Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-10-2014, 01:34   #1101
shreku
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140PS
Rocznik: 2008 ( w sumie to jak 2009)
Postów: 173
Domyślnie

Fakt faktem ze w całej tej dyskusji najbardziej podobają mi się cycki Jennifer.

Wracając do tematu, mk4 też jest stosunkowo głośne przy prędkościach autostradowych. ~150+ Ale prędzej czy później przyjdzie czas na wymianę leciwego 7,8,10 letniego mk4 na kolejny model i co wtedy?

Ford V ma tylko w mustangu chyba na chwilę bieżącą. Kolega ma a6 v8 to to jest muYka dla uszu.

Niby silniki mają coś z mazda wspólnego. A mazda v6 w ofercie chyba ma? Nie chce mi się na www wchodzić.

Ale skoro VW robi w12 to czemu ford nie moze? Wyobraża sobie ktoś mk4 z silnikiem w12?! Jaka to była by frajda jeździć tym

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

__________________
Focus MK1 kombi 2004 100PS, Mondeo MK4 Kombi 2.0 TDCi - złota strzała
shreku jest offline  
Stary 19-10-2014, 09:09   #1102
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Wczoraj odbyla sie premiera w City car w Gliwicach
Bardzo mi sie ten samochod podoba, jeszcze jazd probnych nie bylo trzeba poczekac az zarejestruja samochody
Chyba nie wybiore 3 raz s-maxa tylko wybor padnie na mundka
Jedynie pytanie co z napedem 4x4 i silnikiem bi turbo, podczas prezentacji auta mowili ze mondeo bedzie posiadalo te rozwiazania a w cenniku brak
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image.jpg (94.4 KB, 55 wyświetleń)
mayek jest offline  
Stary 19-10-2014, 09:34   #1103
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

shreku - o ile się nie mylę, to jest obecnie tylko jedyna mainstream marka, która montuje w klasie średniej silnik z większą liczbą cylindrów niż cztery a ty chcesz W12 w Mondeo?

Pomijam, że technicznie jest to trudne do wykonania, to uwierz mi, że nie chciał byś mieć 400kg silnik na przedniej osi. Pierwszy zakręt i lecisz.

mayek - od pierwszej połowy 2015 ma być.
Atlis jest offline  
Stary 19-10-2014, 09:49   #1104
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nowy model ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co to za różnica czy będzie wspomaganie elektryczne czy hydrauliczne?? Ważne żeby było dobrze kierować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla mnie ma znaczenie, lubię hydraulikę, bo daje więcej informacji o drodze,niestety elektryka jest bardziej eco.

Bump:
Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem tak ... większość userów delikatnie mówiąc lekceważy elektroniczne gadżety ... czasami się nawet z tego wyśmiewają.
A ja podam taki przykład jak takie fiuczery działają w praktyce.
Mam u siebie tzw aktywny tempomat, większość zauważa że ten system "goni" auto przed nami i jak ono zwalnia to nasze autko też zwalnia.
Bo ludzie dzielą się na tych, co twierdzą, że im to niepotrzebne i na tych co mają coś takiego w aucie.
siwy05 jest offline  
Stary 19-10-2014, 09:54   #1105
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

mario13:
Ale po trasie 24 godziny w starym MK3 czułem się jak koń po westernie a z MK4 wysiadam i idę na piwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aż się boję ile da się przejechać "na raz" w MK5 skoro jest jeszcze wygodniejsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do braku Vki ... idź do salonu i przejedź się taką 3 cylindrową popierdółką 1L
Fajne brzmienia silnika zapewnia Sound Symposer nie trza od razu tylu cylindrów i wydechu przelotowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie czasy ...

p.s.
Ale byś się zdziwił gdyby na trasie takie Mondeło z silnikiem 1.5 zrobiło Twojej V-ce wstyd ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline  
Stary 19-10-2014, 10:03   #1106
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Cytat:
Napisał mario13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
IS-a albo coś podobnego?Gdzie tu sens i logika?Moje Mondeo ma 116 tys.Fokce za jakiś czas,Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.stuknie setka.Na jasną cholerę potrzebne mi są te wszystkie wodotryski i inne chałowate gadżety za grubą kasę w nowych autach?Mam zadbane i sprawne auta,używane sporadycznie więc jaki jest racjonalny powód żeby któreś z nich zamienić na nowszy model?
A gdzie sens i logika wypowiadania się w temacie o MK5 jeśli, główne argumenty są tak mocno z d...?
siwy05 jest offline  
Stary 19-10-2014, 10:06   #1107
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

siwy05 ja to rozumiem ... chodzi o to aby nie kupować MK5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Żyję parę lat i pamiętam że bardzo podobne dyskusje były jak pojawiało się Mondeo MK3 ... Mk4 teraz czas na MK5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline  
Stary 19-10-2014, 10:08   #1108
siwy05
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 23-09-2010
Skąd: Focus Klub Polska
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5EB 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Dokładnie, zresztą tak jak Atlis pisał ta sama historia była z Focusem MK3, a teraz się okazuje, że 1,6EB da radę przejechać 100 000km, a sam samochód sprzedaje się świetnie.
Dla mnie fotel w MK5 jest lepszy niż w MK4, nie wiem jak można je lepiej porównać niż przesiadając się z MK4 do MK5 i vice versa. Te bezużyteczne bajery przy pokonywaniu autem 50kkm rocznie robią wielką różnicę, ale jeśli ktoś robi rocznie tyle co inni w miesiąc ma wielkie o tym pojęcie.

Ostatnio edytowane przez siwy05 ; 19-10-2014 o 10:13
siwy05 jest offline  
Stary 19-10-2014, 10:51   #1109
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Tak czytam te wszystkie posty i trochę śmiać mi się chce bo na rynku nie ma samochodu poniżej 200k, który spełniałby wszystkie Wasze wymagania. Nie oszukujmy się to jest tylko ford mondeo i nie ma możliwości, żeby auto za 100k sprostało wymagania wszystkim nawet wybrednym użytkownikom, bo gdyby tak było kto kupowałby auta za 200k i wyżej. Wiadomo jest, że Ford po problemach w Genk zanotował ogromne straty, które musi sobie zrekompensować. Dlatego wnętrze jest z takich plastików a jakość wykonania jest na takim poziomie jaki opisujecie. I nie oczekujmy że każdemu to będzie pasowało. Mi wygląd zewnętrzny się podoba natomiast konsola środkowa dupy nie urywa. Dlatego czekam aż w Kraku pojawią się na prezentacji i wtedy ocenię czy warto bo to co piszecie fotele są fatalne (krótkie i wąskie) a jeśli tak jest to dyskwalifikuje wszystko bo jaki sens jest kupować auto z niewygodnymi siedziskami. Też trzeba wziąć pod uwagę fakt, że te auta są przedprodukcyjne i wady w montażu mogą być dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać na jazdy próbne. A wszystkim wymagającym polecam kupić Audi A6 allroad. Jeździłem i powiem, że to auto REWELKA. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez dziecioł ; 19-10-2014 o 10:53
dziecioł jest offline  
Stary 19-10-2014, 10:54   #1110
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Nowy model Mondeo ( MK V ?? )

Audi A6 allroad ... ma jedną ale za to bardzo poważną wadę - to nie jest Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.