Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-08-2009, 15:46   #51
loa
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-01-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1995
Postów: 89
Domyślnie Odp: Problem z alternatorem (chyba??)

Cytat:
Napisał kamyczka_ya Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...] kilka dni temu zapalila mi sie pomaranczowa kontorlka od swiatel p/mgielgnych. Gdy wlaczam kierunkowskaz to konrolka pulsuje w rytm kierunka. [...]
Może masz problem ze słabą masą w tylnej lampie. Włącz światła, naciśnij hamulec i załącz kierunkowskaz, a druga osoba niech zerknie z tyłu, czy nie ma tam tzw. "choinki".

__________________
---
loa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2011, 12:59   #52
mondeouser
ford::average
 
Avatar mondeouser
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk5
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 138
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Witam!!!

Mam pytanie, ile kosztuje pełna regeneracja alternatora teraz? Mój zaniemógł, fachowiec coś mówił o wymianie diód i łożyska. (mondeo mk2, 2,0 +lpg)
Pozdrawiam i dziękuje za wasze odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez mondeouser ; 29-07-2011 o 13:01
mondeouser jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2011, 07:43   #53
WIPI1979
ford::average
 
Imię: WIPI1979
Zarejestrowany: 18-05-2008
Skąd: Włocławek Polska
Model: Mondeo [MK3] szt.-1
Silnik: 2.0 TDDi 115KM Mondeo MK3 (2001) Ghia
Rocznik: Mondeo MK3: 2.0 TDDi 115KM (1-sza rej.: 06/06/2001) w Polsce od 05/2012r.
Postów: 66
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Witam.

Podpinam się pod temat lub proszę o otworzenia Admina w nowym wątku.

Mój ojciec ma Mondka 1.8TD.

PALI SIĘ KONTROLKA AKUMULATORA - TA CZERWONA. PODCZAS JAZDY I NA POSTOJU.
1) Autko normalnie odpala.
2) Alternator ma wymienione szczotki i pierścienie oraz ten modułek k/alternatora na 4y sruby.
3) Miernikiem spr. było. Alternator ładuje akumulator.
W tym wszystkim jest dziwne to, że autko normalnie odpala. Akumulator raczej dobry. Ma kilka lat - powyżej 3ch lat. (APS ma naklejkę).

Do tego wszystkiego nie działa obrotościomierz. Całkowicie leży na zero.

Proszę o pomocne, prawdziwe podpowiedzi, bo autko jedzie w długą trase.

Jest to pierwszy problem w nim z natury elektrycznej.

Nic nie było podpinane (nie było dokładane lub wymieniane - radio, nagrzewnica dodatkowa, navi, ect....)
oraz nie miał jakis przeróbek.
Pojawiło się ni z tego owego cały czas palacy aklumulator.

Nie mamy drugiego Diesel-a by sprawdzić czy to wina akumulatora samego.

Ale od ok. 2-ch tygodni autko odpala bez kabli z palacym się czerwoym akumulatorem na desce rozdzielczej.
WIPI1979 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2011, 19:33   #54
areczi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-10-2011
Skąd: Turek
Model: galaxy mk2
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Witam wszystkich jestem tu nowy.. i mianowicie mam taki problem.. zakupiłem auto galaxy mk2 i po przekreceniu zapłonu czasem mruga mi kontrolka od ładowania i słychac pstykajacy przekaźnik po odpaleniu samochodu nieraz mrugnie kontrolka od ładowania ale przeważnie nie swieci. sprawdzałem ładowanie i na klemach brak ładowania na samym wyjściu tez brak odpiłem kostke z 2 kabelkami co dochodzi do alternatora i kontrolka wcale sie nie zaswieca ani nic nie pstyka. sprawdzałem czy w tych kablach płynie jakiś prad i niestety nie... a wydaje mi sie ze powinien iśc jakiś prad pobudzajacy .... wyciagałem już alternator i wydaje mi sie ze szczotki sa ok i tak samo komutator. Z góry dziekuje za pomoc
areczi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2011, 21:00   #55
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Mialem ten sam problem. Polecam sprawdzić przewod biegnący od alternatora do akumulatora, zwlaszcza na zlaczeniu przy rozruszniku gdzie jest przykrecony przewod. U mnie tu nie stykalo ale przesmarowalem porządnie pastą przewodzącą i znow raźnie 14,7 V płynęlo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2012, 01:27   #56
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Wygrzebałem temat, bo mam podobny problem z altkiem. Zamiast 14,4V to max.12,7V. W południe wezmę się za sprawdzenie kabli i połączeń.
Swoją drogą, to trochę dziwne:
Cytat:
Napisał alegro85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po całodziennej wizycie w elektryka wkońcu znalazł przyczyne moich męk. Nie chiciał mi powiedzieć co było ( twierdzi tajemnica zawodowa podobno częsta usterka w fordach) przyczyne zdjagnozował jako wadliwą instalacje elektryczną. zainkasował 120zł. i wkońcu mam upragnione 14V.
To nie "tajemnica zawodowa" tylko chęć łojenia po rogach jelenia.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 10:41   #57
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

