Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-10-2011, 17:45   #1
ememiks
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-10-2011
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2002
Postów: 53
Exclamation Proszę o pomoc w diagnozie czy to wtrysk? Pilne

Witam

Zakupiłem tydzień temu mk3 w tdci z 2002r. Objawy które mi spać nie dają to:
- falowanie obrotów jak zimny (trochę kopci na niebiesko)jak ciepły silnik działa jak nowy.
- w przedziale 1700-2000 tyś obrotów szarpie silnikiem tak jakby obroty spadały i się podnosiły przy tym zakresie obrotów zaczyna być słychać odgłos klekotania, cykania silnika i głośniej pracuje. Szarpanie nie jest zawsze przeważnie przy stałej prędkości.
Na luzie delikatne dodawanie gazu do 2 tyś obrotów zaczyna się telepać autem i zaczyna być słyszalne klekotanie (tak jak w czasie jazdy to samo tylko tu na postoju) i auto zaczyna kopcić lecz nie na czarno tylko chyba na niebiesko. Po przekroczeniu 2 tys. obr. telepanie ustępuje.
Objaw nie zawsze jest czasami jest delikatniejszy.
------------------------------------------------------------------------
-Auto nie muli ma kopa nie kopci na czarno
-Wymieniłem rurę od IC bo była popękana lecz ktoś zrobił fixa z taśmy i widocznie dobrze zrobił bo po wymianie nic to samo.
-wymieniłem filtr paliwa,oleju,powietrza
- dziś rozkręciłem kolektor i egr wyczyściłem wsio i nic dalej po odpaleniu falowały obroty i szarpało przy 2.tys.
- czy aby otworzyć zawór ręcznie trzeba użyć tyle siły? no bo ciężko się otwiera i nie mam porównania.

I nie wiem co dalej z tym fantem!
jak mogę odłączyć egr aby wykluczyć go z listy podejrzanych?
mam silnik 2.0 tdci 130 z 2002r lecz wygląda jak po FL tzn
egr mam po lewej stronie (jak się stoi od strony maski) i nie ma przy nim złącza tylko na rurkę podciśnienia. A widziałem ze niektóre egr mają złącze przy egr.

Przeczytałem chyba już większość postów na temat egr, szarpania, falowania obrotów więc założyłem nowy temat podsumowując moje dokonania choć nie skuteczne.

ememiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 07:07   #2
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc w diagnozie czy to wtrysk? Pilne

Możesz zdjąć wężyk podciśnienia z zaworu i zatkać go jakąś śrubą aby nie zasysał syfu, lub wstawić zaślepkę z blachy na dolocie spalin do EGRa.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 21:07   #3
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Proszę o pomoc w diagnozie czy to wtrysk? Pilne

Tak EGR powinnien tak ciezko chodzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ma mocna sprezyna poto zeby cisnienie spalin dochodzace do 3-4bar samoczynnie go nie otwieralo !!!

Jak dymi na niebiesko to spala olej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tyle ze nie napedowy, a olej silnikowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To raczej nie uszczelniacze zaworow, ani tez pierscienie. Ja bym stawial na cieknace turbo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdz czy nie pluje olejem z wylotu turbiny. sciagnij waz na wylocie turbiny i odpal zimny silnik. Wylot powinien byc mokry od oleju, ale w granicach rozsadku, nie powinno z niego kapac kroplami, podluz biala szmata i obserwuj.

Czasem tak jest ze pluje na zimnym silniku, a na cieplym juz nie. oznacza to ze rurke odprowadzajaca olej z turbiny jest przypchana nagarem... i na zimnym olej nie nadaza odplywac bo jest gestrzy, a na cieplym juz wszystko jest okGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.