Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2012, 12:53   #1
-Markos-
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Galaxy 1,9 TDI Focus 1,6 Mondeo 2,0 TDCI
Silnik: 1,9 TDI , 1,6 , 2,0 TDCI
Rocznik: 2000 , 2000 , 2003
Postów: 46
Domyślnie Branie oleju wymiana uszczelniaczy 1,6 16v

Witam wiem że jest wiele postów na ten temat ale nic konkretnego co by pasowało do mojego przypadku... a mianowicie chleje olej na potęge, ostatnio byłem w trasie i na 250km dolałem 1l. co dziwniejsze wracając ta samą drogą ten sam dystans nie wziął wcale. Nie kopci, nie dymi nie leci z silnika, świece bialutkie po prostu zero oznak żeby olej trafiał do komory spalania, ciśnienie na wszystkich 10,5. Silnik się nie grzeje.

Zakładam że mogą puszczać uszczelniacze zaworowe na wydechach i olej bezpośrednio idzie w wydech.

Zauważyłem że może to się nasilać na rozgrzanym silniku podczas postoju np. w korku , przed przejazdem kolejowym itp. zaczyna wtedy śmierdzieć spalinami w kabinie , nie wiem skąd bo układ wydechowy jest szczelny silnika nie słychać na biegu jałowym.

Czy jest opcja wymiany uszczelniaczy bez ściągania głowicy, przez podparcie zaworu tłokiem albo jakimś haczykiem przez otwór świecy??? Ktoś robił już coś takiego bo słyszałem że jest to możliwe.

-Markos- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.