Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2012, 13:03   #1
elenka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Lubelskie
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Witam wszystkich forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem szczęśliwą posiadaczką Fordzika Mondeo Mk1 rocznik 93', benzyna + gaz, silnik 1.6, 66 kw. Bardzo lubię moją Mk'e jednak ostatnio sprawia mi spore problemy ;(
Chodzi o ogrzewanie. Od dłuższego już czasu włączając nawiew, zamiast ciepłym powietrzem ciągle dmucha zimnym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Podkreślę to że nawet przy ustawieniu pokręteł na max ciepłego i tak z kratek nawiewu wydmuchiwane jest zimne powietrze ;( nawet nie mogę szyby przedniej podgrzać ;(
Co mogło się stać? Nie znam się na samochodach, ale chciałabym sama spróbować naprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może mi się uda?

Panowie możecie mi pomóc?

Dodam że to nie jest wina termostatu, został wymieniony na nowy, na 100 % sprawny.

elenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 15:54   #2
grzes1302
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2011
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1997
Postów: 36
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Byc może po prostu linka od klapy nagrzewnicy się urwała. Musisz rozebrać kokpit z pokrętłami i zobaczyć czy linka jest cala. Albo od strony pasażera z dołu zdjąć plastik na 2 śruby by dojść do nagrzewnicy i tam może być spadła linka z klapy. U mnie właśnie ta linka skończyła swój żywot i musiałem ja wymienić.
grzes1302 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 16:45   #3
elenka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Lubelskie
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Aha, czyli możliwe że sama sobie z tym poradzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak skończę sprawdzać "linkę" to się odezwę i napiszę jak sprawa wygląda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam jeszcze jedno pytanie..czy w Fordzie z tego roku jest coś takiego jak czujnik temperatury zewnętrznej? jeżeli tak to gdzie moge go znaleźć?

Pytam bo dostałam taką wiadomość, że być może taki czujnik przestał działać i po wymianie powinno być ok. Nie wiem czy w tym roczniku mojej Mk'i taki czujnik w ogóle był montowany :/
elenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 17:01   #4
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Witam,zadeń czujnik nie ma z tym nic wspólnego..skup sie na sprawdzeniu tej linki..trzeba uważać przy demontażu bo mk1 to juz leciwy sprzęt i wiele zatrzasków i plastików lubi pękać..do odkręcenia plastików pod nagrzewnicą potrzebne są klucze torx chyba rozmiar 30 albo 25
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 17:28   #5
elenka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Lubelskie
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Zapytałam o czujnik bo tak jak napisałam ktoś do mnie napisał taką wiadomość i że po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy "...gdy czujnik podaje temp. zewnętrzną 45 stopni C, to nie ma mowy żeby do środka samochodu dmuchało ciepłe powietrze..."

Ok sprawdzę linkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły to dajcie znać dobrze? Już myślałam nawet że może jakiś przewód doprowadzający ciepłe powietrze spadł i to może być powodem ale wszystko chyba jest ok więc to rzeczywiście może być linka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 23:41   #6
paweu85
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-07-2011
Skąd: Warka
Model: Mondeo MK1
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1993
Postów: 52
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Otóż..ciepłe powietrze bierze się z nagrzewnicy która ciepło uzyskuje z płynu chłodzącego silnik..więc płyn musisz mieć jeśli silnik normalnie pracuje a nagrzewnica jest gorąca zawsze nawet w lato jak jest 40 stopni bo jest połaczona z obiegiem płynu na stałe a gdy ma leciec z nawiewy ciepłe powietrze to leci przez nagrzewnice a jak zimne to omija i własnie linka sterująca tym jest pewnie uszkodzona..
paweu85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2012, 10:36   #7
ernest091
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2007
Skąd: Małopolskie
Model: Mondeo MK2 Hathback
Silnik: 2.0 16V 131KM
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

u mnie było tak samo , banał za mało płynu w chłodnicy.
__________________
ernest091 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2012, 18:08   #8
elenka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Lubelskie
Model: Ford Mondeo Mk1
Silnik: Benzyna 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

Witam.
Niestety pomysły które podaliście nie działają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem co się stało, chyba najlepiej zrobię jeżeli zaprowadzę samochód do mechanika :/ troszkę pieniążka stracę ale będę miała sprawny samochodzik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
elenka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 21:46   #9
Chomik79
ford::beginner
 
Avatar Chomik79
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: Warm.-Maz. Kentaki
Model: Był ale już nie ma - Mondzitsu 4
Silnik: 2 L + LPG
Rocznik: 2007 r.
Postów: 38
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

U mnie kiedyś był bardzo słaby nadmuch to wymieniłem filtr kabinowy - może i w Twoim przypadku to pomoże.
__________________
FORD i każdy zakręt jest prosty !!!
Chomik79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-03-2012, 21:47   #10
jogopeda
ford::average
 
Avatar jogopeda
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 b+g
Rocznik: 1994
Postów: 135
Domyślnie Odp: Nie mam ogrzewania w kabinie, dmucha tylko zimnym powietrzem ;(

u mnie jak nie grzalo w srodku to okazalo sie ze filtr przeciwpylkowy byl totalnie zapchany bo od paru ladnych lat nikt go nie wymienial
jogopeda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.