Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-03-2014, 11:53   #41
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Też kiedyś kupiłem Madzie 6 Dieselek 140k km. Firma sprzedawała tylko dlatego że do kwiaciarni nie można było dowozić tym kwiatów ( za mała ). Pojeździłem 1,5 roku nic się nie działo, 28 lutego ubiegłego roku komuś też się spodobała i byłem zmuszony szukać czegoś innego.

marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2014, 19:40   #42
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Wink Odp: Zakup mk4

Witam!

Podkleję się do tematu żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego.

Szukam dla siebie auta. Wiem że będzie to Mondeo Mk4. Z dylematem kwestii kombi vs sedan, czarny vs biały, będę musiał poradzić sobie osobiście. Najbardziej zastanawia mnie kwestia rodzaju stosowanego paliwa: tj benzyna czy diesel? No i tutaj pojawia się szereg moich pytań i wątpliwości o których rozwianie proszę forumowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zacznijmy od początku. Przez ostatnie 4 lata jeździłem VW Passat 1.9tdi natomiast na ta chwilę mam przyjemność jeździć do czasu znalezienia auta, Volvo V50 2.2 benzyna + lpg. Więc jeżeli chodzi o porównanie to jako takie mam.

Na co dzień auto potrzebuje do dojeżdżania do pracy ok. 20km/dzień między miastami. W miesiącu robię max. 1tys. km. A trasy typu autostrada/wyjazd nad morze/zagranicę może 3x do roku. Średni przebieg 15tys/rok.

Szukam auta którym będę jeździł ok. 4 lat. Zależy mi na jak mniejszym wkładzie w naprawy, a przełożeniu na komfort jazdy. Oczywiście ekonomia jej głównym wyznacznikiem. Kwestia wyposażenia auta to rzecz drugoplanowa.

Na marginesie dodam że miewałem problemy z dieslem podczas dużych temperatur ujemnych. Może była to kwestia auta, a nie rodzaju paliwa. Ale to taki mały OT. Po prostu wole nie męczyć się po raz kolejnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to max. 30000zł (w tej cenie musi się zawierać Wszystko, a więc ewentualna rejestracja, zagazowanie etc.)

1. Podsumowując co polecacie w moim przypadku? ON czy PB?
a) Jeżeli diesel to jaki silnik szukać? 1.8 czy 2.0. Czy to prawda nt tego mitu dotyczącego filtra cząstek stałych w 2.0?
b) Jeżeli benzyna to czy warto? Jak z ekonomią? Jakie są koszty zagazowanie itp.
2. Na jakie aspekty zwrócić uwagę podczas zakupu.
3. Jakie są typowe usterki dla danych silników, jeżeli był gdzieś podobny wątek odnośnie tego pytanie proszę o LINK lub odpowiedź.

Będę wdzięczny za wszelką pomochttp://forum.fordclubpolska.org/images/icons/icon12.gif
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2014, 21:08   #43
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Zakup mk4

to może ja zacznę 30 000 to troszkę za mało na DOBRE mk4 ON bądź BP , choć mk4 z silnikiem ON są teoretycznie tańsze od bp co wynika z prostej przyczyny że jest ich nieporównywalnie więcej . Aby kupić dobre mk4 z "rodowodem" i dobrym silnikiem i pewnym przebiegiem to trzeba posmarować ciutkę więcej . Reszta aut to już loteria która może kosztować i to sporo.
Na małe przebiegi Bp będzie dobre nawet bez lpg mniejsze ryzyko koszty potencjalnych napraw itp . Możliwe że leciutko liznołem odwieczne z zarzewia i spory BP - ON i posypią się gromy ale do takich małych przebiegów to raczej BpA jak padnie na diesla to raczej 2,0 niż 1,8.
- Zagazowanie autka 2500 - 2800 zł ekonomia miasto 10,5 l * 2,55 trasa 9,5 l * 2,55 policz.
- na co patrzeć rany jak nie wiesz to kogoś zabierz długo pisać
- typowe usterki bp ( układ elektryczny , przepływomierze powietrza , katalizator) dla diesla ( typowy jak dla diesla zestaw klamotów osprzętu silnika )

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 19-03-2014 o 21:18
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 06:10   #44
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał janas14 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
30 000 to troszkę za mało na DOBRE mk4 ON bądź BP
Rozumiem że benzyna jest droższa że względu na mnijeszą ilość tych aut, ale nie chcę mi się wierzyć że nie znajdzie się kilka ciekawych aut w tej cenie z ON. Portale są pełne ogłoszeń aut w tej cenie rocznik 2007-2009 Diesel z siklnikami 1.8 i 2.0.

