Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2013, 21:33   #1
tomek_jaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKII, S-Max 1.8TDCI
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 9
Domyślnie Viatoll, viabox ? Przestroga.

Witam,
Do wtorku byłem szczęśliwym posiadaczem S-maxa. We wtorek wybrałem się na pierwszy wypad S-maxem z przyczepą kempingową. Trasa Szczecin-Gdańsk, zestaw przekroczył 3,5T o 50 kg więc zrobiłem prawko B96, wykupiłem Viatoll, doładowałem 200zł. Wtorek ok 15 w drogę do Gdańska. Viabox włączony wg zalecań na górze za lusterkiem przytwierdzony. Pierwsza, druga, trzecia brama nie pika( czyli nie pobiera opłat!) Zjazd z drogi tel na infolinię Viatolla, zgłaszam wadę urządzenia. Mówię jak sprawa wygląda, kazali mi jechać do najbliższego punktu i wymienić urządzenie i że pani mi elektronicznie zdalnie pobrała opłatę za te nie skasowane bramki mówiąc jak dojadę dalej to również mam zadzwonić i mi skasują te następne. Tak zrobiłem dojechałem, wymieniłem na nowe. Dalej nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. żona spróbowała wystawić za okno i zadziałało. Dalej kontynuowaliśmy podróż i żona wystawiała viatoll za okno. Był już wieczór, zimno, dzieci na tylnych siedzeniach wiało na nie.
Dojechaliśmy dzwonię aby zgłosić że nie pobrało za część bramek aby mi zabrali z konta. Okazuje się że babka wcześniej mówiła nie prawdę i nie ma takiej możliwościGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i dowiaduję się że jak mam szybę metalizowaną to potrzeba inne urządzenia Viabox 2 z anteną zewnętrzną(jak kupowałem viabox nikt nie pytał o szybę). Chce takie załatwić na powrót okazuje się że muszę mieć zaświadczenie od dealera forda o takiej szybie i jak im prześlę to mi przyślą takie urządzenie.
Masakra. Jak tu wracać. W między czasie dziecko zachorowało(przyjechałem do Gdańska we wtorek na kemping a w piątek już miało gorączkę(prawdopodobnie bo okno otwieraliśmy aby viabox działał). Przychodzi piątek powrót. Dzwonię do nich raz jeszcze zgłosić że jadę bez viaboxa bo mi zły sprzedano a nie mam możliwości wymiany na prawidłowy. Gość mówi że nie mogę dać zgłoszenia bo nie odpowiedziano na poprzednie. Każą mi jechać przez wiochy. Upał ponad 30st C, przyczepa, całe trójmasto do przejechania przez centrum i dalej przez wioski ponad 300km z dzieckiem chorym jest nie do wykonania.
Pytam czy jak zaczepię na zewnątrz do lusterka bocznego czy będzie działać. Mówią że nie wiedzą. Nie mam wyjścia próbuję.
Ruszamy z nadzieją że tak dojedziemy i będzie pobierać opłatę. Po pierwszych bramkach okazuje się że nie pobiera. Zatrzymuję się, ściągam z lusterka. Próbuję inaczej włączyć nie działa. Żona znów próbuje wystawić za okno, tez nie działa. Roztrzęsiony decyduje że zakładamy na szybę i będziemy wyjaśniać. Teraz pewnie bym tego nie zrobił choć nie widziałem wtedy innego wyjścia.

W chwili obecnej jestem na prochach uspokajających bo nie mogę funkcjonować. Jestem przerażony co to będzie, czekam na kontakt od Viatoll'a w sprawie tego zgłoszenia. Jeśli jest tak jak piszą w internecie to grozi mi kara pewnie ze 100 tys zł a i ponoć ciężko jest to wyjaśnićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz sedno czy ktoś używał viabox w S-maxie? Dzwoniłem do forda i ponoć s-max nie ma szyby metalizowanej a podgrzewanie nie powinno przeszkadzać w funkcjonowaniu viaboxa?

