Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2010, 19:07   #1
mateusz_18
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Model: Transit
Silnik: 2,5D/2,4DI/2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 1990/2002/2015
Postów: 60
Domyślnie Tranzol pobiera prąd

Witam
Posiadam tranzita z 91r i pobiera mi prąd. Po dłuższym przestoju nie mogę go odpalić.
Jak podładuje aku pali bez problemu nawet w największe mrozy.
Jak sprawdzić który układ pobiera prąd?.

I jeszcze jedno pytanko.
Kiedyś po ulewie włączył mi się sam spryskiwacz i nie dało go się wyłączyć, wiec odłączyłem silniczek z prądu. Minęło już trochę czasu auto wyschło i nadal jest ten sam problem, jak podłączę silniczek to sam pompuje i nie można go wyłączyć. Jak temu zapobiec?.

mateusz_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 19:50   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Tranzol pobiera prąd

Co do poboru prądu - sprawdź wpierw alternator, czy na postoju - kiedy odkręcasz przewody od niego - delikatnie iskrzą. Lepiej sprawdzić przyrządem (amperomierzem). Jeżeli to nie to, to po kolei wyjmuj bezpieczniki i sprawdzaj czy iskrzą lub czy płynie prąd.

Nie napisałeś, czy chodzi o przedni spryskiwacz, czy tylny...
Jeżeli jest to przedni, to wątpię, aby to stało się od wilgoci - zbieg okoliczności. Masz prawdopodobnie zwalony włącznik wielofunkcyjny przy kierownicy. Zdejmij osłony kolumny kierownicy, odkręć włącznik wielofunkcyjny (dwie śruby Torx) i odłącz wtyki. Sprawdź już po zdjęciu wtyków, czy spryskiwacz pracuje, powinien przestać. Sprawdź teraz piny oznaczone 31 i 53c - powinny być normalnie rozwarte, po przyciśnięciu przycisku zwarte (nie sprawdzaj przy założonej wtyczce, musi być zdjęta). Jeżeli są cały czas zwarte, to to jest przyczyną kłopotów - wyłącznik do wymiany. Pamiętaj, że te do 1992r mają inne końcówki niż późniejsze - nie są zamienne....

Jeżeli jednak włącznik jest ok, to wtedy już na pewno wiadomo, że przewód czarno-zielony idący od silniczka pompki do włącznika ma gdzieś przebicie na masę (drugi - czerwono-purpurowy idący do bezpiecznika F18 na pewno jest ok). Albo szukasz tego przebicia, albo robisz by-pass od silniczka do wtyczki włącznika, a stary przewód odcinasz.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-02-2010 o 20:14
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:22   #3
mateusz_18
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-01-2009
Model: Transit
Silnik: 2,5D/2,4DI/2,2 TDCI 155 km
Rocznik: 1990/2002/2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Tranzol pobiera prąd

dziękuje za pomoc

chodziło mi właśnie o spryskiwacz przedni.
A co do aku to jak podłanczam to nic nie iskrzy a i tak pobiera prąd.
Dodam ze alternator mam nowy.
mateusz_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2010, 21:37   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Tranzol pobiera prąd

Sprawdź po kolei obwody, patrząc czy na bezpiecznikach jest przepływ po wyjęciu każdego.
Masz jakiś miernik? Bez tego będzie trudno coś ustalić... Miernik kosztuje grosze.

Akumulator sam z siebie też może tracić pojemność, jeżeli jest zasiarczony (nawet nowy).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 19:32   #5
grrk
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Zabkowice Sl
Model: Transit 100T300
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: Tranzol pobiera prąd

Witam. U mnie w poprzednim tranzolku prąd wciągał transformator od świetlówki zamontowanej na pace ( zamontowana chyba przez poprzednika ) i co było moim zaskoczeniem - radio forda mimo że było wyłączone. To razem dawało taki efekt, iż po weekendzie aku słabo kręcil i przy niższych temp była poprostu d..a
grrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.