Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2017, 06:05   #4661
pawel.k
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-11-2006
Skąd: Koszalin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Kostek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy proszę o pomoc, mam od niedawna mondeo z 2004r z Denso i z wyjściem AUX w schowku, jednak po podłączeniu telefonu jack'iem, dźwięk jest przynajmniej o połowę ciszej niż na CD czy FM... Próbowałem różnych telefonów i z androidem i z IOS, oraz na różnych kablach i bez różnicy... Czy jest może jakieś ukryte ustawienie głośności wejścia AUX? A może ktoś już się z czymś takim spotkał i wie gdzie leży problem? Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Kostek zobacz czy przy otwartym schowku gra głośniej, u mnie jest tak że jak zamknę schowek to gra bardzo cicho. Podejrzewam uszkodzenie przewodu, a że auto mam od tygodnia to jeszcze się za to nie wziąłem...

pawel.k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2017, 18:50   #4662
fabricationofart
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam Pytanie dotyczy wymiany denso na inne radio mianowicie chciałem zainstalować coś din 2 od sony. wiem że muszę wymienić konsolę środkową i dokupić panel sterowania klimy. Pytanie dotyczy czy złącza od denso pasują do panlu sterowania klimy z modeli bez denso? Czy trzeba coś przerabiać w elektryce?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 09:04   #4663
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie Ekran dotykowy DENSO - wymiana DVD sposobem na czarny ekran.

Witam zainteresowanych tematem!

Opiszę tutaj jak mnie udało się uporać w sposób banalny i po części przypadkowy z dysfunkcją urządzenia multimedialnego w Ford Focus MK2, tzw. "Nawigacją DENSO".

Pewnego dnia ekran pierwszy raz nagle odmówił uruchomienia. Przy włączeniu zapłonu, ekran czarny, jednak działało operowanie klimatyzacją, wybór nawiewów, sterowanie temperaturą, diody w przyciskach około-ekranowych reagowały, jednak było to uciążliwe, zwłaszcza z temperaturą: nie wiadomo co się aktualnie wybrało; czyli "na czuja"...

Po kilku dobrych tygodniach udałem się do "dobrego" elektryka, który na raty kilka dni "męczył" DVD, badał napięcie, sprawdzał luty, wymienił baterię podtrzymującą pamięć (płaską, taką jak idzie na przykład do zegarków na rękę, koszt ok. 5 zł.), nic mu się nie udało, przekazywał DVD do elektrotechników, którzy naprawiają sprzęt RTV i AGD, nikt nie chciał się podjąć argumentując, że nie ma opisu / schematu urządzenia. Oddano mi auto, bez usunięcia usterki , dobrze, że mnie nie skasował za to, zero zł!
Załamany, bezradny, wkurzony na maksa, wróciłem i ... jeździłem z niedziałającym ekranem kilka kolejnych tygodni, aż tu nagle ni stąd ni zowąd ekran uruchamia się sam przy uruchomieniu - 1 stycznia! Co za euforia, uczucie zwróconego szczęścia itd.... Ekran, który "sam się naprawił" bez "akcji" działał blisko 1,5 roku... i tu nagle znów! Nie włączył się sam i kilka miesięcy powtórka z "rozrywki". Oddałem wtedy do diagnozy usterki auto do "najlepszego elektryka" w mieście..., ale i on jednak okazał się...nieskuteczny w naprawie. Po ok. 2 godzinach oględzin zarówno DVD (w schowku pasażera) jak i samego ekranu dotykowego - stricte Visteon, stwierdził, że to usterka musi być w płycie głównej ekranu dotykowego argumentując, że tak miał jego inny klient, a jak zaraz się okaże, na tym tylko wydarzeniu opierała się jego finalna i nietrafna diagnoza!

