Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2010, 20:23   #1
Lucjan122
ford::beginner
 
Avatar Lucjan122
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK 4 GHIA X
Silnik: 1,8 TDCI 125KM + chip
Rocznik: 2007/2008
Postów: 27
Domyślnie chłodzone i podgrzewane siedzenia

Mam MK4 1.8 Ghia X 2007/2008 z podgrzewanymi chłodzonymi siedzeniami.
Przez rok chłodzenie działało fantastycznie ,w lecie w upały wystarczyło włączyć II stopień i było ok a przy wyzszych było po prostu za zimno.
Ale ubiegłego lata coś się znacznie pogorszyło.Wg mojego odczucia działaja tylko wentylatory bez chłodzenia. W ASO byłem z tym kilka razy ale oni oczywiscie podłaczyli do kompa i wyszło im ok. Tylko dla mnie jest nie ok. Na moje uwagi ,że chłodzenie nie działa stwierdzili że nie mają z czym porównać bo nie maja na stanie takiego modelu/ dziecinada/
Mam zamiar nie odpuścić ale czuję że nie dadzą rady a gwarancja niedługo sie kończy.
czy ktoś miał podobne problemy??
Będe wdzięczny za podpowiedz.

Lucjan122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:02   #2
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: chłodzone i podgrzewane siedzenia

Fotele nie są chłodzone, tylko wentylowane - ciągną powietrze spod spodu i pchają przez fotel. Jak w aucie jest zimno, to tyłek będzie zimny, jak ciepło to tylko przewietrzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będziesz w W-wie możemy porównać z moim autem.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2010, 21:31   #3
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: chłodzone i podgrzewane siedzenia

Cytat:
Napisał Alecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fotele nie są chłodzone, tylko wentylowane - ciągną powietrze spod spodu i pchają przez fotel. Jak w aucie jest zimno, to tyłek będzie zimny, jak ciepło to tylko przewietrzony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak będziesz w W-wie możemy porównać z moim autem.

Pozdrawiajka,
Alek
Święte słowa wentylatory ciągną powietrze z dysz które wychodzą pod przednimi fotelami więc aby chłodzenie było najbardziej skuteczne należalo by włączyć nadmuch na nogi po za tym w fotelach jest dokonywany pomiar temperatury również podczas wentylowania i jeśli czujnik wykryje że temperatura jest za niska to załancza ogrzewanie bez wiedzy kierowcy aby nie doprowadzić do "odmrożeń narządów".
__________________
Mondeo Titanium S 2.2TdCi + wszystkie dodatki
Blaupunkt NX+ Helix H500+Midwoofer Focal Utopia No6 +Tweetery Helix RS801+zwrotnice Focal
+Sub Hertz+MTX re-Q5+Dynamat Extreme

Ostatnio edytowane przez grzegorz914 ; 02-03-2010 o 21:33
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 14:55   #4
Lucjan122
ford::beginner
 
Avatar Lucjan122
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK 4 GHIA X
Silnik: 1,8 TDCI 125KM + chip
Rocznik: 2007/2008
Postów: 27
Question Odp: chłodzone i podgrzewane siedzenia

Dziekuję za informacje ale dopytam jeszcze - skąd moje odczucie wyraznie gorszego wentylowania??
Tak jak wspominałem kiedyś wystarczylo na II biegu a ostatniego lata nawet najwyzszym nie było takiego samego efektu.
Lucjan122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2010, 20:52   #5
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: chłodzone i podgrzewane siedzenia

Cytat:
Napisał Lucjan122 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziekuję za informacje ale dopytam jeszcze - skąd moje odczucie wyraznie gorszego wentylowania??
...może po prostu w zimę masz włączone ogrzewanie i subiektywnie wentylowanie ciepłym jest mniej intensywnie odczuwalne niż zimnym?

Ja mam podobne odczucia.

Pozdrawiajka,
Alek
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2010, 14:59   #6
Lucjan122
ford::beginner
 
Avatar Lucjan122
 
Zarejestrowany: 09-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK 4 GHIA X
Silnik: 1,8 TDCI 125KM + chip
Rocznik: 2007/2008
Postów: 27
Domyślnie Odp: chłodzone i podgrzewane siedzenia

Ok - poczekam na cieplejsze dni i jeszcze przetestuję.

pozdrawiam
lucjan
Lucjan122 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.