Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2009, 08:32   #1
Elwira1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Witam,
Mam pytanie do forumowiczów. Z tego co wyczytałam, to ford daje 12- letnią gwarancję na powłokę lakierniczą i perforację blach. Pierwszy właściel dokonywał wszystkie przeglądy serwisowe i przeglądy na blachy w aso. Ja poszłam w jego ślady i tak samo robiłam, ale "przegapiłam" w zeszłym roku przegląd na sprawdzenie właśnie tej powłoki lakierniczej itp.a właściwe nie wiedziałam, ze jest to usługa extra, bo w poprzednim aucie te dwa przeglądy wykonywali razem bez żadnej dopłaty za sprawdzenie blach. Moje pytanie brzmi: Czy w tym momencie straciłam gwarancję i nie mogę rościć sobie praw aby "wykurzyli" mi tą rdzę??? Czy muszę zrobić już to we własnym zakresie?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Elwira1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2009, 21:39   #2
woj441
ford::average
 
Avatar woj441
 
Zarejestrowany: 22-12-2008
Skąd: okolice Inowrocławia
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 57
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Cytat:
Napisał Elwira1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy w tym momencie straciłam gwarancję i nie mogę rościć sobie praw aby "wykurzyli" mi tą rdzę??? Czy muszę zrobić już to we własnym zakresie?
Znając politykę serwisów obawiam się, że raczej tak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wykorzystają fakt niedopełnienia przeglądu na swoją korzyść. Pozdro.
woj441 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 08:57   #3
Elwira1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Tak też myślałam.... A najlepsze...zadzwoniłam do forda aso w Szczecinie i zapytałam się od kiedy ten przegląd jest płatny, na co otrzymałam odpowiedź, że kiedyś był darmowy, ale nie potrafią stwierdzić od kiedy sie za niego płaci. Zadzwoniłam, więc do forda w Poznaniu, a oni mi orzekli, że ten przegląd zawsze był płatny. No i chyba nie dojdę...
Pozdrawiam.
Elwira1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 10:27   #4
Andrzej_G
ford::average
 
Avatar Andrzej_G
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 23-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0 TDCi 150 KM
Rocznik: 2017
Postów: 69
Wink Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Spróbuj może uda Ci się dojść do kogoś w serwisie i przybije ci stempelek za ubiegły rok :-) . warto spróbować
Andrzej_G jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2009, 18:02   #5
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Cytat:
Napisał Andrzej_G Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Spróbuj może uda Ci się dojść do kogoś w serwisie i przybije ci stempelek za ubiegły rok :-) . warto spróbować

sam stempelek nic nie da, trzeba mieć protokół ze sprawdzenia i fakturę i dopiero wtedy wyganiają rdzę w ramach gwarancji. Przeszedłem przez to w październiku to wymagali właśnie te rzeczy.
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 11:27   #6
Elwira1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

A powiedz mi proszę, czy ten przegląd na sprawdzanie tych blach zawsze był płatny?, bo widzę że masz focusika w podobnym wieku. Tak jak pisałam powyżej uzyskałam dwie różne informacje.
Pozdrawiam.
Elwira1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 13:24   #7
mjopek
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-07-2007
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus III Kombi
Silnik: 1,5V Benzyna
Rocznik: 09.2016
Postów: 59
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Witam
Ja w tamtym roku reklamowałem właśnie rdzę w okolicy lusterek. Zawsze robiony był przegląd ASO. Musiałem jeździć 2 razy do roku jeden na przegląd dotyczący przejechanych km, a drugi na blachę. Miedzy tymi przeglądami było 6 miesięcy różnicy. W każdym nowym roku wcześniej był ten na blachę. W tamtym roku pomyślałem że jak pojadę na przegląd związany z km to zrobię sobie przegląd blachy. Wszystko za jednym razem i zareklamuję karoserię (rdze w okolicy lusterek). Dobrze że trafiłem na dobrego konsultanta bo nie chciał mi przyjąć reklamacji twierdząc że spóźniłem się z przeglądem karoserii. Ale dał się uprosić i przyjęli mi reklamację.
Za ten przegląd karoserii nic dodatkowo nie płaciłem i nie płacę.
Co wiem to jest chyba 10 lat na karoserię.

Pozdrawiam
mjopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 18:12   #8
Elwira1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Hej,
No to tylko Tobie pogratulować.Dziś byłam u blacharza, który powiedział, że rdza, która powstała w okolicach lusterka jest na skutek "wadliwego spasowania lusterka z innym elemnetem (blachą)" i należałoby po usunięciu rdzy podłożyć podkładki, bo inaczej ten problem będzie się powtarzał. Poradził, żebym udała się do salonu Forda i probowała to reklamować, bo ewidentnie jest to wada fabryczna. I znowu wracam do punktu wyjścia, bo nie mam podbitego tylko jednego przeglądu na perforację blach,a przez telefon dostałam informację, że aby to było zrobione na gwarancji muszę odbywać taki przegląd co roku.
A co jest zadziwające, że piszesz (dot. MJOPEK), że za ten przegląd nie płacisz...a gdy dzwoniłam z ciekawości do Poznania do Forda, to powiedzieli mi, że zawsze jest odpłatny, a widzę że pochodzisz właśnie z tego miasta.
No nic, chyba spróbuję podjechać do Aso Ford w Szczecinie i zobaczymy co mi powiedzą, może da coś sie załatwić.
Jak coś będę już wiedzieć, to napiszę czy sprawa zakończyła się sukcesem.
Pozdrawiam i dziękuję za informację.
Elwira1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 18:52   #9
kemizo67
ford::average
 
Avatar kemizo67
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 16-01-2007
Skąd: łódzkie
Model: był Focus
Silnik: 1800 benz
Rocznik: 2003
Postów: 134
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

przegląd perforacji nadwozia zawsze był płatny, jeżdzę co roku i co roku płacę - w tym roku była to kwota 80 zł
kemizo67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2009, 19:19   #10
Elwira1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Rdza w okolicach lusterka od strony kierowcy

Witam ponownie,
Dziękuję za konkretną odpowiedź. Kurcze, gdyby w zeszłym roku przy rozszerzonym przeglądzie zapytali mnie o to czy chcę mieć zrobiony taki przegląd, to napewno za tą kasę bym go zrobiła. Brakiem niewiedzy nie mogę sie tłumaczyć, że np. w innym pojeździe robili mi to razem za "darmo"itp...ale czemu żaden z pracowników Forda nie wspomniał...mówili mi o wszystkim co należy zrobić, ale o tym jakoś zapomnieli powiedzieć!!!Zapłaciłam w zeszłym roku ponad 1600 zł za rozszerzony przegląd+ czyszczenie klimy i itp...i te "80 zł" by mnie juz nie zbawiło....Jedno co mi przychodzi na myśl, że babkę można zawsze zrobić w balona, bo się nie zna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elwira1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.