Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2014, 13:20   #111
mayek
ford::advanced
 
Avatar mayek
 
Zarejestrowany: 19-01-2008
Skąd: Zabrze
Model: Kuga / Sharan
Silnik: 2.0 TDCi / 2.0 TDI
Rocznik: 2009 / 2015
Postów: 234
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Chcialem uscislic moje spalanie 13,8 bylo po zatankowaniu i przejechaniu 160 km autostrada z predkosciami 200-230 km/h pozniej spadlo

mayek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 13:31   #112
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No a tu się nie zgodzę - moment na kołach zależy od momentu na wale, przełożenia głównego, przełożenia skrzyni a nie od mocy. To moc jest pochodną momentu (moc przy danych obrotach to moment razy te obroty). 9To ostatnie latwo sprawdzić z wykresów przebiegu momentu
Moment na kołach zależy od mocy silnika i obrotów, a nie od momentu na wale korbowym, i łatwo to sprawdzić w realu na asfalcie przy użyciu skrzyni biegów oraz pedału gazu, a nie na wykresieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - a teraz się zgadzasz?

Bump:
Cytat:
Napisał lol19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę się kłócić, ale wytłumacz mi, czemu "ciężki sprzęt", który nie jeździ 100kkm rocznie (czyli nie ciągniki siodłowe, ciężarówki) to w 99,9% diesle lub elektryczne? Czyżby chodziło o moment, który w dieslu zabija benzynę, nie mówiąc o silniku elektrycznym?
Warto się "kłócić", jeśli dzięki temu osiągnie się jakiś cel. Np. edukacyjnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jaki konkretnie sprzęt? Walec drogowy? Ciągnik rolniczy?
Po pierwsze wszelkie pojazdy użytkowe jeżdżą (nawet w krajach o tanim paliwie) przy pomocy dizla, bo jest to - a - tańsze, b - który producent silników do maszyn i pojazdów użytkowych oferuje duże pojemnościowo, czyli trwałe, wolnossące silniki benzynowe? Tak ja to widzę.

Niepotrzebnie doszukujesz się czegoś czego nie ma. Silniki benzynowe osiągają w punkcie zastosowania, czyli np. na kołach napędowych, te same momenty obrotowe co dizle. Wystarczy zastosować odpowiednie przełożenie do obrotów.
Dizel mniej pali, jest więc przy intensywniejszym użyciu ekonomicznie bardziej opłacalny w zastosowaniu, ale na tym jego zalety się też kończą...

Bump:
Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A weź Ty mi tu z tym nie wyjeżdżaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... mam takie w domu ! Jeeeezuuu jak to nie jedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odbiegłem trochę od tematu, żeby łatwiej było niektórym zrozumięć sedno problemuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dziś klient FORDA nie musi zamiast TDCi140 kupować 2.0 145KM i kręcić tym aż uszy puchną, tylko ma do wyboru SCTi, jeśli mało jeździ i/lub nie spełnia warunków do wypalania się DPFa, ale niektórzy z dużym uporemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. twierdzą, że SCTi też "nie jedzie", bo nie ma tyle MOMENTU... To ja tylko niosę pomoc i tłumaczę, że są w błędzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał pspot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Większość trasy z prędkością około 140 - 160. (Przy 160 czułem się jak w InterCity - słychać było tylko szum powietrza i toczenie się kół.) Momentami dochodziło bez wysiłku do 200 - nawet nie wiedziałem kiedy.
Taki ciężki S-MAX, a tu tylko 300Nm na wale korbowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie brakuje Ci momentu obrotowego w tym silniku?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Daho ; 15-04-2014 o 14:00
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 14:10   #113
Zoltyy
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-10-2010
Skąd: polnocne rubieze ;)
Model: byly dwa S-Maxy, jest Mazda CX-5
Silnik: był 2.5T, był 2.0 EB 240PS, jest 2.5 NA
Rocznik: był 2007, był 2012, jest 2016.
Postów: 473
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał Zoltyy
No a tu się nie zgodzę - moment na kołach zależy od momentu na wale, przełożenia głównego, przełożenia skrzyni a nie od mocy. To moc jest pochodną momentu (moc przy danych obrotach to moment razy te obroty). 9To ostatnie latwo sprawdzić z wykresów przebiegu momentu

Moment na kołach zależy od mocy silnika i obrotów, a nie od momentu na wale korbowym, i łatwo to sprawdzić w realu na asfalcie przy użyciu skrzyni biegów oraz pedału gazu, a nie na wykresie - a teraz się zgadzasz?
Masz rację - biorąc pod uwagę że moc silnika to moment na wale x obroty, ja trochę też. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Nie wiem, nie znam sie - nie bierzcie mnie na powaznie