No i guzik ze sprawdzenia - trzy śruby od intercoolera, z ogromnym oporem, ale poszły, natomiast czwarta jest uparta. Dzisiaj drugie podejście w wolnej chwili. Swoją drogą bardzo mnie zastanawia fakt, że kontrolka ładowania gaśnie po uruchomieniu silnika a jednak napięcie, w zależności od obrotów, zawiera się między 12,4 a 12,7, czy ktoś potrafi wytłumaczyć to zjawisko i wyciągnąć jakieś konkretne wnioski?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2012, 14:24   #58
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Koledzy, ratunku! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie okazało się, że mam pod machą alternator Motorcraft, więc chyba "gorszy" od Boscha, no ale taki jest. Odłączyłem przewody mocowane śrubą, oraz te w większej kostce, podczyściłem, chociaż nie były brudne, kontaktspray i założyłem na miejsce. Jest jeszcze trzeci przewód w małej kostce ale nie mam pojęcia jak tę kostkę wyczepić. Może ktoś orientuje się, co i jak mogę sprawdzić, pomierzyć bez wymontowania alternatora? Pomocy!!! Bo zaraz zacznie padać a dłubię na parkingu pod firmą. Chciałbym jakoś wstępnie zdiagnozować ten alternator zanim założę intercooler. Czekam na podpowiedzi. Dzięki
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2012, 13:49   #59
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

Widzę, że temat trudny.
Zamierzałem wymienić alternator na używkę, jednak na żadnym z autozłomowców nie znalazłem właściwego modelu więc w sobotę wydłubałem z auta sprawcę zamieszania, rozebrałem i sprawdziłem co umiałem. Do wymiany, z pewnością, pierścienie ślizgowe i szczotki. Sprawne w 100% uzwojenia stojana oraz wirnika. Nie sprawdziłem mostka diodowego i regulatora napięcia. Ten ostatni nie bardzo wiem jak sprawdzić, ma trzy piny z których żaden nie ma "przejścia" na masę regulatora a pomiędzy jedną z par pinów jest "połączenie" brak (oporu). Nie wiem, czy tak ma być? Czy taraz ktoś potrafi coś doradzić? Jeden z dwóch elementów jest uszkodzony, tylko który, mostek diodowy czy regulator napięcia?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2012, 18:20   #60
bolilol
ford::average
 
Avatar bolilol
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Rybnik
Model: focus c-max , fiesta mk4 (1,25 16v)
Silnik: 1.8 16V Duratec-HE 120PS
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: Po wymianie alternatora nie ładuje

podepnę się pod temat oto mój problem, miałem do przejechania fordem focusem C max 1,8 benz. - 1000 km ,po przejechaniu 400 zapaliła się kontrolka ładowania akumulatora , za wyjątkiem tego faktu wszystko działało poprawnie (włączona klima ,światła ,radio) więc jechałem dalej do celu z świecącą kontrolką zasilania.Po przejechaniu ok 600 km, na miejscu zacząłem szukać przyczyny odpaliłem autko, kontrolka zgasła ale po 20 sekundach ponownie się zapaliła i tak po każdym odpaleniu autka.
Pomiary: akumulator w spoczynku 12,6 po odpaleniu ładowanie skacze między 13,4 a 14,6 i to jest niepokojące, . Jestem obecnie w Chorwacji i czeka mnie droga powrotna co robić,? Tubylcy skasują mnie "ładnie" i nie będę miał gwarancji że zrobią wszystko jak należy! Czytałem na forum że fokusy mają problemy z wiązkami kabli idących do alternatora , czy tu może leżeć problem?
bolilol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.