Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2008, 22:11   #1
mulder
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

Witam, na co zwrócić szczególną uwage przy zakupie mondeo mkII z silniczkiem 1,8TD nachetniej w wersji kombi? chodzi o wersje sprzed modernizacji w 1998r.
Nie chodzi tylko o silnik, ale praktycznie o caly samochód. Auto bedzie uzywane raczej w celu przemieszczanie sie z pktu a do b, czasem w firmie(dlatego zalezy mi na wersji kombi)

Zalezy mi na opinii kazdego uzytkownika.

Pozdrawiam.

mulder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2008, 17:46   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

Przede wszystkim zwróć uwagę na przebieg, jeśli będzie miał 120-160 tys. km, to lepiej go nie kupuj! Sam chyba przyznasz, że raczej nikt nie kupuje nowego kombi po to aby nim stać w garażu i to na pusto???
Dokładnie obejrzyj szyby, czy są oryginalne i przyjrzyj się czy auto nie było malowane w całości. Drobne stłuczki i otarcia są nieuniknione, więc podmalowywanie to rzecz standardowa ale jeśli naruszone są podłużnice i powymieniane szyby (na przednią czasem można przymknąć oko), to omijaj taki egzemplarz szerokim łukiem.
Podjedź do dobrego fachowca od amortyzatorów, niech sprawdzi czy są jeszcze fabryczne i czy sprężyny nie siadły (a może ktoś już je podwyższał?). Obejrzyj układ wydechowy (jeszcze fabryczny czy wymieniany?) Jest wiele sposobów na ocenę rzeczywistego przebiegu starszego auta i to z dokładnością do ok 50 tys. km. Nie wierz w to, że diesel kombi mający na karku 10 lat nie przekroczył jeszcze 250tys. a może i 400tys. km., no chyba, że przez 7 lat stał bezczynnie w jakimś zapomnianym bunkrze. Niech Cię jednak nie przerazi 300 tys. km. przebiegu, bo diesel o którego ktoś dbał jest wówczas dopiero dobrze dotarty i jeszcze długie życie przed nim. Odpowiednio traktowany 1,8 td, to dobry, trwały i ekonomiczny motor, no może trochę za słaby ze swoimi 90-cioma konikami do auta o masie sięgającej prawie 2-uch ton ale to przecież nie bolid formuły1.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2008, 18:16   #3
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

Mój ma 210 tys. km i jest to przebieg oryginalny... i też ma 10 lat.
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2008, 19:28   #4
adamek88
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Skąd: B-stok/Breda NL
Model: mondeo mk III
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 30
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

obejrzyj dokładnie silnik czy nie ma wycieków najlepiej na kanale, ja mam oryginalne 240tys i jestem zadowolony z auta w prawie każdym używanym aucie jest cos do zrobienia wiec tego nie ma sie co bać tylko trzeba przekalkulować koszty.
powodzenia
adamek88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-06-2008, 07:57   #5
mateo3000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2008
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

Obejrzyj dokładnie auto od spodu i pod wykładzinami szczególnie bagażnik - zwróć uwagę na listwy boczne bo tam rudy często atakuje. Po odpaleniu posłuchaj dobrze silnika - niech pochodzi na wolnych nawet kilka minut. Znajdź dobry punky kontroli pojazdów.

Od dziesięciolatka nie ma co oczekiwać cudów ale jeżeli ktoś dba o auto to ono odpłaci długim użytkowaniem. Mojego fordka sprowadziłem z Niemiec rok temu, było cool - po 6 miesiącach do wymiany przednie amortyzatory, łączniki stabilizatorów i wszystkie możliwe gumki w całym zawieszeniu - zasługa stanu polskich dróg. Codziennie robie 100 km (trasa 80 i miasto 20), spala latem ok. 6-7 l. bez klimy - w zime więcej.
mateo3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 13:07   #6
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

lepiej doloz i kup diesla 99r - po modernizacji.
Te starsze czesto nawalaja, zrywaja paski rozrzadu itp itd...

a jak w dieslu ci pier.. pasek... to kaplica Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Osobiscie kupilem 1.8TD 99rok.
byl po stluczce (ktos mu pierdzialnal w prawy blotnik). ale jak kupowalem byl juz zrobiony.
przebieg 180k, elektryka klima itp. (aczkolwiek klima nie dziala - nie wiem czemu, nie sprawdzlaem w sumie co jest popsute).
Bylem na sciezce z nim. amorki i gumy w super stanie (auto przytachane z niemiec.)
generalnie jestem zadowolony dalem nie duzo (12k - juz zarejestrowane).
Zero rdzy i rys itp.
W trasie spokojnie mozna sobie jechac 110 - wtedy masz 2,5tys.
Przy 120 - 2,7 obrotow - tez mozna jechac ,ale troche glosniej jest.

Jednak ciezko sie zbiera, i trzeba uwazac - to jednak 90koni na 1,4kkg ;/.
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 13:49   #7
c-zar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2008
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TD
Rocznik: 1994
Postów: 22
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

Ja bym Ci radził sprawdzić układ hamulcowy - to jedyne usterki jakie miałem od czasu jak kupiłem mojego ( chociaż może to być też wina tanich klocków i szczęk hamulcowych).
Co do przebiegu to mój ma 294 tys. a silnik jak igiełka - tylko koni chyba mu parę ubyło :fcp1
c-zar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2008, 14:00   #8
golarz 004
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-08-2007
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 2000
Postów: 34
Domyślnie Re: [MKII] Pytanie do posiadaczy 1,8TD

To do silnika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do reszty napisano już w postach powyżej. No i oczywiście czy nie rdzewieje za bardzo, zarówno podwozie jak i nadwozie.
Pozdrawiam, życze udanego zakupu
golarz 004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.