Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2014, 11:53   #1
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Dziwne dźwięki dochodzące z komory silnika tylko i wyłącznie przy ruszaniu. Dodam że to występuje na zimnym silniku , gdy auto nagrzeje się te dźwięki ustępują lub są sporadyczne i lekko słyszalne.
Co to może być co sprawdzić ma ktoś jakiś pomysł?

Na dwumase mi to nie wygląda nie odczuwam spadku mocy ani nic takiego , sprzęgło raczej też dobre robiłem próbę sprzęgła w taki sposób że wcisnąłem sprzęgło do połowy i próbowałem wrzucić bieg 1 i stopniowo opuszczałem sprzęgło niżej aż jedynka wskoczyła , i u mnie jedynka weszła dopiero jak sprzęgło miałem prawie całe wciśnięte do tzw dechy.

Mam wrażenie że to jakaś pompa czy coś takiego , wysprzęglik ciężko ustalić skąd ten dźwięk być może to jakaś prosta usterka typu klocki zatarte czy jakaś poduszka lub inne badziewie ale ten dźwięk to taki hmm jakby coś się zatarło ciężko to określić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma ktoś pomysł co może wydawać taki okropny dźwięk przy ruszaniu?
Dodaje linki nagrałem 2 filmiki na których słychać te dźwięki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 17:45   #2
PacMan
ford::beginner
 
Imię: PacMan
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Witam.

Miałem kiedyś podobną sytuacje ale w innym aucie i problem tkwił w sprzęgle lub łożysku oporowym bo po wymianie kompletu- temat został zamknięty.
Sytuacja występowała przy ruszaniu i przy dynamicznej zmianie wyższych biegów.

A sprawdzałeś czy nic tam Ci nie ociera przy paskach, bo podczas ruszania silnik może się lekko przechylać na poduszkach i może coś ociera o koła pasowe lub paski....

Bez bliższych oględzin też ciężko powiedzieć..
PacMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 19:43   #3
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Właśnie nic nie widzę żeby coś ocierało cholerka obawiam się że to właśnie może być coś w skrzyni jakieś łożysko i nie obejdzie się bez wizyty u mechanika .
Kurde niby sprzęgło chodzi dobrze nic mi raczej nie ślizga tak jak opisałem nawet ta próba sprzęgła dobrze wyszła .

A jak to będzie sprzęgło to pasowało by wymienić komplet z dwumasą 1,5 tyś ;/ + robocizna.

Ogólnie mam z tym autem same problemy wpakowałem się w złoma tj kupiłem go 2 miesiące temu w czasie zakupu tych dźwięków nie było , ale już na drugi dzień rano to się pojawiło czyli auto przed umówieniem się na oglądnięcie auta na pewno było jeżdżone choć silnik patrzyłem nie był nagrzany , ale tych dźwięków nie było a rano po zakupie to się pojawiło .
Miesiąc temu lakier mi zaczął pękać na dachu obok klamek w rogach auta maska pojawiły się pęknięcia , okazało się że autko było malowane najprawdopodobniej po wypadku , rzeczoznawca powiedział że najprawdopodobniej było dachowane ale konstrukcja dachu i elementy nie była spawana więc raczej nic poważnego bo dało się wyklepać, po sprawdzeniu miernikiem dach miał 1300 czegoś ( nie pamiętam tej jednostki z miernika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) a do połowy auto miało grubość lakieru 400-500 ... dolna część była dobra z tego co mówił .

Zwrócić kasy za auto mi nie chce gościu bo mówi że auto on miał 2 lata i nic mu nie pękał lakier bo trzymał go w garażu a kasy mi nie odda bo ja trzymam auto pod blokiem i pada na niego a po za tym widziałem co brałem (tylko jakby mi gość powiedział że po wypadku to bym w ogóle nie brał ) a teraz mówi że on nie wiedział że po wypadku było na pewno za jego kadencji posiadania auta nie miał żadnego wypadku , jakaś masakra i pozostaje sprawa sądowa myślę co i jak i czy się opłaca zakładać sprawę bo koszta sądowe są spore , jeszcze jedno pismo ma mu wysłać prawniczka a później zobaczę co powie prawniczka co mi poradzi .

W najgorszym wypadku pozostanie mi zrobić nowy lakier całość pewnie z 3 tyś jak nie więcej + te sprzęgło i cieszyć się autem do końca jego żywotności.

Auto ogólnie chodzi OK dobrze mi się nim jeździ nie odczuwam żadnych spadków mocy idzie jak burza ( jak na silnik 1.4 w dieslu) silnik trochę kopci rano lub jak długo nie jest odpalany na niebiesko ale dosłownie 10-20 sekund po odpaleniu czasami czuć w spalinach ropę więc może na wtryskach coś , myślę że nic poważnego może filtr paliwa trzeba wymienić nie stawiał bym raczej na uszczelniacze zaworów choć nic nie jest wykluczone.

Dzięki za odpowiedz Pozdrawiam Cię , jutro jeszcze dokładnie oglądnę czy tam faktycznie coś nie ociera ale wydaje mi się że nie .

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł lub podobne doświadczenia?

