Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2011, 20:24   #1
KUBA1991
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-12-2010
Skąd: Włocławek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDi ASZ 130 KM
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Witam. No i niestety kolejna usterka w moim aucie. Tym razem awarii uległo elektryczne podnoszenie i opuszczanie szyb po stronie kierowcy jak i pasażera. Dodam że pozostałe szyby w drugim rzędzie siedzeń jak i elektryczne lusterka działają bez problemu. Bezpieczniki sprawne. Jak myślicie co mogło być przyczyna? Może mieliście podobny przypadek? Pozdrawiam!

KUBA1991 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 21:01   #2
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Kolego na początek proponuje sprawdzić przelotki w drzwiach ( osłony ) może tam jest zwarcie ( przełamane przewody ) i to może byc powodem. Oraz proponuje sprawdź też bezpieczniki bo nie jestem pewien czy przednie sterowanie szyb jest na tym samym obwodzie zasilania.
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2011, 21:02   #3
Wowca
ford::beginner
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 23-03-2011
Skąd: Zabrze
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.3 16V
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

elo.

Mi nie działała w prawej tylniej , sciaglem tapicerke . Wykrecilem mechanizm i prowadnice .
Patrze do środka a tam bajzel .... Linka jakos wyskoczyla pod bęben weszła i sie pogieła ...
Musze nowa kupic ale właśnie .
jak ktoś wie ile METRÓW dokładnie trzeba ?
Wowca jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2011, 21:20   #4
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

KUBA1991, jak edwar pisze - sprawdzić wszystkie wiązki (drzwi i klapa bagażnika).

Mi padło też sterowanie szyby, okazało się, że kabel był przełamany, a po kontroli reszty wiązek dwie były do poprawki bo kable miały już przetartą izolację.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 07:40   #5
taddy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Witam.
Nie chciałem zakładac nowego tematu więc piszę tutaj.
Uszkodził mi sie mechanizm podnoszenia szyby z przodu po stronie pasażera (galaxy 1999). Rozleciało się jedno z plastikowych kółek. Kupiłem kompletny mechanizm (prowadnice, napęd z linkami) założyłem i .... działa nie taj jak powinien. Otóż. nie działa z przycisku pasażera w ogóle. Z przycisku kierowcy drzwi mogę opuścić i podnieść, jednak nie ma "podtrzymania". Trzeba trzymać naciśnięty przycisk cały czas. Domykanie z kluczyka funkcjonuje - choć ta szyba startuje nieco później niż pozostałe. I najważniejsze ten wymieniony zestaw jest od sharana a ja mam galaxy. Czy da się coś z tym zrobić? Proszę o poradę.
taddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 10:53   #6
D245
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2007
Model: galaxy
Silnik: 1,9tdi
Rocznik: 1996
Postów: 491
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Watpie aby była roznica sharan/galaxy - ja mam w galaxy całe kompletne drzwi wstawione od alhambry ( w dodatku angola) i wszystko działa - przełożyłem w nich tylko wkładki zamków tapicerkę i instalacje elektryczną (wiązki) .Juz szybciej mógł byc problem ze ty masz auto po modernizacji elektryki z 98 a ktos mógł ci sprzedac starsze podnośniki - ale to by trzeba sprawdzić w katalogu czy były zamienne no i numery części tej co miałeś i tej co wstawiłeś.

Ostatnio edytowane przez D245 ; 08-06-2011 o 10:55
D245 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 12:34   #7
taddy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Możliwe, że ten zestaw był starszy i tutaj tkwi problem. Szkoda, że że nie pokusiłem się o wymianę silnika z mojego napędu. Szwagier mi to kupił na giełdzie w Gliwicach i zostawił gościowi mój uszkodzony napęd, choć tamten chciał przekładać silniki.
No dobra, a tak sobie myślę, skoro szyba steruje się przyciskiem w dzwiach kierowcy, to sterowanie to musi dochodzić do silnika pasażera. Jak to odnaleść. Można by to jakoś chyba spiąc do kupy, żeby działało. Wspomnę jeszcze, że nie mam przerwy na przelotkach i przycisk jest sprawny. Sprawdzałem. Na przewodach przychodzących do przycisku jest 12 V, bodajże na zaciskach kostki 3-4. A może coś w module komfortu trzeba zaprogramować. Szwagier ma taki tester, który się niestety z modułem nie łączy, też nie wiem dlaczego.
taddy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2011, 12:15   #8
DannyM
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-10-2004
Skąd: Leszno Wlkp.
Model: Ford c max
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 29
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Mam podobny problem.
Kupilem autko 2001r.
Nie dzialaja tylne szyby.
Probowalem dojsc do tego jaki to bezpiecznik aby go sprawdzic ale niestety nie mam pojecia.
Myslalem, ze moze to kontrola rodzicielska ale brak informacji na ten temat. Jak trzymam oba przelaczniki razem to migaja mi kierunki.
Czy to moze byc blokada?
Moze ktos wie jaki to numer bezpiecznika?
__________________
Pozdrawiam
DannyM
DannyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 17:47   #9
Krynek2004
ford::average
 
Avatar Krynek2004
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: Kraków
Model: Galaxy Ghia High, BMW E46 x2, Explorer I, SC 1.1
Silnik: 1.9 tdi, 2.0D, 3.0XD, 4.0, 1.1
Rocznik: 2004, 2001, 2002, 1994, 2004
Postów: 52
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

Podepnę się pod temat. U mnie też z tyłu nie działały szyby. Oczywiście brałem pod uwagę zamieszczone tu rady, ale jakoś to mi nie przeszkadzało. Wczoraj postanowiłem poprawić fabrykę i zmienić podświetlenie z tradycyjnego zielonego na piękny, chłodny biały.
I właśnie dzięki temu odkryłem przyczynę nie pracujących tylnych szyb. Okazało się, że ścieżki w przyciskach są w koszmarnym stanie i straciły przewodność elektryczną. W drzwiach kierowcy płytka jest chroniona silikonową nakładką, reszta drzwi np . przy deszczu narażona jest na dostęp wody. I stąd ta usterka. Oto zdjęcie mojego przełącznika:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Koszt nowego w ASO 84zł, można też samemu próbować z drucikiem grubości włosa i lutownicą z igłą. ja chyba tą metodę wybiorę bo u mnie nie działają już trzy( tył plus przód od pasażera). Mam nadzieję że moje spostrzeżenie pomoże kolegom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 05-08-2013 o 12:02 Powód: Zbędne cytowanie
Krynek2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 18:40   #10
halinka
ford::amateur
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 04-08-2013
Skąd: hajnówka
Model: galaxy 1,9 TDI
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 2002
Postów: 2
Domyślnie Odp: Uszkodzone elektryczne podnoszenie/opuszczanie szyb‎.

kupiłem galaxa i mam problem z otwieraniem tylnych szyb i tych uchylnych
przełączniki są podświetlone ale nie działają ,jak próbuje otwierać migają światła awaryjne

Ostatnio edytowane przez halinka ; 04-08-2013 o 18:45
halinka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.