Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2013, 10:44   #1071
Olek
ford::advanced
 
Avatar Olek
 
Imię: Olek
Zarejestrowany: 26-02-2004
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK5 - HB
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 197
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Temat opon zimowych właśnie przerabiam osobiście i sam mam wątpliwości.

Zawsze uważałem, że na zimę trzeba mieć opony zimowe, na lato - letnie i tak też robiłem do tej pory.
Ostatnio po zmianie samochodu samochodu żony, nowy nabytek (fiesta) ma założone opony całoroczne 2xKleber i 2x Verdestein i motam się co z tym zrobić?
Zostawić czy wymienić na zimówki. Jak wymienię na zimówki to w kolejce będą czekać letnie... a żona nie robi jakoś dużo kilometrów i jeździ głównie po mieście.
Fakt, że dojazd do domu w zimie nie mamy łatwy - jest pod górę i nie ma się jak rozpędzić, więc całoroczne mogą nie dać rady.

Wybór jest trudny, jak nie wiem co...

__________________
Ford Mondeo MK4 2.0 TDCI 140KM, TITANIUM, KOMBI
Ford Fiesta MK6 1.4 Benzyna, śliczna, dla żonki
Olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2013, 21:01   #1072
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Ja nie wyobrażam sobie innej sytuacji niż 2 komplety opon: osobny na lato, osobny na zimę... A dzisiejsze zdarzenie mnie jeszcze bardziej w tym przekonuje - choć nie ma jeszcze śniegu ani gołoledzi, to temperatura już tylko parę stopni nad zerem i przygruntowe przymrozki... Dziś na trasie do pracy (krajowa 3 Legnica - Lubin), tuż za Karczowiskami gdzie drogowcy ,,szybko" uwijają się z asfaltem - powstał ruch wahadłowy i trzeba było nagle się zatrzymać: tu moje wspaniałe VREDESTEIN WINTRAC XTREME S wyhamowały pewnie (no i tym samym pierwszy mały test opon zdany na piątkę!) , a autko przede mną na letnich oponach nie miało tyle ,,szczęścia" i zaliczyło bum...!!! To mi wystarcza i wcale mnie to nie zdziwiło... Dziwi tylko fakt, że jeszcze wiele osób (tych całkiem młodych też) żyje opinią z czasów dużych fiatów, maluchów i polonezów: że kiedyś nie było opon letnich i zimowych, a ludzie dawali radę...

Proponuje wszystkim obejrzeć:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Jeżdżę tylko na VREDESTEIN Giugiaro Design

Ostatnio edytowane przez Radi73 ; 14-11-2013 o 07:55
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 09:23   #1073
mefkm
ford::average
 
Avatar mefkm
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-04-2013
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo MK4 Titanium aut.
Silnik: Duratorq 2.0L 143PS
Rocznik: 09.2008
Postów: 95
Domyślnie

Fajny filmik tylko ile on ma wspolnego z rzeczywistoscia, popatrz tylko na jakosc naszych drog, ja uzywam wielosezonowek, bo oprocz zimy i lata mamy jeszcze wiosne i jesien, stad ja mam oponki 4 seasons, hahaha

Wogole jak mozna porownywac opony caloroczne obecnie sprzedawane z tymi sprzed kilkudziesieciu lat - chcesz sie bawic w przekladki twoja brocha, w moim przypadku wystarczy jeden ale dobry komplet opon

