Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2011, 17:57   #1
jangarbarek123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Bytom
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie MK3 LPG - proszę o opinię

Witam.
To mój pierwszy post na forum. Wszedłem w posiadanie autka w dobrym stanie, rocznik 2001. Ford Mondeo MK3 1,8 benzyna 110 kM. Pewnie pojeżdżę kilka lat, bo auto jest zadbane, z niskim przebiegiem. Zastanawiam się nad instalacją. Nie miałem wcześniej żadnego doświadczenia z gazem. Bardzo proszę o ocenę zestawu zaproponowanego przez serwis.
Sterownik: STAG 300 Premium lub STAG 300 Plus. (drugi jest tańszy o 400 zł)
Wtryskiwacze: HANA 2000 (dopłata 400 zł) lub zwykłe w cenie (nie pamiętam nazwy)
Reduktor: AC R01 lub ZAVOLI "N"

Czy to jest zestaw do przyjęcia ? Biorąc tańszą wersję, czyli bez HANA i wybierając STAG 300 PLUS zostaje mi w kieszeni 800 zł.
W folderze jest opis, że do modeli aut z lat 1991-2002 pasuje sterownik "PLUS", natomiast do roczników 2003 i nowszych "PREMIUM" Mój to rok 2001, więc nie wiem, czy serwisant nie przesadza z doborem modułu.

Bardzo proszę o podzielenie się doświadczeniem, ponieważ nie chciałbym liczyć jedynie na opinię serwisu.


Ostatnio edytowane przez jangarbarek123 ; 13-06-2011 o 18:23
jangarbarek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 20:52   #2
maximus999
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 1,8 Duratec B+G
Rocznik: 2002
Postów: 253
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

Nie mam STAGA ale ta lepsza wersja to jest chyba z podłączeniem do komputera samochodowego, więc w teorii to powinno precyzyjniej chodzić. Co do praktyki to niech ktoś napisze co ma. HANA to dobre wtryski Ja bym na wtryskiwaczach nie oszczędzał.. będziesz miał mniej kłopotów z wyregulowaniem, nie będą miały rozjazdu wydajności jeden od drugiego i bardziej liniową charakterystykę. A jak chce za nie więcej 400 to prawie tyle ile kosztują czyli normalnie wstawi Ci nic nie warte g....
maximus999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 21:50   #3
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

jak maximus radzi, wtryski hana jak najbardziej i na tym nie oszczedzaj. moga jeszcze byc kheina - mam i smialo polecam. jesli chodzi o stag 300 plus, a premium bierz smialo premium, bo to nowsze i bardziej precyzyjne "ustrojstwo". polecic ci jeszcze moge sequent24, landi renzo omegas oraz mtm eco drive. mtm eco drive to blizniak sequenta24.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 22:08   #4
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

Cytat:
Napisał jangarbarek123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
To mój pierwszy post na forum. Wszedłem w posiadanie autka w dobrym stanie, rocznik 2001. Ford Mondeo MK3 1,8 benzyna 110 kM. Pewnie pojeżdżę kilka lat, bo auto jest zadbane, z niskim przebiegiem
Hehe, kolego zobaczysz jak zacznie się fordzik sypaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to zmienisz zdanie co do użytkowania tego auta przez kilka latGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A co do gazu, to najważniejsze jest abyś miał sprawdzonego / poleconego gazownika bo od niego zależy 80 % sukcesuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pozdrawiam
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 22:14   #5
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak maximus radzi, wtryski hana jak najbardziej i na tym nie oszczedzaj. moga jeszcze byc kheina - mam i smialo polecam. jesli chodzi o stag 300 plus, a premium bierz smialo premium, bo to nowsze i bardziej precyzyjne "ustrojstwo". polecic ci jeszcze moge sequent24, landi renzo omegas oraz mtm eco drive. mtm eco drive to blizniak sequenta24.
Co do wtrysków to trzeba jeszcze MEDy polecać. Hana to rozsądne minimum
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2011, 23:20   #6
jangarbarek123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Bytom
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

Cytat:
Napisał Siwyxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hehe, kolego zobaczysz jak zacznie się fordzik sypaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, wiem, że nikt dobrego auta nie sprzedaje. Ja jednak miałem fart, bo kupiłem od przyjaciela, który sam bardzo lubił to auto i dbał. Samochód widziałem codziennie i wiem kto i jak nim jeździł. Dobry deal. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do Stag PREMIUM, to tak, dość dokładnie analizuje i precyzyjnie podaje mieszankę. Przy moim założeniu, że pojeżdżę kilka latek może ten wybór wyjść in plus chyba. Co do wtryskiwaczy, to prawda, chyba nie ma co oszczędzać i pewnie wezmę HANA, albo inne dobre, jeśli serwis będzie miał jakiś większy wybór opcji.

Mam jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem w pierwszym poście.
W jednym z warsztatów mechanik wspominał mi o lubryfikatorze. W serwisie, na który moje oko patrzy przychylniej, mechanik stwierdził, że lubryfikacja jest zbędna. Ponoć (wbrew mojej dotychczasowej i skromnej wiedzy) gaz wcale nie jest paliwem suchym i taki dodatek jest zbędny. Może mieć rację ?
jangarbarek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 03:06   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

zdecydowanie zrezygnuj z lubryfikacji.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2011, 23:34   #8
Siwyxxx
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-04-2010
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 PB 150km
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

Cytat:
Napisał jangarbarek123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Mam jeszcze jedno pytanie o którym zapomniałem w pierwszym poście.
W jednym z warsztatów mechanik wspominał mi o lubryfikatorze. W serwisie, na który moje oko patrzy przychylniej, mechanik stwierdził, że lubryfikacja jest zbędna. Ponoć (wbrew mojej dotychczasowej i skromnej wiedzy) gaz wcale nie jest paliwem suchym i taki dodatek jest zbędny. Może mieć rację ?


Do dziś dzień toczą się spory czy lubryfikator jest potrzebny czy zbędny w silnikach napędzanych propanem-butanem. Osobiście na gazie przejechałem ok.30 tyś bez lubryfikatora i daje radeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co bedzie dalej nie wiem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Siwyxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 09:30   #9
jangarbarek123
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-05-2011
Skąd: Bytom
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

Bardzo dziękuję Wam za wszystkie opinie. Jestem już umówiony w warsztacie. Biorę "Premium" z HANA i bez lubryfikatora. Wszystkie zebrane opinie: z forum, czy od osób znajomych potwierdzają ten wybór. Pewnie będę zadowolony.

Pozdrawiam serdecznie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jangarbarek123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 12:09   #10
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: MK3 LPG - proszę o opinię

jak juz bedziesz mial to sie pochwal wrazeniami z jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.