Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2019, 20:28   #1
łukaszpolanek
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Olszyny
Model: kuga 4x4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie kopcenie na siwo,lejące wtryski

witam, mam taki problem z moim fordem, jest to transit 2,5 turbo z 1998 roku, ma zamontowaną pompe boscha , odpala na dotyk, jest bardzo silny, ale po kilku minutach na wolnych obrotach zaczyna kopcić taki siwy gryzący dym, podkreciłem delikatnie obroty i dym ustał, wiec doszedłem do wniosku że na wolnych obrotach nie spala paliwa, dzis wyciagłem wtryski , ogolnie to chyba słabo z ich szczelnością bo cała część wchodzaca w głowicę jest mokra z ropy . wtryski maja niebieską kropkę, z tego co sie dowiedziałem nie da się ich naprawiać, a nigdze takich nie moge znajsć, można je zastàpoć jakimiś innymi ? z innym oznaczeniem ??


Ostatnio edytowane przez łukaszpolanek ; 15-12-2019 o 09:35
łukaszpolanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2019, 21:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: transit 2,5 wtryski

Wtryskiwacze w silniku 2,5 d/td mają dwie uszczelki : białą na rozpylaczu, która zabezpiecza przed przedostawaniem się gazów od strony cylindra do otworu w głowicy i na górze kauczukową, zabezpieczająca przed przedostaniem się brudów z powierzchni głowicy (głównie rozlane paliwo) do tego otworu.
Nie wiem jakim cudem od strony cylindra mogło dostawać się paliwo, ewentualnie te uszczelki są już zniszczone. problem w tym, że są zdaje się dwie lub trzy różne wymiarowo i Ford już chyba nie prowadzi ich sprzedaży... Od góry chyba byś widział zalaną paliwem głowicę, np z przewodów powrotnych lub kapturków na wtryskiwaczach...

Generalnie dobór wtryskiwaczy do hybrydy Boscha zamontowanego zamiast EPIC-a jest dużą niewiadomą, ludzie już robili różne zamiany, ale w praktyce nikt nie zmierzył obiektywnie mocy, emisji spalin, zużycia paliwa itd., każdy opowiada o swoich subiektywnych wrażeniach.
Ale: wtryskiwacze oznaczone kolorem niebieskim są dedykowane do EPIC-a o mocy 100 KM, mogą to być wtryskiwacze wg oznaczenia Stanadyne 28935, 30689 lub 33408. I takich na twoim miejscu bym szukał.
Ale wpierw, zanim zaczniesz wydawać kasę na wtryskiwacze, sprawdziłbym ustawienie statycznego kąta wyprzedzenia wtrysku. To prosta robota i niedroga dla kumatego fachowca, można też samemu kupić kołki lub zrobić je z wierteł o odpowiedniej średnicy i samemu zmierzyć kąt.
Potem, jeżeli kąt jest prawidłowy, oddałbym wtryskiwacze do sprawdzenia jakie mają ciśnienie otwarcia i czy nie leją nadmiernie. Jeżeli okazałoby się, że są niezłe, to bym powalczył o nowe uszczelki i je zostawił. Problem byłby raczej po stronie ustawień pompy wtryskowej.
Dopiero na końcu szukałbym dobrych wtryskiwaczy na zamianę - chyba nowych made in China. Podobno są niezłe.

Tak w ogóle to zastanów się, czy warto wchodzić w kosztowne inwestycje w takie auto. Jeżeli jest silny, pali ma dotyk i tylko drobne problemy są na wolnych obrotach - to nic tylko się cieszyć... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-12-2019 o 21:22
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 09:36   #3
łukaszpolanek
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Olszyny
Model: kuga 4x4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

nie robił bym nic, tylko nim się za bardzo nigdzie nie da jechać, bo postoi chwile w korku i od razu siwo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jest jakiś poradnik jak ten kąt wtrysku ustawic ?
łukaszpolanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 10:43   #4
łukaszpolanek
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Olszyny
Model: kuga 4x4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

jeszcze jedno pytanie mam, pod kapturkami na wtryskach, jest śrubka z kontrą, to jest jakas regulacja ???
łukaszpolanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2019, 17:50   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

Cytat:
Napisał łukaszpolanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest jakiś poradnik jak ten kąt wtrysku ustawic ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] post #8
W załącznikach jest rysunek. Jeżeli masz wątpliwości - pytaj.


