Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2013, 18:44   #1
Versace04
ford::beginner
 
Avatar Versace04
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 GHIA
Silnik: 1.8 TDCI 149,2KM/344Nm
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Pęknięta guma dolotowa

Witam,

Po porzednim właścicielu wymieniałem gumę dolotową, która była pęknięta i zawinietą izolacją, przez to Focus kopcił. Intensywność dymienia ustała, ale nadal coś tam się lekko kurzy, najbardziej widać w nocy, gdy ruszam spod świateł, podciągnę pod 3 tys obrotów...zmiana na drugi bieg, patrze w lusterko i na tle świateł auta za mną widzę dym. W dzień również da się zauważyć. Nie za bardzo wiem jakiego koloru jest dym, bo w nocy wydaje sie szary (przez swiatlo za mną) a w dzien...chyba czarny..kolor pewnie w zaleznosci od intesywnosci dymienia. Wg mnie nie powinien tak dymić. Co mógłbym jeszcze zrobic, żeby to sprawdzić?, czy mogło coś jeszcze zostać w układzie dolotowym, turbinie? etc.. właściciel jezdził dosc długo na tym pękniętym dolocie... tylko, że on z czasem się rozszczelniał.


dodam, że jeżdże na nowej gumie juz 3 tydzień


Ostatnio edytowane przez Versace04 ; 05-07-2013 o 21:21
Versace04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 10:34   #2
Versace04
ford::beginner
 
Avatar Versace04
 
Zarejestrowany: 10-06-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 GHIA
Silnik: 1.8 TDCI 149,2KM/344Nm
Rocznik: 2007
Postów: 26
Domyślnie Odp: Pęknięta guma dolotowa

..ponawiam pytanie do zaschłego tematu. Wg mnie w cały moduł z EGR-em nie wiem jak to sie nazywa dokładnie...(może ktoś mnie uświadomi) jest zawalony jakimś syfem. Na zimnym silniku samochód podymi ze 30 sekund na szaro..a przy ruszaniu czasami go "zaleje" albo się zadławi i zgaśnie. Na ciepłym nic złego się nie dzieje, czyli zakładam, że wypalony zostaje osadzający się tam syf. Po wyeliminowaniu kilku rzeczy uważam, że w tymże module z EGR nawaliło się jakiegoś syfu po pękniętej gumie, czy mogę się mylić? planuje to zdjąć i sprobować przeczyścić.

..co leci przez ten dolot i w którą stronę? co powinno być w dolocie? powietrze czy jakaś maź? co przez niego leci i i czy to trafia bezpośrednio do modułu z egr? Chciałbym przeanalizować sam ten problem bo co mechanik to teoria.


chodzi o ten "moduł"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Versace04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.