Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-09-2010, 11:04   #121
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Ja jutro jadę do ASO ciekawe co powiedzą, tarcze mają 1 miesiąc ,wczoraj sprawdziliśmy bicie i mają około 0,05 mm więc raczej w normie a kierownica trzepie , co do kolegi dwa posty wyżej, 90% jeżdżę w trasie i myślę że tu jest problem bo wychodzi na to że tarcze się po prostu przegrzewają przy hamowaniu z dużych prędkości, kto jeździ po mieście i rzadko przekracza 100km/h to ma raczej spokój z tarczami

__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 13:49   #122
groblin
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-08-2008
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 64
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Też uważam ze wychamowanie z 200km/h do 0 strasznie odbija się na tarczach. I to nie tylko ciężarówki ale i osobówka która ni z tego ni z owego wbija się na 3 pas i sobie powolutku wyprzedza.
groblin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 13:56   #123
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie

Cytat:
Ja jutro jadę do ASO ciekawe co powiedzą, tarcze mają 1 miesiąc ,wczoraj sprawdziliśmy bicie i mają około 0,05 mm więc raczej w normie a kierownica trzepie , co do kolegi dwa posty wyżej, 90% jeżdżę w trasie i myślę że tu jest problem bo wychodzi na to że tarcze się po prostu przegrzewają przy hamowaniu z dużych prędkości, kto jeździ po mieście i rzadko przekracza 100km/h to ma raczej spokój z tarczami
Przegrzewają się bo są stosunkowo małe jak na masę auta, dodatkowo kiepskie tarcze/klocki łatwiej przegrzać i bardziej im to szkodzi. Jeśli komuś to przeszkadza, to naprawdę warto przemyśleć swap przednich hamulców z Focusa ST225. Wiele osób zrobiło to w mk3 i nie znam żadnej niezadowolonej.

Cytat:
Napisał grafmarr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiadomo co robią. Typowa jazda, którą obserwuję na co dzień w miastach, "gaz, hamulec, gaz, hamulec" od świateł do świateł i po drodze przejazd przez wszechobecne kałuże.
Zawsze się zastanawiam, co komu daje takie ostre przyspieszanie z jednych świateł i następnie ostre hamowanie przed następnymi skoro wiadomo, że te następne są za 200-300 m i zysku czasowego nie ma żadnego.
Daje tyle, że ostatecznie zajedzie dużo szybciej niż Ty. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 03-09-2010 o 18:03 Powód: regulamin punkt 21
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2010, 14:29   #124
grafmarr
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-04-2010
Model: Mondeo MKIV Kombi Ghia
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 209
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

No to życzę udanych wymian tarcz i klocków hamulcowych. Nie należę do osób wolno jeżdżących, ale stylu jazdy, który nazwałem typowym nie akceptuję.
Poprzedzającym Mondeo Focusem przejechałem 170 tys. km i tarcz wymieniać nie trzeba było, a klocki hamulcowe były wymieniane raz.
W sytuacjach opisanych przez @fona tarcze w każdym samochodzie można "zjechać" i nie jest to w żadnym przypadku syndrom Mondeo.
grafmarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 09:11   #125
laser1975
ford::beginner
 
Avatar laser1975
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 06-01-2010
Skąd: Gniezno
Model: ford mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115km
Rocznik: 2000
Postów: 42
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Ja się podłącze do "grafmarr" tarcze w każdym aucie można zajechać i nieistotne jakie masz w aucie (drogie cz tańsze).Życzę wszystkim bezpiecznego hamowania po wymianieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
I WSZYSTKO JASNE
laser1975 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 09:13   #126
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

No ja jestem dziś umówiony w serwisie ,ciekawe co powiedzą ale znając życie okaże się że wszystko jest OK
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 11:12   #127
lary79
ford::amateur
 
Avatar lary79
 
Zarejestrowany: 08-08-2008
Postów: 5
Thumbs up Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Drgawki w moim aucie już od dawna doprowadzają mnie do szału, dwa razy toczyłem tarcze i po ok 4 miesiącach problem się nawarstwiał. Wybrałem sobie taki zestaw na allegro za 285 PLN

Tarcze BREMBO 09.5707.14 + Klocki FERODO FDB 884

ten zestaw nie był przypadkiem, jakiś czas temu studiowałem forum i kilka osób to właśnie polecało
jutro wymiana i (za parę miesięcy) się okaże czy zestaw był dobrym wyborem
__________________
Naruszenie regulaminu pkt. 23 i 24
lary79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 11:47   #128
Wind
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 20-07-2009
Skąd: cc
Model: FOCUS ST
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 106
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał grafmarr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to życzę udanych wymian tarcz i klocków hamulcowych. Nie należę do osób wolno jeżdżących, ale stylu jazdy, który nazwałem typowym nie akceptuję.
Poprzedzającym Mondeo Focusem przejechałem 170 tys. km i tarcz wymieniać nie trzeba było, a klocki hamulcowe były wymieniane raz.
W sytuacjach opisanych przez @fona tarcze w każdym samochodzie można "zjechać" i nie jest to w żadnym przypadku syndrom Mondeo.
Może powinieneś zacytować jakieś badania co jest typowe a co nie, bo w przeciwnym przypadku może sie Tobie cos "wydaje"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wind jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2010, 13:14   #129
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

lary79 - dopiero po założeniu tego zestawu-Tarcze BREMBO 09.5707.14 + Klocki FERODO FDB 884 zacznie się horror , ja wymieniłem trzy zestawy w ciągu roku , powód - podczas hamowania z wysokich prędkości tarcze po rozgrzaniu odkształcały się co powodowało spore bicie, bicie występowało do momentu ostygnięcia tarcz i tak do następnego hamowania. Zestaw może i dobry do miasta ale na trasy to tragedia. Wiem że temat jest o MK4 ale myśę że to ten sam produkt co do MK3.

Ostatnio edytowane przez dikileiden ; 03-09-2010 o 13:18
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2010, 19:34   #130
hokeistatk
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Siemianowice Śląskie
Model: s-max TITANIUM S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2012
Postów: 66
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Mam jeszcze oryginalne tarcze i klocki a przejechałem już 70 tyś i chyba za chwilę będę musiał wymienić klocki z tyłu. Czytałem o tych wszystkich firmach ale pytanie dotyczy, czy gdybym chciał zmienić z tyłu tarcze i klocki z firmy EBC to czy zrobić to wraz z przodem czyli komplet przód i tył czy tylko tył? Czy nie będzie problemu jak z przodu będą inne i z tyłu inne? A może inna rada?
hokeistatk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.