Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2011, 19:47   #11
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Nie do końca o to mi chodzi.
Sprawa wygląda tak - mam dwa kluczyki z czego tylko jeden kluczym ma centralny zamek na pilota i ten właśnie kluczyk raz działa a raz nie. Żadne zimne luty nie wchodza w grę bo go sprawdziłem, baterie wymieniane i niec nie pomaga. Nawet jakbym tego pilota uruchomił to i tak zależy mi na drugim sterowaniu centralnym zamkiem (chidzi mi o drugi klucz).

I teraz mam dylemat. Kupić dwa kluczyki (np. scyzoryki) wraz z centralką centralnego. Jaki jest obecnie koszt dorobienia takiego surowego kluczyka no i co z immo. Byłoby to najlepsze rozwiązanie ale drogie.

Druga opcja to kupić za niecałe 50zł centralkę centralnego wraz z 2 pilotami. Kluczyki wówczas zostają stare a ja mam dodatkowo dwa piloty (z podłączeniem nie byłoby chyba problemu). Nie wiem tylko jak jest w Galaxiakach sterowanie centralnym zamkiem (minusem, plusem, naprzemiennie a może jeszcze inaczej).

Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2011, 20:06   #12
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Ja polecam zakup sterownika (bądź alarmu) z kluczykami scyzorykami. Teraz kluczyk wszędzie dorobisz, a kostkę immo przełożysz do scyzoryka. Czekam na ocieplenie i od razu taki kupuje - się do scyzoryka przyzwyczaiłem i mnie denerwuje wystający kluczyk, a do tego dyndający pilot (z alarmu). Już raz taki montowałem do poprzedniej Alhambry i sprzedający z alledrogo przesłał mi schemat nawet kolorami gdzie co podłączyć.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 15:37   #13
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

kup jakikolwiek do szmelcVagena( pasujący do modelu czyli radiowy lub podczerwień) i zakoduj będzie działał a grot odetnij i miej na zapasie lub dotnij drugi. Koszt pilota ok 100 na alledrogo.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
używka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
podczerwień
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 16-02-2011 o 15:44
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 20:35   #14
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kup jakikolwiek do szmelcVagena( pasujący do modelu czyli radiowy lub podczerwień) i zakoduj będzie działał a grot odetnij i miej na zapasie lub dotnij drugi. Koszt pilota ok 100 na alledrogo.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nowy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
używka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
podczerwień
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak bym miał kupować kluczyk taki sam jak mam i to jeszcze używkę za takie pieniądze to sto razy wolę taki sterownik [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a i domykanie szyb zadziała jak nie ma z pilota. Dorobienie grota to żaden problem, parenaście złotych kosztuje.
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2011, 22:37   #15
adrianooo
ford::beginner
 
Imię: adr
Zarejestrowany: 06-01-2011
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 TDI ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

kuczol popieram w stu procentach...za 69 zl fajny kluczyk plus domykanie szyb i napewno dzialajacy za pierwszym kliknieciem po zakodowaniu.chyba to zamowie nawet.a dorobienie grota to zaden problem idzesz ze swoim kluczykiem i Ci koles dorabia za 5 zl przekladasz kostke immo i smigasz.
adrianooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 02:52   #16
onkel2
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-09-2007
Skąd: podlaskie
Model: Galaxy TREND
Silnik: 1.9TDI AUY 143 PS
Rocznik: 2001
Postów: 35
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Spoko te 69 zeta , ale pomyślcie o jakości tych pięknych chińskich "cacuszek".Jak nowe to może i fajne ale jak to bedzie wyglądac za rok,dwa . Nieraz do mnie przychodzą klienci i mówią : że jeszcze dziś działało a teraz proszę . Sami popatrzcie że nasze auta nawet dziesięcio letnie mają sprawne ORGINALNE piloty tylko raz na jakiś czas bateryjkę się wymieni i dalej hula a te pseudo "oryginalne " podziałają ze dwa latka i potem zabawa- to plastik sie ukruszył , to switch nie działa za każdym razem a już nie mówiąc jak wygląda wkład czyli grot i jak sie gamga w tym scyzoryku .( ale może jeszcze trochę dokręcimy śrubkę ...)
Pozdrawiam wszystkich chętnych zakupu owych scyzoryków >
pomyślcie o jakości.
onkel2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 05:20   #17
ryju1468
ford::average
 
Avatar ryju1468
 
Imię: ryszard
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: muszyna
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9tdi AHU 90km
Rocznik: 1998
Postów: 148
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Cytat:
Napisał onkel2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spoko te 69 zeta , ale pomyślcie o jakości tych pięknych chińskich "cacuszek".
Pozdrawiam wszystkich chętnych zakupu owych scyzoryków >
pomyślcie o jakości.
witam masz racje mam ponad rok,alarm z domykaniem szyb i ten nieszczesny scyzoryk,niedomykal sie juz ok2cm,przerobilem przycisk-wtopilem mosiezna tulejke,duzo lepiej.jesli mial bym dzis kupic to oryginal
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zdjęcia218.jpg (106.3 KB, 33 wyświetleń)
ryju1468 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 06:06   #18
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Wyłącznie oryginał. A centralny w aucie zawsze jest do naprawy. Po sprawdzeniu przewodów w przelotce moze być w najgorszym wypadku uszkodzony moduł komfortu. Na marginesie odstapię sprawny za 100zł. Do MKII oczywiście (gdyby komus padł).
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2011, 20:32   #19
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Jak to założyłem do Alhambry to przez 4,5 roku nie miałem żadnego problemu i teraz następny właściciel się nie skarży, dlatego teraz na wiosnę kupuję właśnie u tego samego sprzedającego. A najlepsze było to jak miałem dylemat przy montażu (mimo przesłanego schematu do konkretnie mojego wtedy auta) to telefonicznie gościu tłumaczy krok po kroku. Co do tego sterownika nie mam żadnego ale, bo mam wypróbowany, a do tego jest to wyrób krajowy a nie chińszczyzna. Po za tym oferty allegro są różne, niektóre pozostawiają wiele do życzenia.

Ostatnio edytowane przez kuczol ; 17-02-2011 o 20:36
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2011, 07:27   #20
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: Pilot raz dziala raz nie....

Byćmoże skuszę się jednak na wymianę kluczyków. Podpowiedźcie gdzie mogę dorobić kluczyk do Galaxiaka. Piszecie o cenach rzędu 5-10 zł - nie wierzę, że za taką cenę można dorobić kluczyk. Czy taki klucz dorobią w zakładach gdzie dorabiają zwykłe klucze do drzwi?
Bo jak tylko w ASO to ceny są rzędu 400-500zł.

Kolejna sprawa to immo - podejrzewam, że te scyzoryki z allegro nie mają immo ale czy mają miejsce na immo?

Gdzie w Galaxiakach MK2 jest centralka centralnego zamka?
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.