Cytat:
Napisał łukaszpolanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze jedno pytanie mam, pod kapturkami na wtryskach, jest śrubka z kontrą, to jest jakaś regulacja ???
Niech cię ręka boska broni ruszyć tą nakrętkę. To jest fabrycznie ustawiona nakrętka regulacyjna sprężyny iglicy, tylko doświadczony starej daty pompiarz, który wie jak się regeneruje wtryskiwacze od pompy rotacyjnej i ma specjalistyczny sprzęt pomiarowy, ewentualnie mógłby to ruszyć. Ale już takich fachowców chyba nie ma...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 19:49   #6
łukaszpolanek
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Olszyny
Model: kuga 4x4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

sprawdzilem te wtryski, wszystkie leja i to mocno, dwa to otwieraja sie ponizej 100bar, chvialem je podregulować tymi śrubkami pod kapturkami, wedlug zegara ustawiĺdm wszystkie na około 220bar, zamontowałem to odpalił na dwa gary a na dwa w ogole nie . ciezko znalesc wtryski z takim oznaczeniem , znalazłem używane białe z silnika 86 koni, moje sa niebieskie, będzie on chodził na takich wtryskach ?? jak bedzie troche słabszy to nie ma problemu, tylko żeby jezdził i nie kopcił, gosciu mowi ze silnik chodzil bardzo dobrze tylko fordzik zgnił . za 4 chce 150 zł to chyba zaryzykuje i kupie
łukaszpolanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2019, 21:11   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

Cytat:
Napisał łukaszpolanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
będzie on chodził na takich wtryskach ??
Będzie chodził, ważne by miały wyrównane ciśnienie otwarcia.

To jest wtryskiwacz bardzo wczesny do pomp Boscha. Nr Stanadyne 26964. Silniki miały do 80 KM.
W załączniku ciśnienie SET można tłumaczyć jako fabrycznie założone, prawidłowe, a CHECK można tłumaczyć jako dopuszczalne podczas testu. Oddzielnie są dane dla nowych wtryskiwaczy (new) i dla używanych (service).
Dla porównania załączam także dane wtrysku typowego niebieskiego Stanadyne 33408 (jest kilka różnych), ma zbliżone podobne parametry... Ten niebieski widać, że ma większą dawkę wtrysku przy takim samym ciśnieniu, bo ma nieco większą średnicę otworów rozpylacza oraz większy wznios iglicy...



Kiedyś, wiele lat temu, taki stary pompiarz który zjadł zęby na regeneracji wtrysków, powiedział, że nie ma wtrysków które nie leją po stu tysiącach - pytanie jest tylko jak bardzo... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Stanadyne.JPG (36.9 KB, 14 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Stanadyne 33408.JPG (32.3 KB, 13 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 21-12-2019 o 22:16
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 13:31   #8
łukaszpolanek
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Olszyny
Model: kuga 4x4
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

dzieki za odpowiedz. a mozesz mi jakoś wyjaśnić czemu on teraz nie chce palić ? czy za mała dawkę te wtryski daja po przrstawieniu ? ale wedlug zegara wszystko rowno były ustawione , chyba że te ktore bardzoej lały teraz leja mniej i na nich pali a te ktore mnie, wogole ? nie wiem już, chyba że pompa nie może takiego cisnienia zrobić zeby je przebic ? założę inne, ale tak z ciekawodci ustawie te na niższe cisnienie i zobacze co sie bedzie dało
a najlepsze jest to że pracuje na dwa cylindry , ale odpala na poł obrotu wału 🙂
łukaszpolanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 13:50   #9
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: kopcenie na siwo,lejące wtryski

Cytat:
Napisał łukaszpolanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mozesz mi jakoś wyjaśnić czemu on teraz nie chce palić ?
Trzeba by je wyjąć, dać na stół pomiarowy i sprawdzić ciśnienie otwarcia, wydatki i lanie.
Cytat:
Napisał łukaszpolanek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tak z ciekawodci ustawie te na niższe ciśnienie i zobacze co sie bedzie dało
Jak pisałem wcześniej - nie radzę robić takich eksperymentów. Może skończyć się tak, że zniszczysz silnik.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-12-2019 o 13:52
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kopcenie , pompa paliwowa , wtryskiwacze


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.