Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2009, 00:53   #121
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

fajny wątek do poczytania. diesle fruwają, części z naprawami kosztują jak moje auto, są hiperświetne, ale trzeba odkładać na nową skrzynię, bo żeby korzystać z supermomentu obrotowego trzeba nauczyć się zmieniać synchronicznie biegi. a na poważnie. pomijając że mam poglądy jak koledzy wyżej, że jak dużo nie jeździsz to lepiej benzyna, a jak dużo jeździsz to ropa, ale nie mondeo, to egzemplarz tytułowy kolegi SrebrnaStrzała to jest porażka. co z momentu obrotowego jak auto na podnośniku non stop. co z długowiecznością dieslowską? tyle na części to lepiej kupić st i lać duuużo paliwka i tam dopiero poczuć jazdę. na pewno wyjdzie taniej bo oba auta na czymś jadą, a choć pb droższe i więcej pali to jednak kwota naprawowa styknie na tą nadwyżkę na wiele lat naprawdę ostrej jazdy a nie celowania w moment bo poza nim tylko klekot. oj nie ma o czym gadać

__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 00:58   #122
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał dyda6joe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
fajny wątek do poczytania. diesle fruwają, części z naprawami kosztują jak moje auto, są hiperświetne, ale trzeba odkładać na nową skrzynię, bo żeby korzystać z supermomentu obrotowego trzeba nauczyć się zmieniać synchronicznie biegi. a na poważnie. pomijając że mam poglądy jak koledzy wyżej, że jak dużo nie jeździsz to lepiej benzyna, a jak dużo jeździsz to ropa, ale nie mondeo, to egzemplarz tytułowy kolegi SrebrnaStrzała to jest porażka. co z momentu obrotowego jak auto na podnośniku non stop. co z długowiecznością dieslowską? tyle na części to lepiej kupić st i lać duuużo paliwka i tam dopiero poczuć jazdę. na pewno wyjdzie taniej bo oba auta na czymś jadą, a choć pb droższe i więcej pali to jednak kwota naprawowa styknie na tą nadwyżkę na wiele lat naprawdę ostrej jazdy a nie celowania w moment bo poza nim tylko klekot. oj nie ma o czym gadać
Gdybym tak wcześniej odwiedził wróżkę za nim go kupiłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 07:00   #123
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał dyda6joe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj nie ma o czym gadać
to poczytaj dla odmiany mój Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2009, 19:07   #124
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

dyda6joe siądź choć raz za kółkiem turboklekota i dopiero się wypowiadaj na temat dynamiki itd itpGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 02:42   #125
Starwarrior
ford::advanced
 
Avatar Starwarrior
 
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Spalding/UK
Model: Mondeo Ghia X mk3
Silnik: 2.0TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 240
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał Lukas22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dyda6joe siądź choć raz za kółkiem turboklekota i dopiero się wypowiadaj na temat dynamiki itd itpGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tym bardziej za kółkiem takiego po chipie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Mondeo GHIA X Mk3,złoty metalik, grill po FL, tylne lampy po lifcie '05, czarne skóry, pełna opcja, 115KM, wkładka K&N


Po remapie: 141KM 324,6Nm
Starwarrior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 19:06   #126
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

oj czytajcie. nie chodziło mi że kiepsko jedzie ale że ciągle na podnośniku. no i chyba nikt nie powie że nawet po chipie jest lepsza jazda niż w 2,5pb. jeszcze jakby się trafił w miarę bezawaryjny to sama ekonomia mimo ceny paliwa i spalania. co do klekotów nie będę się wypowiadać bo mojej rodzinie od zawsze pb rządzi
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 19:25   #127
Cobretti
ford::professional
 
Avatar Cobretti
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 08-02-2008
Skąd: Nowa Sól - Berlin
Model: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5CRDi 140KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,675
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał dyda6joe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chyba nikt nie powie że nawet po chipie jest lepsza jazda niż w 2,5pb.
to sprawdź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Chrysler Voyager, 2001r, 2.5CRDi 140KM - rodzinny autobus
Aktualnie na sterydach 167KM/390Nm
Cobretti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 20:50   #128
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

poważnie mówicie??
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 22:06   #129
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Cytat:
Napisał dyda6joe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poważnie mówicie??
Zastanawia mnie jedno Ferrari Modena ma 400koni przy 375nm tzn że ja mając 375nm odczuwam przyspieszenie jak w takim Ferrari(oczywiście przez krótką chwile) czy jak ^^?
SrebnaStrzała jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2009, 23:51   #130
Promyk
ford::beginner
 
