Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2009, 13:12   #1
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie łożyska alternatora i napinacza

Witam wszystkich forumowiczów.
Ostatnimi czasy wymieniałem łożyska oraz pierścienie ślozgowe szczotek w alternatorze w foce z 2000 r. silnik 1,8 TDDi.(alternator włoskiej firmy Magneti Marelli)
Dla zainteresowanych podaje wymiary łożysk:
Alternator 6003 oraz 6303- łożyska obustronnie zamknięte.
Koszt naprawy alternatora to:
- łożyska alternatora 2 szt + łożysko koła pośredniego – 40 zł
- pierścienie ślizgowe szczotek alternatora – 37 zł
- robocizna 50 zł
Jeśli chodzi o koło pasowe wraz z sprzęgłem gumowym to też występują tam dwa łożyska 6203 lecz nie było potrzeby ich wymiany.

Dodatkowo wymiary łożyska koła pośredniego, paska wielorowkowego – 6303 - wymiana polega na wybiciu starego i wbiciu nowego łożyska( nie trzeba wymieniać koła jeśli nie jest uszkodzone- mniejsze koszty naprawy).
Łożyska rolki napinacza nie da się wymienić (łożysko zanitowane )więc trzeba zakupić nową rolkę – która pasuje od innych aut(VW, Opel itp.)rozmiary koła to średnica zewnętrzna 70 mm, średnica wewn. 17, szerokość 26 mm.
Może komuś się przydać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez Atol ; 30-06-2010 o 22:36 Powód: poprawa
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2009, 20:13   #2
dd1511
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 05-08-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo Mk4 FL
Silnik: 2.0 TdCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: łożyska alternatora i napinacza

dzięki za konkretna informację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
od jakiegoś czasu piszczy mi alternator - stawiam właśnie na jego łożyska i szukałem oznaczeń zanim wezmę się za rozbiórkę, co by wcześniej zakupy zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
dd1511 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2010, 20:38   #3
amecz
ford::average
 
Avatar amecz
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Kurpiowszczyzna
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI po ci...e 110/143KM 267/302 Nm
Rocznik: 2010
Postów: 197
Domyślnie Odp: łożyska alternatora i napinacza

Chciałbym sprostować jedna z informacji którą zamieścił Atol w swoim zestawieniu mianowicie koło pasowe wraz z sprzęgłem gumowym posiada owszem 2 łożyska które wymienia się w bardzo prosty sposób ale sa to łożyska 6203 a nie 6303. Dziś właśnie zajmowałem się tym problemem ponieważ właśnie jedno z tych łożysk bardzo mi hałasowało , ponad to musiałem oddać alternator do regeneracji ze względu na przebicie w uzwojeniu wirnika. Koszt wymiany uzwojenia 180 zł + 60 robocizna + ewentualnie 40 zł za wymianę łożyskowania alternatora.
__________________
amecz@o2.pl
Jutro będzie lepiej
Było: FF I FL 2001 1.8 TDDI po ci...e 103 KM/258 Nm / By HEKO/
amecz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2010, 19:23   #4
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: łożyska alternatora i napinacza

Cytat:
Napisał Atol Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Łożyska rolki napinacza nie da się wymienić (łożysko zanitowane )więc trzeba zakupić nową rolkę
Da się wymienić tylko trzeba przed wybiciem zmniejszyć rant blokujący. Łożysko 6203. Nowe łożysko można wkleić np na Loctite. Ale jeżeli ktoś nie ma wprawy to faktycznie lepiej kupić rolkę. Ale napewno nie trzeba kupować całego napinacza.
so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 22:40   #5
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: łożyska alternatora i napinacza

Kolego amecz dzięki za poprawkę, już poprawiłem w poście na 6203.
A co do wirnika to wlaśnie tydzień temu też miałem wymieniany bo przewód na uzwojeniu był upalonyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wymiana plus wirnik 80 pln.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2017, 22:39   #6
Arturr300
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 21-10-2015
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 233
Domyślnie Odp: łożyska alternatora i napinacza

Czy wymiana pierścieni ślizgowych jest konieczna?
Na jakimś filmiku na youtubie (dotyczącym innego auta) widziałem, że żeby wyjechać wirnikiem trzeba się ich pozbyć. Tu też jest taka potrzeba?
Arturr300 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.