Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2012, 10:57   #1
maciekmisi
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6, 100KM, benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Witam,

Szukałem na forum podobnych objawów, ale nie znalazłem nic dla benzyny.

Mam Focusa MK2 FL hatchback z 2008 roku, benzyna 1.6 100KM, 70 tys. przebiegu.

Po włączeniu silnika, gdy jest zimny, z jego okolic dochodzą wyraźnie słyszalne klekotanie z elementami popiskiwania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Coś jakby ślizgający się pasek, ale jest dodatkowo klekot. Częstotliwość odgłosów narasta z obrotami silnika. Mijają po 10-15 sekundach i nie wracają. Myślałem oczywiście, że to pasek, ale ktoś mi powiedział, że mogą to być zawory.

Martwić się tym? Dodam, że mam dostęp do Focusa z takim samym silnikiem, tylko ma 1.5 roku i przebieg 50 tys. Po włączeniu silnika słychać ten sam odgłos, tylko że dwa krótkie piśnięcia i cisza, a nie 10 sekund jak u mnie.

Jestem właścicielem tego auta od kilku miesięcy, w innych samochodach nie miałem nic podobnego, stąd mój niepokój.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc,
Maciek

maciekmisi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 13:10   #2
lukiTuchola
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Tuchola
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140hp
Rocznik: 2014
Postów: 10
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Witam,

Myślę,że nie masz się czym martwić.Mój także głośniej chodzi jak jest zimny,choć nie popiskuje. Jak silnik jest zimny to na początku trzyma ok 1100 rpm i klekocze trochę jak diesel. Myślę że ten typ tak ma i tyle.
Dodam,że moja foka ma 50tys. przebiegu.
Pozdrawiam!
lukiTuchola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 13:25   #3
mrynk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Focus ST
Silnik: 2,0 Ecoboost (250KM)
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Wczoraj zauważyłem to samo u siebie. Włączyłem auto po wyjściu z biura i odśnieżałem szyby i dlatego usłyszałem. Przebieg prawie 60tyś. Martwić się czy nie ? Bo lepiej chuchać na zimne...
mrynk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 13:53   #4
TEQUILA1980
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2011
Skąd: Radom
Model: Mondeo
Silnik: benzynowy
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Zima przyszła, olej zgęstniał i trochę czasu mu zajmuje zanim trafi do popychaczy hydraulicznych i stąd to klekotanie.
TEQUILA1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 14:37   #5
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

popiskuje napewno pasek...ale klekotac moga zawory lub zmienna regulacja faz rozrzadu jesli jest cos takiego w twoim silniku.

Ogolnie nie masz jakichs szczegolnych powodow do zmartwien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszystko jest ok..
a jak chcesz to doladuj sobie akumulator albo nie swiec zaroweczkami na postoju..a jak nie swiecisz to moze masz tam ze 3 alarmy pozakladane bo zauwazylem ostatnio moda aby po 10 alarmow w samochodzie zakladac i cos ci akumulator rozladowuje -i dlatego tez pasek moze piszczec rano.

Acha a moze woda dostaje sie na pasek bo niema oslony..wiec sie wyslizgal...i tak jeszcze kilka pomyslow by sie znalazlo...

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 17-01-2012 o 14:41
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 19:35   #6
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Witam,
Klekotanie normalne w tych silnikach na zimnym - gestszy olej - nie ma powodów do niepokoju.
Jeśli chodzi o chwilowe piski na zimnym na 90% piszczy Ci kolo pasowe na wale (dokladnie to popiskuje tłumik drgań na kole pasowym). Przerobilem temat na wlasnej skórze. Jak chcesz to dokładnie zdiagnozować wyłącz na zimnym od razu obciążenia - głównie ogrzewaną szybe przednią - reszta nie powoduje az tak duzego obciążenia na alternator aby piszczało.
W drugiej kolejności mogą to być paski.

Pozdrawiam, jak coś to pisz chętnie pomogę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 19:43   #7
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

a z ciekawosci jaki kolega ma przebieg? ze juz padlo koleczko pasowe?

maciekmisi ma dopiero 70kkm wiec gdyby to bylo koleczko to bylaby to niezla reklama tego koleczka.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 20:02   #8
Fokus08
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-11-2010
Skąd: Kraków
Model: FFII FL
Silnik: było 1.6 Duratec 100KM, jest 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Do mjprzem

Kółeczko miałem wymienione przy ok 45tys km, a obecnie mam ok 58.
Walka z ASO trwała długo o te pisk i teorie mieli przeróżne. Dopiero po moim ostrym naleganiu je wymienili i to jeszcze kasy wzieli tylko miesiąc testowałem bo nie dowierzali Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Piski zaczęły się właśnie w chłodne dni i trwały ok 30s lub dłużej - są bardzo zależne od temp zewn - im chłodniej tym dłużej ale max do 1 min. Potem jest spokój - musisz dobrze auto wystudzić żeby znowu piszczało. Niby pierdoła ale wnerwiało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fokus08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 21:18   #9
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Re: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

to ja napisze co mam u siebie...
ma padniety akumulator ale jeszcze pali choc niewiem czy przejezdze..a co do koleczka to piszczy moze prze 5-10 sekund w najchlodniejsze dni a czasami wogole nie piszczy i nie zalezy od obciazenia.

Tak czy siak kolega mial pecha.. z tym kolkiem skoro taki przypadek po 45kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale to tez taka uwaga ze zaraz po uruchomieniu silnika warto odczekac 10 sekund a nie katowac akumulatora zanim przenia szybke zalaczymy.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2012, 22:57   #10
maciekmisi
ford::average
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 31-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6, 100KM, benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 51
Domyślnie Odp: klekotanie na zimnym silniku, benzyna 1.6

Koledzy, dzięki za sugestie, mniej się niepokoję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do nieobciążenia silnika na zimnym, to Focus nie pomaga, bo zaraz po włączeniu załącza ogrzewanie szyb przód/tył i klimatyzację, jeżeli zapomniałem wyłączyć wentylator nawiewu (zwykła klima, nie klimatronik).

Zobaczymy jak sprawa będzie wyglądać przy prawdziwej zimie - bo nie miałem jeszcze możliwości jeżdżenia focusem poniżej 5 stopni mrozu ze względu na tegoroczne temperatury. Auto niestety zimuje pod chmurką.

W najbliższym czasie planuję zmianę świec zapł. i mam nadzieję, że auto będzie śmigać bezproblemowo do wymiany rozrządu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciekmisi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.