Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2017, 19:41   #1
Guliwer
ford::amateur
 
Imię: maciej
Zarejestrowany: 14-08-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford s max 2.5 t
Silnik: Benzyna 2.5 t
Rocznik: 2006
Postów: 1
Red face Błędne wskazania poziomu paliwa

Witam serdecznie. Jestem posiadaczem s-maxa z 2006 r 2.5 t w benzynie i mam problem ze złymi wskazaniami paliwa. Auto jest zatankowane i raz po raz komputer pokazuje jego brak lub końcówkę. Również wskaźnik poziomu paliwa w baku zachowuje się dziwnie- raz niby jest więcej raz mniej a ostatnio swiruje jakbym gubił paliwo, ale wycieku nie ma. Przez to też nie wiadomo ile +/- zostało benzyny do opróżniania zbiornika bo komputer źle to liczy. Nieraz pokazuje 0 a jest pełen zbiornik. Liczę na pomoc Rodziny Forda .Pozdrawiam wszystkich


Ostatnio edytowane przez Guliwer ; 15-08-2017 o 20:05
Guliwer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 10:29   #2
kkrzys206
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-10-2010
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 140 KM
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Odp: Błędne wskazania poziomu paliwa

Witam, odgrzeję temat, wskaźnik pokazywał 0 - pojechałem zatankowałem do pełna weszło akurat równo 60 l - wskaźnik jest ok 1 mm przed ostatnią kreską... OD jakiegoś czasu nie zgadzało mi się spalanie które pokazuje komputer, a to które wskazuje wskazówka, wychodzi na to że jak pokazuje 0 to w baku jest jeszcze sporo paliwa... miał ktoś może podobny problem ?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1675.jpg (24.7 KB, 61 wyświetleń)
kkrzys206 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 10:32   #3
mjoker
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: FSW
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 101
Domyślnie Odp: Błędne wskazania poziomu paliwa

Cytat:
Napisał kkrzys206 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, odgrzeję temat, wskaźnik pokazywał 0 - pojechałem zatankowałem do pełna weszło akurat równo 60 l - wskaźnik jest ok 1 mm przed ostatnią kreską... OD jakiegoś czasu nie zgadzało mi się spalanie które pokazuje komputer, a to które wskazuje wskazówka, wychodzi na to że jak pokazuje 0 to w baku jest jeszcze sporo paliwa... miał ktoś może podobny problem ?
Gdzies juz czytalem o tym... poszukaj. To cos z jakims potencjometrem bylo zwiazane

Bump: Edit
A wystarczylo na druga strone tego dzialu zajrzec:
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=295368
mjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:33   #4
flobert
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 10-11-2019
Skąd: ZŁOTÓW
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Wskaźnik poziomu paliwa

Witam. Nie dawno stałem się właścicielem s-maxa 2.5t. I jak to bywa z autami... Zawsze zawsze jest coś do zrobienia🙂
Do tematu... Wskaźnik paliwa nie wskazuje prawidłowo ilości benzyny w zbiorniku. Powiedzmy, że po zalaniu do pełna wskazówka podskoczy do 1/3 skali. Na dodatek w miarę upływu kilometrów wskazówka opada.
I tutaj mam pytania...
Czy jeśli wskazówka opadnie do zera a w zbiorniku będzie jeszcze dużo benzyny to czy jakiś czujnik nie będzie rozłączał zapłonu? Czy spokojnie można jeździć na "kilometry"? Nie chciałbym, żeby spotkała mnie jakaś niespodzianka na drodze..
No i druga ważniejsza sprawa.. Czy wymiana pływaka naprawi problem czy może to być coś innego? Jak dostać się do wnętrza zbiornika?
Dodam, że wykonując test zegarow wskazówka dobija do końca i wraca.
flobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 10:51   #5
surfly
ford::average
 
Avatar surfly
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 14-11-2015
Skąd: Olsztyn
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 117
Domyślnie Odp: Błędne wskazania poziomu paliwa

Część, ja mam 2.0 Duratec HE. Jakiś czas temu zatarła mi się pompa paliwa w zbiorniku. Mechanik wymienił ale że nie mógł dostać takiej samej to wymienił na podobną. Od tamtej pory mam na wskazówce o 1/4 mniej niż jest faktycznie. W niczym to nie przeszkadza. Rezerwa zapala się wcześniej. Nawet jak ilość kilometrów do przejechania wskazuje 0 to jadę dalej wiedząc ile mniej więcej mam jeszcze zapasu. Także nie martw się nic nie rozłącza.

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka
surfly jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2020, 17:03   #6
flobert
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 10-11-2019
Skąd: ZŁOTÓW
Model: S-MAX
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2006
Postów: 23
Domyślnie Odp: Błędne wskazania poziomu paliwa

Dzięki. Dobrze wiedzieć��
Zrobi się ciepłej to będę kombinował, żeby to naprawić. Bo pewnie to pływak się zawiesza w jednym miejscu i dalej nie idzie w górę. Chyba, że to jakiś czujnik...
Tak czy siak wyczytałem, że trzeba zbiornik od dołu odkręcać, żeby się dostac do środka...
flobert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2022, 17:43   #7
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: Błędne wskazania poziomu paliwa

Witam. Mam problem przy Galaxy 2009r. 2.3 (Sewa)
Mianowicie po wymianie przez mechanika pompy paliwa teraz ile by nie zatankował wskaźnik pokazuje maksymalnie okolice połowy baku. Zgodnie ze wskazaniem, komputer pokładowy wylicza zasieg i spalanie.

Gdzie szukać problemu? Nie fachowy montaz czy potencjometr pływaka uległ uszkodzeniu i nie działa w górnym zakresie? Jak dobrac sie do tego w Galaxy?
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2022, 19:36   #8
hecktor2
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 04-07-2011
Skąd: Kraków
Model: Galaxy
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Błędne wskazania poziomu paliwa

Wyciągnij pływak, podłącz potencjometr. Ruszaj dźwignią. Wskazania powinny się zmieniać w zależności od położenia pływaka.

Może mechanior coś kombinował i po prostu pływak się zawiesił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hecktor2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.