Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2010, 18:59   #1
so258
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 27-01-2006
Skąd: Kielce
Model: Ford Kuga Mk1
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Napinacz łańcucha rozrządu

Podczas sprawdzania ustawienia rozrządu zaniepokoił mnie jeden fakt. Po zablokowaniu wału korbowego okazało się że kołem od pompy wtryskowej można minimalnie ruszyć w jedną bądź drugą stronę. Wskazywałoby to na wyciągnięty łańcuch rozrządu ale łańcuszek jest napinany hydraulicznie i kiedy silnik nie pracuje to nie ma tam ciśnienia i stąd ten luz. Nie wiem czy dobrze myślę jeżeli nie to proszę o jakieś sugestie bo nie wiem czy mam się martwić czy nie. Auto ma przejechane 260 tys.

Pozdrawiam
Rafał

so258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2010, 09:33   #2
jasiuprezes1
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: madryt
Model: ford focus
Silnik: tddi
Rocznik: 2002
Postów: 111
Domyślnie Odp: Napinacz łańcucha rozrządu

nie jestem pewny ale skoro masz przejechane 260kkm to myślę że powinieneś sprawdzić stan łańcuszka napędu pompy,ale wszyscy piszą że instrukcja nie przewiduje wymiany na cały żywot silnika albo gdy zacznie szumieć,czytałem różne instrukcje i wszyscy producenci przewidują wymiany łańcuszków rozrządu w określonym czasie.łańcuszek w naszych fordach nazywa się łańcuszkiem napędu pompy wtryskowej...dlaczego nie łańcuszkiem rozrządu skoro napędza pompe i rozrząd.ford przewiduje wymiane rozrzadu po 160kkm ,A CO POWIECIE JEŚLI TO AUTO JEŻDIŁO TYLKO PO MIEŚCIE,WYTRZYMA TEN PRZEBIEG.jeżdząc w mieście robimy dwa razy mniej kilometrów niż na trasie a zużycie silnika jest dużo większe.
jasiuprezes1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.