Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2011, 19:31   #1
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie przyczepka + galaxy + niemcy

Z wuzykiem się już naśmigałem ale przez germanię jeszcze nie jeździłem.
Właściwie dużo wiem, jednak dwa kierunkowe pytanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1) Czy ciągnąc przyczepkę do 750kg bez amortyzatorów, galaxy które ma w dowodzie do 2t obowiązuje mnie ograniczenie do 100km/h ??
2) Jeśli tak, czy muszę mieć naklejkę 100km/h i czy sprzedają ją na granicy??

i pytanie, że tak powiem poza konkursowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

musiałem sobie podnieść burty. Właściwie tylko po to, żeby utrzymać ładny kształt bo w ich obrębie (czyli ponad oryginalnymi burtami) nie będzie nic ciężkiego, jakieś lekkie pierdoły zajmujące dużo miejsca. Czy szwab może się przyczepić do tego, że burty są prowizorycznie dołożone??

subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 19:58   #2
kriss941
ford::average
 
Avatar kriss941
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 30-07-2005
Skąd: Zgierz
Model: Mondeo Mk2 kombi
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 126
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

100 km/g oczywiście obowiązuje .Naklejka chyba nie koniecznie jeśli masz polską rejestrację.Co do burt to ocena pana polzeia jak będzie miał zastrzeżenia to może zatrzymać
__________________
Na posiadaniu Renault Master II 2.8 dTi
,,Koperek"
kriss941 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2011, 22:41   #3
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

pytanie o tą prędkość nie było takie naiwne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo wygooglowałem jakiś wątek z jakiegoś obcego forum, że niby nie każde auto obowiązuje to ograniczenie, ale raz że wątek był stary a dwa, że treść wątku składała się z wypowiedzi typu "wydaje mi się... " , "chyba..." to też zgłupiałem. Tam też wyczytałem o naklejce...
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 11:17   #4
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

Do jechania 100 potrzeba ci dodatkowe badanie przyczepy robisz tam gdzie przegląd potem do wydziału komunikacji i tam dostajesz stempel ze możesz jechać tą przyczepką 100km/h.
Naklejki raczej na samej granicy nie kupisz, kiedyś ojca nie chcieli przepuścić bo nie miał naklejki PL i takiej zdobyć się nie dało "od ręki" dopiero w przygranicznym sklepiku. Na pewno jest na jakiejś większej stacji paliw.

Ale to jest teoria, raczej nikt cie nie zatrzyma za jechanie 100 po autobanie, raczej uważaj na zwężeniach bo tam lubią stać.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 11:28   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

do jechania sto czy ponad sto?? kuźwa śliskie te przepisy... mam francuskie nr, a we francji nawet rejestrować jej nie muszę, dostałem numery samochodu.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 12:04   #6
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

To jest bardzo proste wbrew pozorom. Jesli przyczepke masz z tablicami francuskimi obowiazuja Cie przepisy francuskie na ta przyczepke jesli chodzi o te burty. Jak wjezdziesz do DE mozesz z nia jechac tylko max 80km/h tak jak LKW, w praktyce ciezarowki jezdza 85-90 takze te 85-90 mozesz jechac, ale nie przekraczaj 90km/h bo za duzo to kosztuje. Zeby moc jechac z taka przyczepka 100km/h to tak juz ktos wspomnial, potrzebujesz dodatkowe badanie techniczne przyczepki i jak spelnia one okreslone warunki, dostajesz naklejke 100km/h i odpowiedni wpis do dowodu ALE tak jest w DE, jak jest we francji to nie wiem, jesli chodzi o te badanie, jesli mialbys takowe to wtedy po DE mozesz jechac te 100km/h no i MUSI byc wtedy naklejka z tylu. Nie wiem czy ta Twoja przyczepka jest odkryta czy ma plandeke. Jesli jest odkryta najlepiej gdybys kupil taka siatke na cala przyczepke i nia mial zakryty towar no i spiety pasami, jesli masz plandeke wystarcza same pasy.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo

corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 14:38   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

no i wreszcie rozumiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dzięki. 1500km z prędkością 90km/h umrę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 18:29   #8
corneliusab
ford::expert
 
Avatar corneliusab
 
Zarejestrowany: 26-02-2008
Skąd: AB(DE) / GD(PL)
Model: S-Max Titanium S / Kuga Individual
Silnik: 2.5 T 220 PS / 2.5 T 200PS
Rocznik: 2009 / 2009
Postów: 3,731
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

Dasz rade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sam jezdze ciezarowka, tylko to tez jest troche inaczej osobowym sie tak wlec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie przeladuj przyczepki czasem, bo DE policja patrzy jak mocno ugiete sa opony i jak im sie wydaje, ze za bardzo to kontrola i wazenie. Jakbys jechal w weekend to w sumie moglbys do mnie wpasc na kaweGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., nadlozysz jakies 50-60km drogi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Moje Mondeo


Ostatnio edytowane przez corneliusab ; 13-02-2011 o 18:37
corneliusab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 18:35   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: przyczepka + galaxy + niemcy

ciężkie rzeczy będą w aucie, na przyczepce tylko duże. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.