Tutaj moje pytanie dlaczego polecasz brać 2.0. Zresztą czy przy moim użytkowaniu odniósł bym jakąś różnicę? Co z tym nieszczęsnym filtrem? Jaka jest prawdaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do benzyny to jeżeli bym znalazł coś ciekawego w 2.0 to czy nie było by problemu z póxniejszym zagazowaniem? Czy w autach z tym silnikiem jest to "powszechne".
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 08:51   #45
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Jeśli chcesz auto z wiadomym przebiegiem z Polskiego salonu, ciężko będzie znaleźć wersję Bida, Bida... z 2007r niezależnie sedan/kombi w ON.
Owszem zdarzają się "perełki" jak opisywany tu wcześniej biały kombi MK4 z 2010r z silnikiem 200 kucy za 36k PLN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Za 30k PLN poszukaj lepiej Fokusa.
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 09:00   #46
janas14
ford::advanced
 
Avatar janas14
 
Imię: Andres
Zarejestrowany: 24-01-2013
Skąd: Dolny śląsk .
Model: Monde mk4
Silnik: 2.0 he LPG
Rocznik: 2010
Postów: 251
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Zacznę od tyłu LPG nie jest powszechne w BP cała Historia toczy się od nieszczęsnej serii silnika 1,6 z Focusa on miał kilka wad i to była prawda że był " słaby " pod lpg ale to była tylko krótka seria silniki 2,0 to stara konstrukcja i dobrze znosi gaz , " żyje z nim w symbiozie :p" lpg byłby powszechniejszy gdyby silników BP było więcej zresztą poczytaj sobie wątki w dziale lpg kończąc NIE MA ZADNYCH OBAW LPG DO 2,0 .

Z zagazowaniem żadnych problemów nie ma kup sobie już z LPG

ekonomia lpg miasto 10,5 l * 2,55 trasa 9,5 l * 2,55 policz. ( 15 kkm rok razy różnica przejechania on a lpg wyjdzie 1500 zł rocznie * 4 lata 4500)

O dpf się nie będę rozpisywał bo raczej każde 2,0 TDCI je ma ale to doskonała Francuska jednostka ale raczej coś przez te 4 lata ci sie przytrafi.

dla mnie wybór jest łatwiejszy wybierając pomiędzy ON a BP stawiam raczej na zadbane ON wybierając pomiedzy ON A LPG stawiam na lpg

Ostatnio edytowane przez janas14 ; 20-03-2014 o 09:11
janas14 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 09:15   #47
Roman_Gie
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-05-2012
Model: Lexus IS300h
Silnik: 2.5
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Za 30 tys szukaj Mk4 1,8 TDCI Trend (Gold X) z PL salonu- wszystko co niezbędne będzie na pokładzie, a silnik bez DPF.
Na 2,0 TDCI w db stanie masz za mało $, 2,0 PB od biedy idzie znaleźć za te 30k w Silver X, ale z kolei braknie Ci $ na zagazowanie. Chyba że montaż LPG odłożysz na później.
Roman_Gie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 10:01   #48
Maro87
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Świebodzice
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Widzę że kwestia dotyczy zbyt małych funduszy jakie chcę zainwestować w autko. Powiedzmy więc że nie określiłem budżetu i chciałbym kupić coś "w okazji", "perełka, igła" czy jak to się tam mówi.

Pytanie w dalszym ciągu zasadnicze co w moim przypadku będzie lepsze benzyna czy diesel.

Chodzi głównie o roczny przebieg i rodzaj pokonywanym tras - tj. głównie miasto + między miastami.

Tak na margniesie wracając do ceny. Na portalach jest ok. 200-300 ogłoszeń w cenie do 30000 do negocjacji. Mam rozumieć, że uogólniając to są "kaszany", nie warte uwagi, z przekręconymi licznikami i zapewne "po przejściach" czy jak?
Maro87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 10:45   #49
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Odpiszę tak:

Kup benzynę - tak małe przebiegi tylko PB.

Bump: Kup Diesla, takie duże przebiegi tylko ON.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 11:01   #50
marcinbb
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Diesel
Rocznik: 2009
Postów: 80
Domyślnie Odp: Zakup mk4

Cytat:
Napisał Maro87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na portalach jest ok. 200-300 ogłoszeń w cenie do 30000 do negocjacji. Mam rozumieć, że uogólniając to są "kaszany", nie warte uwagi, z przekręconymi licznikami i zapewne "po przejściach" czy jak?
90% tego co jest na aukcjach to samochody z zachodu ( Niemcy, Holandia, Belgia, Włochy ) z tych 90% jakieś 89% to okazje które w Polsce po ściągnięciu ich kosztują mniej niż ten sam samochód stojący jeszcze na zachodzie. Czyli handlarz dokłada do interesu?
marcinbb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.