Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-07-2009, 22:13   #11
thermalfake
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-05-2007
Skąd: B-B
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci 74kW
Rocznik: 2004 kombi
Postów: 382
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

dobra ropka to ta znad zatoki perskiej (tej jak na lekarstwo u nas) a nie od naszych sąsiadów zza wschodu
wracając do tematu zrobiłem test na foce i praktycznie różnicy nie zauważyłem w stosunku do v-powera ale za to w maździe 6 z dpf'em spożycie spadło conajmiej o 0,5l bo filtr dpf zaczął się rzadziej przepalać i auto zaczęło nieco ciszej chodzić [hurra]

__________________
kolejny ford w łapkach
Everything we do is driven by you.
thermalfake jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2009, 07:15   #12
DarekU
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-10-2007
Model: FF II sport
Silnik: TDCI 1,8
Rocznik: 2005r.
Postów: 31
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Ja tankuję orlen verva diesel bo tylko takie paliwo mam pod ręką na innym zatankowanym czasami w trasie nie widziałem różnicy ani w spalaniu ani w jeździe.
Natomiast po dodaniu specyfiku czyszczącego do paliwa dwa baki później zrobiłem dokładnie taką sama trasę jak przed specyfikiem.
1500km.
Przed było to 6,7 l a teraz 5,9l/100 (z pełnym obciążeniem i nie stosowałem się do przepisów ruchu drogowego)
Odpowiadam na zaczepne pytanie- dajcie mi autostradę np. ma 1000km a te 500km przejadę zgodnie z przepisami.
Ale nie da się przejechać 1500km zgodnie z przepisami co na 4 biegu!!!
DarekU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 14:32   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

Cytat:
Napisał Stasiu47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba spece z Shella są mile zaskoczeni wynikami jakie osiągają klienci na V-power. Nie ma takiego laboratorium na świecie gdzie takie wyniki osiągnięto (bo to niemożliwe). Budujemy właśnie nowe stanowiska załadunku cystern samochodowych. Tam też będzie odbywała się "produkcja" szlachetnych odmian paliw systemem on line. W zależności dla jakiego koncernu będzie wydawane paliwo doda się różne dodatki. W branży te dodatki nazywamy "pi-pi-emy" od zawartości (ppm -do sprawdzenia choćby w Wikipedii), czyli są to milionowe części. Czy to może mieć wielki wpływ na zużycie? Osobiście uważam, że żaden, natomiast pomagają przede wszystkim utrzymać silnik w czystości, mają wpływ na utrzymanie właściwych parametrów oleju itp.
Napewno warto chociaż co któreś tankowanie zalać to "szlachetniejsze".
Tak jest nawet z paliwami premium? Z tego co wiem takie paliwa koncerny same dostarczaja choc tak jak piszesz wszelkie diesle to ta sama baza a dodatki inne.
Pisze to, bo srednio, liczba cetanowa w standardowym oleju napedowym wynosi ok 50, natomiast paliwa premium sa niby gwarantowane na minimum 55. W praktyce cokolwiek powyzej 55 nie przynosi zadnych zyskow, natomiast im wyzsza liczba cetanowa tym szybciej nastepuje zaplon mieszanki. Daje to dluzszy czas w cylindrze na dopalenie wszystkiego co jest szczegolnie wazne w takich malych dieselkach jak nasze.
Paliwo sie zapala szybciej wiec glosnosc spada, spala sie dokladniej wiec mniej dymi. Oszczednosci na spalaniu sa, ale na pewno nie rekompensuja roznicy w cenie.
Wszelkie V-Powery czy Ultimate maja dodatkowo uszlachetniacze ktore rozpuszczaja osady w ukladzie paliwowym.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 05-10-2009 o 14:36
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2009, 15:39   #14
Krzychu305
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2009
Skąd: BYDGOSZCZ
Model: focus 03 & megane 98
Silnik: 1,8 TDDi & 1,6e
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: Shell paliwo prośba o radę

wg mnie te paliwa ze stajni ,,super, eksta v-power'' maja napewno swoje 5 groszy w spalaniu auta poniewaz jak to sie mowi prostym jezykiem sa bardziej kaloryczne napewno do diesla lepiej lac taki typ ropy w zimie poniewaz sa tam dodatki do wytracania parafiny co jest bardzo wazne jednak w okresie letnim polecam lac zwykłe SPRAWDZONE z pewnego zrodła ON i bedzie ok NIECH MOC BEDZIE Z WAMI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Krzychu305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.