Avatar Promyk
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Lubań
Model: Mondeo
Silnik: Benzyna 1,8 + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 20
Domyślnie Odp: Recenzja eksploatacji mondeo

Ja swojego Mondka kupiłem 1,5 roku temu. Miał: 172.000 "przebiegu", "pierwszy właściciel" - Niemiec, brak książki serwisowej "bo została w Niemczech" tratatata... Widziałem go jak stał u blacharza, ktoś mu wjechał w drzwi pasażera - takie mocniejsze obtarcie, jak mówią sprzedawcy. Kupiłem (doprowadzonego do ładu oczywiście) za 8.500zł i jeżdżę...
Przed pierwszą większą wyprawą wymieniłem pasek rozrządu i rolki, jakieś stabilizatory, i tuleje na wahaczach (czy gdzieś tam). Poza tym standardowo olej + filtry. Niedawno rozmawiałem z kolegą, który pracował na lakierni i stwierdził, że w zasadzie to całe auto było malowane (!!!). Normalnie pewnie bym sie przejął, ale z drugiej strony: jak jeździ i nie daje oznak jakichś wad, to mógł i 1000 razy koziołkować - leję na to!
Pewnie był bity mocniej niż większość Waszych, pewnie z licznika cudem zniknęło jakieś 150.000, pewnie na jego komplet "złożyły" się ze 3 inne rozbite Mondki i pewnie poskładał go do kupy jakiś domorosły mechanik w garażu zrobionym ze stodoły, ale też leję na to, bo zrobił to bardzo dobrze!
Nie mogę narzekać na złe prowadzenie, brak mocy, kłopoty z biegami, wyciekami czy to wszystko co tu czytam. Czyżbym tak dobrze trafił? (tu pewnie zapeszyłem :/). Fakt, że w dwóch miejscach zaczyna mi "rudy" wyłazić. Cieszę się jednak, że dopiero zaczyna, a nie kończy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zetec "cyka" super-cicho i niektórzy koledzy z pracy (wyznawcy hasła, że Ford "coś-tam" wort) nie wierzyli, że podczas naszej rozmowy silnik ciągle chodził (rozgrzewaliśmy trochę po wymianie oleju) - dopiero przyłożenie ucha do maski ich przekonało. Inny koleś myślał, że to webasto chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak poczytałem o tym żyłowaniu obrotów powyżej 4k, to aż sam musiałem sprawdzić jak to jest. Zwykle jeżdżę średnio-spokojnie. 1,5k obrotów i kolejny bieg. Około 60km/h wrzucam już piąteczkę. Jak na jedynce osiągnąłem te 5k, to myślałem, że zaraz odlecę, takie wycie. Co mi da ten chwilowy "moment" i inne bzdury, jak w baku się wir zaczyna robić? Czy naprawdę muszę przyspieszać do "setki" w 8,5 sekundy? Od początku użytkowania nie osiągał on chyba takich obrotów. No pewnie przy wyprzedzaniu się zdarzyło, ale z wiadomych względów nie patrzyłem wtedy na licznik obrotów.
A'propos wyprzedzania - nie muszę wyprzedzać tir'a w 3 sekundy, bo robię to jak jest bezpiecznie na sąsiednim pasie. Opisane zachowania niektórych, że będzie "bezpieczniej" przy wyprzedzaniu (mając nieco więcej mocy), bo zdążę się schować przed autem z naprzeciwka, to jakaś masakra i z "Lordem w Fordzie" nie ma za wiele wspólnego. Owszem, lepiej mieć mod maską więcej, a nie korzystać z tego, jak korzystać niemal na granicy ryzyka. Zdaję sobie sprawę, że większość sytuacji tego nie wymaga i codzienna jazda tak nie wygląda, jednak nie chciałbym być tym kierowcą "z naprzeciwka". Fabrycznie Mondeo (od 1.8, bo 1.6 to jednak za mało) dostało na tyle pod maskę, że bezpieczne wyprzedzanie TIR'a może się odbyć bez chip'owania silnika (pomijam inne pozytywne kwestie wynikające z takiego zabiegu).
Tak, czy siak, ze swojego auta jestem bardzo zadowolony, ale i nie oczekuję od niego cudów, bo jednak 12-latek rządzi się innymi prawami. Co ciekawe... Jak przeczytałem ten tekst o przesiadce z benzyny MK2 na diesla MK3 i odczuciu zawodu, to nie bardzo rozumiem te zachwyty nad mocą ropniaków.
__________________
Album z moim cackiem
Promyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , mondeo mk3 opinie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.