tomek_jaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 08:10   #2
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Ja mam zwykłą szybę z ogrzewaniem i u mnie działa (też ciągam kemping). Jak masz szybę z oznaczeniem IR (z filtrem) to potrzebujesz ViaBoxa z ant zew.
IMO bez względu na szybę, masz padnięte urządzenie. Jak kupowałem swojego to dopiero trzecie było dobre (!!). Jak wymienisz zrób próbę bez przyczepy ale koniecznie autem podpisanym do ViaBoxa!.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2013, 16:29   #3
Bartek_P
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-01-2013
Model: S-MAX
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 141
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Podgrzewanie nie, ale filtr UV może skutecznie przytłumić sygnał.
Ja bym się żadną karą nie martwił na zapas na Twoim miejscu.
Bartek_P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 04:20   #4
mark_TDDI
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2007
Skąd: far far away
Model: RS500
Silnik: mocny
Rocznik: 2012
Postów: 177
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Strasznie uprzyjemnili nam jazdę po Polsce - jeden stres...
__________________
odzyskałem rozum, zdrowie i pieniądze - sprzedałem ostatniego forda i zmieniłem koncern na VAG
mark_TDDI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 08:35   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Ogrzewanie to jedno, szyba fioletowa IR to drugie - przez nią na pewno słabo przechodzą lasery, pamiętam jakiś tekst o antyradarach, że przy tych szybach była lipa z działaniem...także pewnie wina szyby skoro przez okno wystawione działa...co innego że powinni Cie o szybę zapytać przy sprzedaży Viatolla.

Spoko, nie będzie tak źle powiesz co i jak i najwyżej jakiś mały mandacik będzie albo pouczenie, chciałeś dobrze nie Twoja wina...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 12:07   #6
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogrzewanie to jedno, szyba fioletowa IR to drugie - ...
Sam mam szybę IR (i ogrzewaną przy okazji...) - na tym zakropkowanym polu wyraźnie widać u mnie prostokąt, na którym nie ma powłoki IR. Popatrz, czy u Ciebie taki jaśniejszy prostokąt przez te kropki także nie jest przypadkiem widoczny.
Oczywiście w C-maxie nie testowałem VIATOLa, ale antena GPS pod tą szybą wykazuje bardzo wyraźne stłumienie sygnału.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 12:28   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Popatrz, czy u Ciebie taki jaśniejszy prostokąt przez te kropki także nie jest przypadkiem widoczny.
.
Ja nie mam takiej szyby, a jedynie podgrzewaną i czujkami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc nie sprawdze...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 23:09   #8
tomek_jaz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKII, S-Max 1.8TDCI
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 9
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Tedi_K dzięki za podpowiedz jutro sprawdzę, dziś oddzwonili z Viatolla i każą mi załatwić zaświadczenie o takiej szybie od dealera aby dostać Viabox 2 z anteną, nie mam takiej możliwości bo auto sprowadzone z Belgii a polskie salony nie chce mi wystawić.
Co do kary to Viatoll ma w pompie to. Mam czekać na list z ITD i z nimi się przepychać i tłumaczyćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomek_jaz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 23:18   #9
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Tomek_jaz napisz/zadzwoń do [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o sytuacji jaką miałeś bo oni nadzorują m.in. ITD.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2013, 23:31   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Viatoll, viabox w s-maxie? Przestroga.

Cytat:
Napisał tomek_jaz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...dziś oddzwonili z Viatolla i każą mi załatwić zaświadczenie o takiej szybie od dealera aby dostać Viabox 2 z anteną, nie mam takiej możliwości bo auto sprowadzone z Belgii a polskie salony nie chce mi wystawić...(
Szyba IR ma takie charakterystyczne znaczki (IR w kółku) po obu stronach przy podszybiu - w tym koło okienka VIN. Zrób zdjęcie tak by było widac znaczek IR oraz VIN auta i napisz im oświadczenie, że masz taką szybę a na dowód przedstawiasz zdjęcie z widocznym VIN Twojego samochodu. Dla pewności dołożyć jeszcze scan dowodu rejestracyjnego z widocznym VIN.
Prawo mówi wyraźnie - można złożyć oświadczenie zamiast zaświadczenia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.