Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2013, 16:17   #21
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wszystkie wersje mondeo miały takie same błotniki przednie od początku do końca produkcji mk3. oczywiście poza st220 i tdci z pakietem stylistycznym st
Coś mi tutaj nie pasuje.
Skoro jak twierdzisz "tdci z pakietem stylistycznym st" miało takie same przednie błotniki jak ST220, to oznaczałoby, że ten pakiet stylistyczny do diesla musiałby obejmowac także wymianę przednich nadkoli (blach)! Bo przecież ST220 ma szerzej rozstawione koła przednie i specjalnie poszerzone nadkola.

Z Twojej wypowiedzi wynika, że 2.2 tdci mógłby mieć pakiet stylistyczny lub go po prostu nie mieć (wybór opcji stylistycznej).

Potwierdzeniem moich wątpliwości jest chociażby wyraźne rozróżnienie elementów zawieszenia przedniego, które tylko w ST220 są inne od pozostałych modeli - części te powodują właśnie szersze rozstawienie kół.
A zderzak przecież styka się z nadkolami i szerszy zderzak od ST220 wydaje się że nie byłby idealnie spasowany.

Możliwości są dwie (tak mi się wydaje):
1.standardowy zderzak od ST220 przy montowaniu do 2.2tdci jest minimalnie naginany mocowaniami aby dopasować go do węższych nadkoli - to w końcu nie jest jakaś duża różnica (ale jednak)?
2.może były dwa rodzaje przednich zderzaków stylizowanych na ST220?

No tak sobie tylko myślę - to jest tylko wnioskowanie z faktu różnych nadkoli w ST220.

sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 17:42   #22
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Siejesz propagande Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nadkola plastikowe są inne bo są inne błotniki. W ogóle widzialeś jeden z st i drugi zwykły obok siebie? Wcale tak duzo sie nie różnią a elementy bazowe tam gdzie są wkrecane śruby nie są zmienione. Cało nadwozie jest uniwersalne tak jak praktycznie w każdym aucie, byłyby to zbyt ogromne koszty zmieniac cały szkielet tylko dla ST.

Zawieche 2.2 TDCI titanium X (bo tak to powinno sie nazywać) ma inną niz zwykle mondeo. Jest delikatnie obniżone, inne sa amory i sprezyny ale reszta tzn wachacze, piasty itd sa takie jak w zwyklym dieslu a nie w ST
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 19:26   #23
Just Black
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-09-2012
Skąd: Wawa
Model: mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Nie zgodze sie z Toba st220 wachacze ma inne niz seryjne benzyny i diesle.
Just Black jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 19:38   #24
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Cytat:
Napisał Just Black Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zgodze sie z Toba st220 wachacze ma inne niz seryjne benzyny i diesle.
Przeczytaj o czym jest temat

Wiem, że st220 ma inne wachacze i to napsialem

Titanium X czy inaczej ST TDCI czy 2.2 ST ma wachacze jak zwykly diesel.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 07:27   #25
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś mi tutaj nie pasuje.
to nie moja wina. a jak sama nazwa wskazuje to jest pakiet stylistyczny. różnica jest tylko w błotniku a co za tym idzie nadkolu. zderzak st był tylko jeden. pakiet st w dieslu nie dotyczy zmiany zawieszenia na to z st220
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 15:51   #26
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Cytat:
Napisał linkgrabber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ogóle widzialeś jeden z st i drugi zwykły obok siebie
A czy ST ma inne błotniki przednie niż zwykłe mk3?
Pytam, bo tego nie wiem.

To że ST220 (czyli coś innego niż samo ST) ma szersze błotniki, to pewne.
Sam mam ST220 i porównywałem go z moim poprzednim TDCi i różnice widać.
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 16:54   #27
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

w dieslu z pakietem ST są te same nadkola, błotniki i przedni zderzak co w st220
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 18:44   #28
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

jeszcze z ST a nie normalnego diesla jest tradycyjnie cały osprzet zderzaka tj halogeny, osłona pod chłodnicą, inna wiązka halogenów.

Dla wielu grill z II lifta w normalnych mondeo i w ST niczym sie nie różni jednak różnica jest. Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam fabryczne numery takich grilli oraz jakies zdjecia

"na oko" chrom z st ma wiecej tych takich jezyczkow ktore wchodza pod blache umocowana do zderzaka, normalny II lift ma tylko jeden jezyczek na srodku grilla. Dodatkowo kratki też sa inne i niezamienne. Z wygladu jak uda sie dopasowac II lift nie rozni sie niczym od II liftu ST, kolor kratki i przetłoczenia sa identyczne

Jako, że mam na podwórku fabryczne Titanium X i mojego to wszystko już sobie porównalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. W razie czego smialo pytać.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 12:28   #29
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w dieslu z pakietem ST są te same nadkola, błotniki i przedni zderzak co w st220
To w takim razie trochę dziwne rozwiązanie zastosowano w ST TDCi (dieslu z pakietem ST).

Bo przecież błotniki od ST220 są szersze, natomiast rozstawienie kół w dieslu jest takie samo jak w każdym zwykłym MK3 (tylko ST220 ma szerzej rozstawione koła na przedniej osi; żaden diesel nawet z pakietem ST nie dłuższych wahaczy - tylko ST220 tak ma).

Było dla mnie oczywistością, że szersze błotniki stosuje się tylko w połączeniu z szerszym rozstawem kół.
Jest to co prawda niewielka różnica w rozstawie, ale jednak.
Możecie zobaczyć jaka to jest różnica w długości wahacza: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg po lewej ST220 a po prawej TDCi 115.jpg (59.3 KB, 38 wyświetleń)
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 13:13   #30
linkgrabber
ford::average
 
Avatar linkgrabber
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-11-2010
Skąd: Koło
Model: BMW
Silnik: 3.0xd
Rocznik: 2008
Postów: 195
Domyślnie Odp: Czy przedni błotnik z ST 2.2 TDCI pasuje do ST 220?

Cytat:
Napisał sseebbaa1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To w takim razie trochę dziwne rozwiązanie zastosowano w ST TDCi (dieslu z pakietem ST).
Bankowo jest to taki sam błotnik jak w ST

A rozstaw kół możesz sobie sam zmienic odpowiednim ET felg i już będzie lepiej wygladac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
linkgrabber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.