Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2011, 12:25   #1731
robczak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: SHARAN
Silnik: 2,0TDI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: bład 1491 zwarcie do masy (przerwany obwód)

Cytat:
Napisał marcingt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich problem jest inny niz pisano wczesniej w temacie. Piec odpala tylko po pozadnie wychłodzonym silniku i chodzi cały czas do pierwszego zgaszenia silnika, po ponownym uruchomieniu silnika piec nie załacza sie az do wychłodzenia silnika. Pompka działa błedu przegrzania niema. Przewody i wtyczka jest ok. Gdzie szukac tego zwarcia? Brakuje pomysłow.

(przeszukałem forum i znalazłem odpowiedz Stefano ze spalona swieczka ale wtedy by nieuruchamiało sie wcale. Prawda?)
Ale pomyśl sztyft jest zimny więc odpala piec - nie ma błędów. Po nagrzaniu się sztyft traci rezystancję i piec nie odpala bo widzi błąd. To może być wina świeczki, czyż nie ?

robczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 20:52   #1732
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: bład 1491 zwarcie do masy (przerwany obwód)

Cytat:
Napisał marcingt18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich problem jest inny niz pisano wczesniej w temacie. Piec odpala tylko po pozadnie wychłodzonym silniku i chodzi cały czas do pierwszego zgaszenia silnika, po ponownym uruchomieniu silnika piec nie załacza sie az do wychłodzenia silnika. Pompka działa błedu przegrzania niema. Przewody i wtyczka jest ok. Gdzie szukac tego zwarcia? Brakuje pomysłow.

(przeszukałem forum i znalazłem odpowiedz Stefano ze spalona swieczka ale wtedy by nieuruchamiało sie wcale. Prawda?)
Świeca czy zimna czy ciepłą, chodzi o temperaturę pieca porównywalną z silnikiem czyli tak do 90 st ma podobną rezystencje. W świecy nie szukałbym problemu, jak pisze kolega wyzej, raczej wina lezy po stronie sterownika, a dokładnie w module sterujacym linię swiecy...
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 22:49   #1733
adrianooo
ford::beginner
 
Imię: adr
Zarejestrowany: 06-01-2011
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

witam!!interesuje mnie przerobienie dogrzewacza w ogrzewanie postojowe....czy zna ktos kogos kto podejmie sie takiego zadania?okolice pily koszalina...
adrianooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 08:03   #1734
daros
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Koszalin
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1,9 tdi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał adrianooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam!!interesuje mnie przerobienie dogrzewacza w ogrzewanie postojowe....czy zna ktos kogos kto podejmie sie takiego zadania?okolice pily koszalina...
Klimatyzacja samochodowa, ogrzewanie Webasto
Przemysłowa 8, Koszalin tel. 94 341 75 44 ‎

Mają doświadczenie, robią sporo SGA, ceny za postojowe na zegarek 1,5 tys zł, na pilota 2,5 tys. zł.
Pozdro - daros.
daros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 11:06   #1735
panczo38
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: warta
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDi 115kM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

(Napisał panczo
właśnie kupiłem Galaxy mam mały problem nie działa dogrzewacz, proszę o informacje od czego zacząć sprawdzanie lub namiary na kogoś z znajomością tematu z okolic Sieradza (łódzkie) przeczytałem większość tego forum( czym więcej przeczytałem tym mniej wiem) , Vag nie łączy się z dogrzewaczem, sprawdzane na zapalonym silniku na 3 komputerach i z różnymi kablami min. VIakena lub Vag na com, (silnik, abs inne podzespoły diagnozują ok).

Odp.
Sprawdź wtyczkę od piecyka, może jest problem z popękanymi kablami.


Wszystko sprawdzone kostka ok. 2- masa , na 1,6,7 jest [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . nadal brak komunikacji z piecem .