Ostatnio edytowane przez forotten ; 08-08-2014 o 19:46
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 21:06   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Są to typowe objawy stojącego, zużytego łożyska oporowego sprzęgła. Jak szybko nie wymienisz, to przepiłuje stojące łożysko wypusty sprężyny centralnej docisku, pedał sprzęgła wpadnie do dechy, i już nie wysprżęgli. Jak to się stanie w trasie, to może dojedziesz do domu, jak potrafisz jechać bez używania sprzęgła, bo silnik będzie ciągnął, tylko nie będzie wysprzęglania.

Ostatnio edytowane przez salom ; 09-08-2014 o 15:49
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2014, 21:50   #5
PacMan
ford::beginner
 
Imię: PacMan
Zarejestrowany: 24-06-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Te autka wychodziły ze zwykłym kołem zamachowym i z dwumasą. Myślę, że możesz podjechać do serwisu i niech po nr VIN sprawdzą co tam masz. Lub podczas naprawy sprawdzisz co tam siedzi i wtedy dopiero kupisz odpowiedni zestaw....

Odnośnie lakieru to zostaw jeśli ci to nie przeszkadza.
A tak poza tym- auto kupiłeś od osoby prywatnej czy od handlarza???
PacMan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 07:41   #6
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Dziękuję za odpowiedz .
Dzisiaj zadzwonię do aso żeby mi sprawdzili czy mam dwumase po VIN-nie.

Bo pasowało by wymienić już chyba cały komplet sprzęgła przy okazji wymiany tego łożyska prawda ?
Na aledrogo są zestawy luk-a po 1,4 tyś więc pewnie na to bym się zdecydował no chyba że mam wersję bez dwumasy w co wątpię bo ja nie odczuwam żeby moim autem telepało na wolnych obrotach a wyczytałem że bez dwumasy właśnie tak się dzieje i że można założyć koło zamachowe ale wtedy będzie trzęsło autem na wolnych obrotach .

Odnośnie lakieru to niestety będę musiał to zrobić nawet rzeczoznawca powiedział że tak spartaczyli robotę że masakra pęka lakier wszędzie bo oni ponoć nawet tego nie czyścili przed lakierowaniem i tak kładli byle by było , powiedział że to dalej będzie pękać po zimie to już lakieru może nie być .

Odpowiadając na Twoje pytanie PacMan to tak od osoby prywatnej niestety bo od komisu to bym wiedział co robić , od osoby prywatnej obowiązuje rękojma ale to widać z gościa jakiś cwaniak bo dzwoniłem i nawet wysłałem pismo i nie odda bez sądu a jak wiadomo sprawy sądowe trochę kosztują + ewentualne odwołanie się + czas przez który nie mogę korzystać z auta aż do zakończenia sprawy ... Zobaczę co mi podpowie prawnik w tym tygodniu
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2014, 15:05   #7
forotten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 18
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Zła wiadomość jest taka że ma mdwumase , dzwoniłem dzisiaj do ASO po nr VIN sprawdzili.

Jak będę robił to łożysko to pasowało by chyba cały komplet wymienić włącznie z dwumasą jak myślicie ? czy wymienić to łożysko z wysprzęglikiem i ewentualnie sprzęgło bez dwumasy ? auto ma 167 tyś (nie jestem pewny tego przebiegu ale auto mało jeżdżone według mnie ) a z tego co wiem to dwumase zaleca się wymienić co 160-180 tyś sam nie wiem za bardzo co robić , nie mam za bardzo kasy aby wymienić komplet , poczekam może z 2 miesiące dozbieram i wymienię cały komplet włącznie z dwumasą ? jak myślicie
forotten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2015, 14:55   #8
mateuszmiruc
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 21-04-2015
Skąd: Olsztyn
Model: Fusion
Silnik: 1,4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Odświeżam temat dziwnych dzwięków
1,4 tdci 2007 rok - kupiłem w roku 2014 z przebiegiem 150 tys. teraz mam 179 tys - nowy problem i jeszcze nie mam diagnozy to coś wyje podczas jazdy...dziwny dźwięk jakby z przodu z prawej strony od pasażera- nie jest to typowy dzwiek ani rolki ani zużytego łożyska koła. dźwięk słychać tylko na biegu podczas jazdy słychać gdy na luz włączam trzeczenie czy tam wycie (cieżko ten dzwięk nazwać) ustaje do czasu włączenia biegu- to jakby obcierało/,,chrobotało'' jakieś łożysko czy coś innego. Nie ma żadnych objawów negatywnych tylko duży dyskomfort jazdy... Czy spotkaliście się z czymś takim? czy łożysko podpory osi wyje tylko na biegu podczas jazdy? czy łożysko w skrzyni biegów może wydawać takie dźwięki?
mateuszmiruc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2015, 20:17   #9
romek07
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus Mk1 FL
Silnik: 1.6 ZETEC SE BENZYNA
Rocznik: 2003
Postów: 90
Domyślnie Odp: Dziwne dźwięki dobiegające z silnika?

Cytat:
Napisał forotten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i u mnie jedynka weszła dopiero jak sprzęgło miałem prawie całe wciśnięte do tzw dechy.
Cytat:
Napisał forotten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziwne dźwięki dochodzące z komory silnika tylko i wyłącznie przy ruszaniu.
Cytat:
Napisał forotten Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
może to jakaś prosta usterka typu klocki zatarte czy jakaś poduszka lub inne badziewie
Nie będzie ani prosto ani tanio bo kończy się sprzęgło.
romek07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.