę że w ASO jak sie podaje vin to powinni wiedzieć a nie strzelać może jest a może niema .Na darmo rozbierałem cały przód. Jeśli można to w której skrzynce bezpieczników? pod maską czy w kabinie ?

Bump:
Cytat:
Napisał dzwiedziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i ten "baran" miał rację tyle że jest on (ale nie zawsze) w skrzynce bezpieczników spięty równolegle do cewki przekaźnika od sprzęgła kompresora.
Myślę że w ASO jak sie podaje vin to powinni wiedzieć a nie strzelać może jest a może niema .Na darmo rozbierałem cały przód. Jeśli można to w której skrzynce bezpieczników? pod maską czy w kabinie ?Z tego co zdążyłem się zorientować to przez kilka miesięcy w 2011r. szła produkcja z dwoma czujnikami w lusterku i w zderzaku a później tylko w lusterku. Bo nawet w katalogach części niema nigdzie tego drugiego.
rtdl76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2023, 17:42   #138
Duhasz
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-03-2023
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: Mk3
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Wyświetlanie temperatury zewnętrznej

Witam Wszystkich, zauważyłem ze w moim focusie mk3 2011 rok świruje wskaźnik temperatury. Po odpaleniu pokazuje np 17 stopni Celsjusza po chwili podnosi się do 37 gdzie temperatura zewnętrzna to 14 stopni. Czy ktoś miał już podobne objawy? Czy tu awaria czujnika?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 46706AA0-DE29-4646-A92A-FED18C6F0FAB.jpg (13.6 KB, 29 wyświetleń)
Duhasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2023, 18:15   #139
pafs
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-03-2016
Model: c-max
Silnik: 1,6
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej - błędne wskazania

Dzień dobry wszystkim,

czytam wpisy dotyczące czujnika temperatury bo mam podobny problem (Ford Cmax 2014). Nie mogę włączyć klimatyzacji (układ pełny, sprawny - sprawdzone). Gość od klimy zdiagnozował problem z czujnikiem temperatury. Poszukuje elektronika z Krakowa, który podejmie się sprawdzenia tego i ewentualnej wymiany/naprawy. Czy ktoś z tu obecnych się tego podejmie lub może kogoś polecić?

Z góry dziękuję za propozycje
pafs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2023, 14:57   #140
mati3995
ford::average
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2018
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 132
Domyślnie Odp: Wyświetlanie temperatury zewnętrznej

Cytat:
Napisał Duhasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Wszystkich, zauważyłem ze w moim focusie mk3 2011 rok świruje wskaźnik temperatury. Po odpaleniu pokazuje np 17 stopni Celsjusza po chwili podnosi się do 37 gdzie temperatura zewnętrzna to 14 stopni. Czy ktoś miał już podobne objawy? Czy tu awaria czujnika?
Miałem to samo, u mnie trzeba było wymienić całe prawe lusterko bo tam jest czujnik.
mati3995 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.