Ostatnio edytowane przez panczo38 ; 28-01-2014 o 09:41
panczo38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2011, 02:02   #1736
adrianooo
ford::beginner
 
Imię: adr
Zarejestrowany: 06-01-2011
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał daros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimatyzacja samochodowa, ogrzewanie Webasto
Przemysłowa 8, Koszalin tel. 94 341 75 44 ‎

Mają doświadczenie, robią sporo SGA, ceny za postojowe na zegarek 1,5 tys zł, na pilota 2,5 tys. zł.
Pozdro - daros.

troche drogoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za poltora kola to slyszalem ze mozna zalozyc do modeli ktore nawet nie posiadaja dogrzewacza...a sama przerobka jak ja juz mam to powinna byc tansza moim zdaniem...ale nic dzisiaj rano do nich zadzwonie i zapytam.dzieki za info.
adrianooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 14:05   #1737
atache
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2011
Skąd: Wieluń
Model: Sharan
Silnik: 1,9TDI 130KM
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam wszystkich, proszę o pomoc
Przypadkowo serfując w necie trafiłem na temat webasto i na to znakomite formum z którego dowiedziałem się że w moim sharanie jest webasto
(dogrzewanie silnika) które powinno się załanczać. Ruszyłem od razu do znajomego elektryka który wykasował błędy (przerwy w płomieniu) ale webasto nie odpaiło od razu, dopiero po przjechniu kilku kilometrów i 90 stopni momentalnie - szczęśliwy wróciłem do domu. Niestety na zajutrz po odpaleniu webasto już nie było tak wspaniałe, chmura białego dymu, przerywy w jego pracy i 90 stopni nie osiągalne. Naprawę rozpocząłem do sprawdzenia pompy obiegu mimo że zawsze po przekręceniu stacyjki słychać ją - szczotki w bardzo dobrym stanie i wydajność dobra, następnie wymontowałem tłumnik i dalej biały dym i kapiąca ropa z urządzenia . Pzostało mi wymonować piecyk, okazuje się że mam D5WZ w którym wypalone jest sitko. Zastanawia się czy urządzenie się nie przegrzewało z powodu pompy obiegu która wyłanczała się równo z zapłonem. Moje pytanie dotyczy właśnie tej pompy jaka może być przyczyna że pompa obiegu webasta nie wychładza go jeszcze przez jakiś czas tylko wyłancza się równo ze zagaszeniem auta.
atache jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 16:34   #1738
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał adrianooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
troche drogoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. za poltora kola to slyszalem ze mozna zalozyc do modeli ktore nawet nie posiadaja dogrzewacza...a sama przerobka jak ja juz mam to powinna byc tansza moim zdaniem...ale nic dzisiaj rano do nich zadzwonie i zapytam.dzieki za info.
Pewnie ze drogo.Ja podobnie jak inni na tym forum zrobili sobie samemu.
Moj kolega nie odzywa sie na tel.ale podejrzewam ze on tez ma ceny wygorowane.
Wszystko co zwiazane z cieplem dla kierowcy kosztuje krocie,tak mi kiedys moj mechanik powiedzial.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 19:53   #1739
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał atache Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moje pytanie dotyczy właśnie tej pompy jaka może być przyczyna że pompa obiegu webasta nie wychładza go jeszcze przez jakiś czas tylko wyłancza się równo ze zagaszeniem auta.
Nie ma przyczyny, tak to jest zrobione fabrycznie ,Sterownik D5WZ nie ma opcji sterowania pompką cieczy, niestety .Mają taką opcję np. D5WS

Ostatnio edytowane przez munior ; 20-02-2011 o 20:49
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2011, 20:56   #1740
munior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-10-2010
Skąd: lubartów
Model: audi
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 94
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewnie ze drogo.Ja podobnie jak inni na tym forum zrobili sobie samemu.

Wszystko co zwiazane z cieplem dla kierowcy kosztuje krocie,tak mi kiedys moj mechanik powiedzial.
Bez przesady ,jak się trochę pozna temat to można samemu dużo zrobić ,własna praca jak wszyscy wiemy jest niewymierna ,więc przyjmijmy że nic nie kosztuje

Ostatnio edytowane przez munior ; 21-02-2011 o 07:35
munior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.