Wbrew sugestiom "najlepszego elektryka" postanowiłem podpiąć inne DVD i zobaczyć co wtedy. No i zadziałało...! Radość nie do opisania!
Jedyna aktualna niedogodność to niezgodność VINów urządzenia DVD z ekranem. Jednak wszystko działa, należy jednak przy każdorazowym uruchomieniu (odłączenia zapłonu) podawać fabryczny PIN dla ekranu: 1-9-8-1, następnie przytrzymać równocześnie 2 skrajne, górne przyciski (fizyczne) nad ekranem: "MENU" i "PHONE"; aż beep'nie i wtedy wchodzimy do MENU serwisowego, a tam dotykamy pola "MISC" (skrót od "Miscellaneous", czyli "Różne"), tam "VIN Unlock" ("Odblokuj VIN"). Wybieramy przyciskami fizycznymi dowolna opcję i wszystko działa - te wskazówki przekazał Mariusz, dla którego duże podziękowania za chęć podzielenia się wiedzą i inicjatywę w dalszej pomocy!
Uciążliwość niezgodności VIN-ów można usunąć w firmach specjalizujących się elektrotechniką motoryzacyjną (chip tuningiem itd.).

Na tę chwilę, wszystko działa poprawnie, nawiewy-temperatura, nagłośnienie, radio, połączenia telefoniczne przez bluetooth, jedynie nie wiem jak z nawigacją gdyż mam skorodowaną "stopkę" - nadajnik na dachu, także nie ma zastrzeżeń - jakby co to TU dopiszę!

Nadal nie wiem co było nie tak z moim fabrycznym DVD, nikt mi w tym nie pomógł...

Na koniec dodam, że znalazłem dwie ogólnopolskie firmy specjalizujące się w naprawach ekranów Denso, jednak na teraz nie znam ich skuteczności i jakości usług, to: Komtel Serwis i Nawigacjafabryczna.

Mam nadzieję, że komuś ten opis w jakikolwiek sposób pomoże...

Ostatnio edytowane przez Zizzy ; 05-04-2017 o 08:57
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 09:34   #4664
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Ekran dotykowy DENSO - wymiana DVD sposobem na czarny ekran.

Cytat:
Napisał Zizzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie wiem jak NAV po mam skorodowaną "stopkę" - nadajnik na dachu!
To też nie problem. Kupujesz na allegro zamiennik anteny GPS z wtykiem HRS-GT5 i wpinasz w tył napędu DVD w miejsce wtyczki starej/uszkodzonej anteny. Antenę kładziesz na tylnej półce przy szybie, lub gdzieś z przodu (wedle uznania), tak, by "widziała" jak najwięcej satelit. Te możesz także sprawdzić (ich ilość) w menu serwisowym.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A propos- swoje "wypociny" zamieść tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W tym miejscu, co napisałeś mało kto przeczyta zainteresowany tematem.
Pozdrawiam, Mariusz.
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-04-2017 o 10:08
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 09:45   #4665
Zizzy
ford::average
 
Avatar Zizzy
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2OO7
Postów: 90
Domyślnie

Mam nadzieję, że "nowe" DVD podziała...

Dzięki za kolejne wskazówki, Mariusz...

Ostatnio edytowane przez Andrzej ; 03-04-2017 o 11:24
Zizzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2017, 12:06   #4666
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Hmm.. Jak mnie pamięć nie myli DVD nie ma wpływu na działanie 2 stref...
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 11:18   #4667
osak
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo, Ka, Kangoo
Silnik: 3,0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam. Czy jest jakiś dostępny mikrofon który można podłączyć do BT/VC z Denso? Kupiłem mikrofon o nr 8M5T-19A391AB i skubany nie działa. W forskanie wywala błąd uszkodzonego mikrofonu lub zwarcie do masy. Zwarcie wykluczam bo sprawdziłem przewody.
osak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 13:51   #4668
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ponieważ kupiłeś do (załącznik):
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 40.jpg (92.7 KB, 87 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 14-04-2017 o 13:54
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 18:38   #4669
osak
ford::beginner
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Gliwice
Model: Mondeo, Ka, Kangoo
Silnik: 3,0 V6
Rocznik: 2002
Postów: 16
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

To tylko zostaje mi kupić w aso, bo rozumiem że nic innego nie spasuję?
Dzięki za info Mariusz.

Mógłbyś mi podesłać właściwe numery mikrofonu.

Ostatnio edytowane przez osak ; 14-04-2017 o 18:43
osak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2017, 21:36   #4670
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał osak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mógłbyś mi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proszę.
Może tutaj "uderz"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ewentualnie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 40.jpg (90.6 KB, 56 wyświetleń)
__________________

668855686

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 14-04-2017 o 21:53
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.