Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-07-2013, 19:21   #1
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Montaz subwoofera

Witam.
Kupiłem subwoofer do mojego radia i napotkałem niespodziewany problem. A mianowicie jako ze z podłączeniem kabelków nie mam problemu to ku mojemu zdziwieniu mam problem jak je przeciągnąć do komory silnika i akumulatora.
Chodzi o kable zasilające sam subwoofer.
Są to dwa kabelki które musza być podpięte bezpośrednio do + na akku. Subwoofer będzie w bagażniku i do siedzeń kierowcy i pasażera nie mam najmniejszego problemu z ich podciągnięciem. Problem zaczyna się dalej. Czy ktoś z kolegów przeprowadzał już kabelki w C-maxie do komory silnika? Którędy je puścić, tak aby nic nie uszkodzić? Kabelki są cienkie, 2x1,5mm.
Oczywiście obszukałem dokładnie po obu stronach czy są jakieś otwory montażowe poniżej plastikowej tapicerki i nic co mogło by się nadać bez uszkadzania. Subwoofer jest aktywny i wzmacniacz ma już w sobie. Moc to 70Wat.
Poproszę o pomoc jak fachowo je poprowadzić.

Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2013, 16:56   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

Cytat:
Napisał Spascmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Subwoofer jest aktywny i wzmacniacz ma już w sobie. Moc to 70Wat...
Czyli potrzebuje mniej niż 6A prądu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dla tak małej mocy po co ciąnąć kable aż do aku???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. SPokojnie podepnij ten sub do gniazda zapalniczku w bagażniku i będzie OK.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2013, 20:47   #3
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

Już sobie poradziłem.
Udało mi się podpiąć kable tak jak jest w instrukcji.
Czy moc mała? - hmmm...... Jest ok. Nawet bardzo. Subwoofer daje rade.
Na razie chodzi na 1/3 mocy i jak dla mnie wystarczy. Nie potrzebuje aby mi szyby wypadły bo lubię słuchać głośno muzyki :-) Nawet nie próbowałem go rozkręcać na maxa bo zagłuszył by wszystkie inne dźwięki. Jest to czego chciałem z nawiązka.
A kupiłem cos takiego:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (oczywiście taniej, nie w Macalni Miejskiej :-) )
Sprzęcik super.
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 08:59   #4
celtic777
ford::average
 
Avatar celtic777
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2013
Skąd: Busko Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

jako uzupełnienie niskiego pasma w zupełności wystarczy,chociaz apetyt rośnie w miare jedzienia z czasem będziesz szukał czegoś mocniejszego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
celtic777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 12:18   #5
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

Spascmar, a możesz napisać jak to podłączyłeś? Bo też szukam podobnego rozwiązania...
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 13:40   #6
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

droopsio, chodzi Tobie o przeciagniecie kabli?
Bo sama instalacja jest bardzo prosta, nie wymaga znajomości polaczen elektrycznych itp.
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 14:09   #7
droopsio
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 47
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

chodzi mi o to gdzie powinny być podłączone kable wg instrukcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

szukałem trochę na necie o tym sprzęcie i faktycznie można go nawet podpiąć pod zapalniczkę - pytanie czy faktycznie tak działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy instrukcja zaleca podpinanie się pod aku?
Bo rozumiem, że sygnał z głośnika zwyczajowo, skoro jest tam wbudowany wzmacniacz?
droopsio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 17:46   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

Cytat:
Napisał droopsio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...faktycznie można go nawet podpiąć pod zapalniczkę - pytanie czy faktycznie tak działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy instrukcja zaleca podpinanie się pod aku?
...
Wierzcie mi, że dla 6A prądu nie ma żadnego znaczenia czy brany jest wprost z aku czy z zapalniczki w bagażniku...
Gdybyśmy mówili o 20-30A lub więcej dla jakiegoś wzmaka, to było by o czym dyskutować...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 20:07   #9
Spascmar
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-03-2011
Model: C-max
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 61
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

W instrukcji pisze ze prosto z akumulatora. O zapalniczkach nie doszukałem się. Faktycznie zauważyłem ze kable od zapalniczki są grubsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a te od subwoofera maja 1.5mm.
Faktycznie może moc szału nie robi ale do osobówki jak znalazł (moc, cena, jakość)
Spascmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2013, 20:12   #10
celtic777
ford::average
 
Avatar celtic777
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2013
Skąd: Busko Zdrój
Model: Mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 68
Domyślnie Odp: Montaz subwoofera

Cytat:
Napisał Spascmar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Faktycznie może moc szału nie robi ale do osobówki jak znalazł (moc, cena, jakość)
no takie minimum to 150RMS w closed budzie + piec....
celtic777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.