Wysłane z mojego SHIRU SHOGUN(QuadCore) za pomocą Tapatalk 2

Ostatnio edytowane przez mefkm ; 14-11-2013 o 09:26
mefkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 09:38   #1074
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Radi73 ja podobnie jak kolega mefkm jeżdżę na wielosezonowych 4seasons GY, zrobiłem akurat od zmiany ponad 2 tys. km i na prawdę jestem bardzo zadowolony (wcześniej użytkowałem ten model przez wiele lat na mondeo mk1).
Ale jak już chcesz porównywać coś do czegoś do rób to rzetelniej. Wspominasz o oponach letnich (u kogoś, że nie wyhamował, itp.) a za chwilę odnosisz się do opon wielosezonowych z przed XX lat. Proszę, jak już dyskutujmy to róbmy to merytorycznie.
Każdy powinien wybierać opony wg tego ile, gdzie i jak jeździ i tyle.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 10:48   #1075
Spock
Zablokowany
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Karlsruhe/Gdańsk
Model: A6 4G 3.0TDI Quattro
Silnik: kleklekleklekle
Rocznik: 2011
Postów: 106
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Radi73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a autko przede mną na letnich oponach nie miało tyle ,,szczęścia" i zaliczyło bum..
Aha,czyli sprawdziles jakie ma oponyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spock jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 16:08   #1076
Tomciooo
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radi73 Proszę, jak już dyskutujmy to róbmy to merytorycznie.
Każdy powinien wybierać opony wg tego ile, gdzie i jak jeździ i tyle.

A moje dwa posty powyżej nie są merytoryczne?? Obiektywny test, a nie mówienie kto z czego zadowolony.

Zawsze znajdą się osoby które mają swoją rację nawet jeśli jej nie mają ;-)

Mój znajomy nie zmienia na zimowe choć go stać. Teorie ma taką: Całe życie jeździł bez wypadku na letnich, po tym jak raz założył w latach 90 zimowe miał wypadek i teraz tylko letnie i jest zadowolony i chwali każdemu . Ma racje?
Tomciooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 18:08   #1077
lesiux
ford::advanced
 
Avatar lesiux
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 25-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Mondeo MK4 Titanium X
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2008
Postów: 280
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Cytat:
Napisał Radi73 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a autko przede mną na letnich oponach nie miało tyle ,,szczęścia" i zaliczyło bum...!!!
jeśli było sucho to akurat letnie się lepiej sprawdzają na takiej nawierzchni. Myślę, że mogło zaważyć wiele innych czynników a nie akurat to, że koleś miał letnie czy zimowe opony.
lesiux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 19:49   #1078
Radi73
ford::average
 
Avatar Radi73
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 03-01-2013
Skąd: Staniszów k/J. Góry
Model: FORD Mondeo Mk4 Titanium
Silnik: 2.0 TDCi (140 KM)
Rocznik: 2007
Postów: 69
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Żeby strasznie nie przedłużać tej dyskusji, powiem że używając słów: ja..., mnie..., moje..., etc... - ewidentnie wskazuje, że to moje doświadczenia i moja opinia której nikomu nie narzucam!!! Nie uważam się za wybitnego znawcę rynku oponiarskiego, ale na oponach znam się dobrze i patrząc na bieżnik nie pomylę opony letniej od zimowej, kierunkowej od niekierunkowej, asymetrycznej od symetrycznej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do dyskusji już nie wracam, bo nie widzę głębszego sensu, wrócę natomiast do tego co wcześniej obiecałem: opinii na temat obecnych opon zimowych, czekam tylko na solidną zimę i wypady na narty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym, ktoś zakładał temat: ,,Opony zimowe - jakie...?", tu nie ma pytania o wielosezonowe, albo letnie które najlepiej spiszą się zimą!!! I gdzie tu merytoryczność wypowiedzi??? Wiem, że to dziś popularne używać ,,trudne" wyrazy - jednak inteligencji przez to nam nie przybędzie...
__________________
Jeżdżę tylko na VREDESTEIN Giugiaro Design

Ostatnio edytowane przez Radi73 ; 14-11-2013 o 19:59
Radi73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 22:22   #1079
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Radi73 weź wrzuć na luz, nikt Tobie nie zarzuca, że nie umiesz odróżnić opony samochodowej od rowerowej - bez przesady.
A wracając do tematu tego wątku to opona wielosezonowa jak najbardziej wpasowuje się w ten temat, gdyż śmiało może być alternatywą do opony zimowej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2013, 22:26   #1080
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 717
Domyślnie Odp: Opony zimowe - jakie...?

Pozwolę sobie na lekki offtopic ale może tym którzy uważają że zimówki są zbędne da to troszku do myślenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ciekawe czy bym go trafił jadąc na letnich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , opony zimowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.