Ostatnio edytowane przez Zoltyy ; 15-04-2014 o 14:46
Zoltyy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 14:28   #114
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A z ostatnim się zgadzam .... dodatkowa zaleta - w SCTi ten wysoki moment wystepuje w znacznie szerszym zakresie obrotow (czyli na niższym biegu - czyli lepszym przelozeniu) można dluzej pociagnac
A dla porównania, jak wygląda sytuacja w silnikach występujących np w samochodach WRC albo bolidach F1?
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 15:39   #115
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Zoltyy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz rację - biorąc pod uwagę że moc silnika to moment na wale x obroty, ja trochę też. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Fizyki nie oszukamy, kwestia tylko sformułowania i zrozumienia jej. Dlatego lepiej - w uproszczeniu - powiedzieć moment obrotowy na kołach, czyli to co daje tyle frajdy, zależy od mocy silnika. A potem trzeba dodać, że najfajniej jest, jeśli ta moc jest uzyskana z większej pojemności roboczej silnika, czyli albo duży wolnyssak, albo nominalna pojemność + turbo i/lub kompresor. I o to wszystko się rozbija. Jak zestawimy 2.0 i 2.0TD, to powiemy "ta benzyna nie jedzie, wybieram dizla", ale jak zestawimy 3.0 albo 2.0T z 2.0TD, to już sprawa wygląda inaczej, bo jadą wszystkie trzy, a najfajniej z reguły ten pierwszyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tylko najpierw trzeba przejechać się wszystkimi trzema, żeby to zrozumieć.
A już ideałem jest, jak jechało się kiedyś 2.0D, i rozumie się, że dizel to mało palący kibel i nic więcejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 15:40   #116
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:

Taki ciężki S-MAX, a tu tylko 300Nm na wale korbowymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie brakuje Ci momentu obrotowego w tym silniku?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No u mnie jest 340 Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. i są dostępne od 1,700 do 4.000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i naprawdę to czuć. Ciągnie pełną parą praktycznie w pełnym zakresie obrotów. W dieslu (jeździłem 2.0 TDI 170 KM superbem) najpierw jedzie, potem jest efekt uderzenia kuli śniegowej w tył a potem zaraz trzeba zmienić bieg. W smaxie albo się stoi i nic nie słychać (tylko klekot stojących z boku aut z silnikiem diesla) albo się pełza bez wciskania gazu, albo po wciśnięciu od razu przyspiesza jak na silniku elektrycznym.
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 15:43   #117
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał saintos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A dla porównania, jak wygląda sytuacja w silnikach występujących np w samochodach WRC albo bolidach F1?
Może to być fajne pytanie, ale musisz uściślić, co Cię interesujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał pspot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No u mnie jest 340 Nm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. i są dostępne od 1,700 do 4.000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i naprawdę to czuć. Ciągnie pełną parą praktycznie w pełnym zakresie obrotów. W dieslu (jeździłem 2.0 TDI 170 KM superbem) najpierw jedzie, potem jest efekt uderzenia kuli śniegowej w tył a potem zaraz trzeba zmienić bieg. W smaxie albo się stoi i nic nie słychać (tylko klekot stojących z boku aut z silnikiem diesla) albo się pełza bez wciskania gazu, albo po wciśnięciu od razu przyspiesza jak na silniku elektrycznym.
Cholera, nie to miałeś napisać!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałeś napisać, mam 240 koni i reszta mnie nie obchodzi, bo to iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiidzie jak burzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 15:51   #118
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

pspot jak chcesz usłyszeć klekot rodem z rasowego dizla to dźwignij maskę i posłuchaj swego EcoBoosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: żeby całkowicie zakończyć porównanie dizla do benzyny taki test:

__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 15:57   #119
Daho
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pspot jak chcesz usłyszeć klekot rodem z rasowego dizla to dźwignij maskę i posłuchaj swego EcoBoosta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie już w kabinie warkot/wycie pięknie słychać. Niestety obok wolnego ssaka o tej mocy SCTi nawet nie stałGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jedyny plus to mniejsze spalanie i ewentualnie podatność na tuning (czip).
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 16:09   #120
saintos
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2013
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 98
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenia 2.0 EcoBoost 240 KM

Cytat:
Napisał Daho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może to być fajne pytanie, ale musisz uściślić, co Cię interesujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Np. w jakich zakresach obrotów jakie wystepują moce i Nm oraz dlaczego tak a nie inaczej?
ot tak z ciekawości pytam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
saintos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.