Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2011, 21:47   #1
aaalata
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 04-06-2007
Skąd: kraków
Model: mondeo
Silnik: 1.8 TD - Endura DE
Rocznik: 1999
Postów: 53
Domyślnie Kupić auto za granicą i co dalej?

Witam.

Ciocia kumpla w Niemczech sprzedaje swojego passata. Pomyśleliśmy z kumplem, że kupimy to auto, przywiedziemy do Polski i spróbujemy sprzedać z zyskiem...

Ale nie mamy zielonego pojęcia co i jak - jakie procedury w Niemczech, potem jakie w Polsce, jakie opłaty, podatki itp.

Zaznaczam, że myślimy o tym jako o jednorazowym "interesie" - i raczej fajnie będzie się przejechać autobahnem, zrobić sobie wycieczkę i oby się zwróciło a nie jako o ewentualnym przyszłym źródle dodatkowych dochodów..

Także będę wdzięczny za instrukcję krok-po-kroku albo za jakiegoś linka do materiałów na ten temat - żebyśmy wiedzieli czy wybić to sobie z głowy.

aaalata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 07:43   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Kupić auto za granicą i co dalej?

W Niemczech kompletujemy wymagane dokumenty:

1. Umowa kupna "Kaufvertrag" ( faktura potwierdzająca zakup "Rechnung" ) - cena podana w EURO, adres sprzedawcy oraz nabywcy.

2. Karta pojazdu "Fahrzeugbrief" - powinniśmy mieć duży oraz mały.
Wzór pełnej karty pojazdu:

http://www.ostalbkreis.de/sixcms/med....jpg.12418.jpg

Wzór małej karty pojazdu:

http://www.ostalbkreis.de/sixcms/med....jpg.12419.jpg

3. Zaświadczenie o wymeldowaniu pojazdy "Abmeldebescheinigung".

4. TUV eksportowy - przegląd, który będzie nam potrzebny do rejestracji, jeżeli pojazd ma już nieważny przegląd lub było wyrejestrowane.

Mając te dokumenty udajemy się do wydziału komunikacji "Strassenverkehrsamt", gdzie składamy dokumenty i wyrabiamy tablice eksportowe wraz z ubezpieczeniem - jeżeli wracamy samochodem na kołach.
Od maja 2007r. do rejestracji nie potrzebujemy umowy kupna/ faktury, rejestracja przebiega na podstawie karty pojazdu - pełna + mała. Warto jednak się spytać na miejscu, gdyż w niektórych urzędach mogą nie honorować takiego rozwiązania.
Jeżeli chcecie oszczędzić czas skorzystajcie z usług firm, często posługują się językiem polskim, które pomogą Wam zarejestrować pojazd. Zazwyczaj znajdują się przy urzędzie komunikacji pod nazwą "Schildern"itd.
Jak już wszystko załatwialiśmy ruszamy w drogę do Polski. Na granicy nie ma kontroli, od 21.12.2007 znikną kontrolę, więc będziemy szybciej się przemieszczać. W razie kontroli Policji, czy Straży Granicznej miejmy przy sobie brief, ubezpieczenie, wymeldowanie i umowę kupna.

W Polsce - działania krok po kroku:

1. Udajemy się na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, otrzymujemy tam zaświadczenie o pozytywnym przejściu przez badania pojazdu.

2. Robimy tłumaczenia u tłumacza przysięgłego: umowy/faktury, briefu itd.

3. Udajemy się do Urzędu Celnego, tam składamy ksero briefu, zaświadczenia o wymeldowaniu pojazdu i przeglądu technicznego, wypełniamy formularze oraz zostawiamy dowód wpłaty wyliczonej przez UC akcyzy ( zachowajmy sobie ksero ). W razie zainteresowania urzędników, weźcie ze sobą dokumenty do wglądu - oryginalne.
Przed wybraniem się do urzędu dobrze zadzwonić i spytać się o formalności oraz aktualne stawki akcyzy.

4. Z potwierdzeniem przyjęcia akcyzy przez UC, udajemy się do Urzędu Skarbowego. Tutaj musimy wypełnić formularze (nie pamiętam jakie to były, ale to ci na miejscu powiedzą)

5. Udajemy się do Wydziału Komunikacji składamy tam uzyskane do tej pory dokumenty oraz wypełniamy wniosek o rejestrację pojazdu. Opłacamy: pozwolenie czasowe, tablice rejestracyjne, komplet nalepek legalizacyjnych na tablice, nalepkę kontrolną na szybę pojazdu, kartę pojazdu, opłatę ewidencyjną oraz ekologiczną.
Otrzymujemy miękki dowód pojazdu a po około 2 tygodniach twardy.

Chyba nic nie pokręciłem a jeśli tak to mnie poprawcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Prawie w każdym mieście są firmy, które formalności po stronie polskiej załatwiają za opłatą i odbierasz u nich gotowy dowód rejestracyjny szczerze polecam zaoszczędzony czas i nerwy bezcenne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 08:24   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kupić auto za granicą i co dalej?

Cytat:
Napisał wojtekn Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Prawie w każdym mieście są firmy, które formalności po stronie polskiej załatwiają za opłatą i odbierasz u nich gotowy dowód rejestracyjny szczerze polecam zaoszczędzony czas i nerwy bezcenne. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I co ktoś idzie za mnie z moimi dokumentami i ....stoi w kolejce za mnie i rejestruje na mnie auto beze mnie?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

No o takim czymś jeszcze nie słyszałem....

P.S.A jak zarejestruje na siebie ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie chodzi mi o jakieś żarty,bo fajnie byłoby tak zrobić że ja sobie siedze w pracy/w domu a ktoś za mnie to wszystko załatwia...ciekawe za ile ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 11:20   #4
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Kupić auto za granicą i co dalej?

Ja tak ostatnio zrobiłem zostawiłem wszystkie dokumenty plus kilka upoważnień zapłaciłem coś koło 200 zł za tą usługę i odebrałem blachy z dowodem a w tym czasie siedziałem sobie spokojnie w domku. Nie chce podawać konkretnych firm bo to reklama by była, ale polecam google znajdziesz tych firm pełno. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 12:19   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Kupić auto za granicą i co dalej?

No to nieźle...naprawde pierwsze słysze,ale jak ktoś chce zarobić to wkońcu można w KAŻDY sposób jak widać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 15:07   #6
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Kupić auto za granicą i co dalej?

Dokładnie jest tak jak napisał wojtekn.Są firmy które zajmują się załatwianiem formalności związanych z rejestracją w PL.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2011, 16:13   #7
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Odp: Kupić auto za granicą i co dalej?

jak auto jest wyrejestrowane juz.

to podpisujesz tylko umowe.

kupujesz zolte blachy za 90 euro , w tym jest ubezpieczenie i wszystko co potrzebne.
Nawet jak auto nie ma przegladu. Zadnych tuv nie trzeba robic ani nic.

Z zoltym paskiem blachy wyjezdzasz i tyle. Na miejscu placisz akcyze bo to trzeba zrobic. ja przeglad rejestracje oplate ekologiczna zrobilem dopiero po 6 miesiacach.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.