Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2009, 07:01   #11
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: woda na podlodze

Miałem podobny problem... cała prawa strona była mokra, wody było tyle, że kaczki mogłyby "pływać" (dużo). Szukałem... szukałem... i znalazłem. Zajęło mi to trzy dni. Słuchając rad Kolegów zacząłem od filtra pyłkowego. Lipa nic nie pomogło. Wywaliłem uszczelkę, uszczelniłem uszczelniaczem dekarskim, jak wspomniałem lipa. To nie to. "Liznąłem" miejsca klejenia szyby... lipa. Przyznam się, że oglądając wlot do dmuchawy nie stwierdziłem żeby właśnie tędy leciała woda... nie było po niej śladów, ale czego nie robi się dla świętego spokoju. Szukam dalej... Nie obeszło się bez rozebrania prawie całej prawej strony. Kto szuka ten znajdzie, przecież wodę lałem cały czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Znalazłem miejsce przecieku widoczne na foto. Oczywiście wysmarowałem wszystko uszczelniaczem dekarskim (wierzcie mi dostęp jest bardzo ch...wy) i... lipa, woda leje się dalej. Woda jak to woda... znalazła sobie inne miejsce i lała się dalej. Pomógł dopiero inny sposób. Musiałem zdemontować prawy błotnik. Tam znalazłem miejsce łączenia blach, które poczęstowałem odpowiednią dawką uszczelniacza dekarskiego. Szkoda, że w ferworze walki nie zrobiłem fotki tego miejsca. Od zewnątrz zalepiłem nawet gumę widoczną od środka. POMOGŁO !!! WODA SIĘ JUŻ NIE LEJE !!! To mój przypadek... może okaże się pomocny. Co mogę jeszcze dodać... błotnik "ściągałem" dwa razy. Życzę wiary i cierpliwości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC00133.jpg (84.7 KB, 135 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg DSC00132.jpg (92.2 KB, 105 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez andreas ; 28-06-2009 o 19:38
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 14:14   #12
majusz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-08-2007
Skąd: warszawa
Model: mondeo
Silnik: 2,0tddi
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: woda na podlodze

Przyczyn może być wiele.Najlepiej rozebrać blisko tego miejsca tapicerkę i polewać auto wodą , różne miejsca najlepiej butlelką żeby dało się skupić na poszczgulnych miejscach.
Spotkałem się osobiście Focus przez przednią szybę ,Yaris przez gumkę wiązki drzwi przy ograniczniku,Mondeo ktoś rozebrał drzwi i porozrywał matę przyklejoną od środka drzwi.Tak jak widzicie przyczyn jest wiele po prosu trzeba to zlokalizować nie naprawiając wsztstkiego tylko obserwować poszczególne punkty.
majusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 14:50   #13
johnnyjp
ford::average
 
Avatar johnnyjp
 
Zarejestrowany: 02-08-2008
Skąd: London, UK
Model: Focus MK2 Zetec Climate
Silnik: 1.6 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 184
Domyślnie Odp: woda na podlodze

ja miałem to samo, jezdzilem kombinowalem az w koncu wyladowalem w aso - za 230 zl mi uszczelnili podszybie, wysuszyli wykladzine i to wszystko w ciagu 3 godzin. moze niezbyt tanio, ale szczerze mowiac zaplacilem ta kase za komfort posiadania tego w d... po prostu, podjechalem, zaplacilem, przestalo sie lac. najszybsze rozwiazanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
johnnyjp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 19:25   #14
srd
ford::average
 
Avatar srd
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Żory/ślask-Ystad/Szwecja
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 60
Domyślnie Odp: woda na podlodze

Cytat:
Napisał finix_47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Panowie mam toą samą historie, cała tapicerka mokra od storny pasażera, czy może ktoś pomóc gdzie znajduje się dokładniej ten filtr w którym miejscu mam go szukać, proszę bardzo o pomoc, bo boje się o całą wiązkę kabli które tam lecą ...?
Witam tutaj masz cos na ten temat,moze sie przyda:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
srd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2009, 23:03   #15
andreas
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: DOL
Model: MK III kombi TitaniumX
Silnik: 2,2 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 106
Domyślnie Odp: woda na podlodze

Co ma wymiana filtra pyłkowego do wody w kabinie ??? To jest bardziej przydatne na parowanie szyb. Zgadzam się z kolegą "majusz"... każdy przypadek należy traktować indywidualnie.
andreas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2009, 08:06   #16
srd
ford::average
 
Avatar srd
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Żory/ślask-Ystad/Szwecja
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.2 175KM
Rocznik: 2009
Postów: 60
Domyślnie Odp: woda na podlodze

To ma wspulnego ze obudowa filtra moze byc odklejona od podszybia,i wlasnie dlatego dostaje sie woda do srodka po stronie pasazera.

link byl dla finix_47 zeby wiedzial gdzie sie filtr znajduje.
srd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.