Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2008, 21:40   #51
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Jester Ty tez masz 100 koni?? , bo jakos mega rozbienzosci tutaj widze , tomiwit robi 9s na 4 biegu a wtedy Ty masz jakis szpecjal edyszon??

Jester kto chipuje cos do czego Ty to pisales , lub do kogo??

Zreszta jak dla Ciebie przyspieszanie z 1500 rpm dieslem a z 2 tys benzyna jest rownym testem to sory ale nie mamy o czym gadac.

tomiscorpio jest offline  
Stary 19-09-2008, 06:30   #52
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Jester Ty tez masz 100 koni?? , bo jakos mega rozbienzosci tutaj widze , tomiwit robi 9s na 4 biegu a wtedy Ty masz jakis szpecjal edyszon??
Może tomiwit miał pod górkę? Może poprzedni właściciel mojego auta coś zmieniał? A może ja mam czysty filtr powietrza a tomiwit nie? Mozliwości jest dużo.
Cytat:
Jester kto chipuje cos do czego Ty to pisales , lub do kogo??
Pisałeś, że masz za dużo paliwa na niskich obrotach i musisz poprawić. Sądziłem, że chodzi o chipowanie.
Cytat:
Zreszta jak dla Ciebie przyspieszanie z 1500 rpm dieslem a z 2 tys benzyna jest rownym testem to sory ale nie mamy o czym gadac.
Piana ci z pyska leci... Wyluzuj. :fcp3 Można to porównywać. Jak sam zauważyłeś benzyna ciągnie do 5,5-6 tys. obr./min a diesel do ok 4tys. Zaczynają ciągnąć odpowiednio od ok 3 i 2 tys. obr./min. Dlaczego nie ma co porównywać? Też mam dużo za mało momentu poniżej 1800 obr./min.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 19-09-2008, 08:26   #53
przemal00
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-11-2007
Model: Focus
Silnik: 2,0 B+LPG
Rocznik: 2003
Postów: 243
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Tak jeszcze z tydzień i TDCI focusowe zaczną wykręcać po 5 sekund 80-120.
Zakres prędkości 80-120 jest korzystny dla diesla a dużo mniej dla benzyny. Aby szanse się wyrównały
i wyniki faktycznie dotyczyły przyspieszeń proponuję zminić zakres prędkości np:
70-110 3-ką i 100-140 4-ką wtedy zobaczymy.
Co do uwag na temat gazu. Lepszą elastyczność na gazie miały jedynie polonezy i łady i koledze się pewnie coś pomieszało. Doskonale znam osiągi swojego samochodu i dostrzegam różnice na gaz - benzyna.
A czemu nie dogadałeś się z wujkiem Staszkiem, za drogo chciał ? :fcp1

Co do osiągów w trasie i przyspieszeń to jedynie 2,0TDCI focusowe 136 kM objedzie moją benzynkę,
i to są prawdziwe porównania a nie tam jakieś dziwne testy z mierzeniem czasu (każdy inaczej mierzy i wszyscy zaokrąglają z tendencją w dół ).
przemal00 jest offline  
Stary 19-09-2008, 09:18   #54
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał przemal00
Tak jeszcze z tydzień i TDCI focusowe zaczną wykręcać po 5 sekund 80-120.
Zakres prędkości 80-120 jest korzystny dla diesla a dużo mniej dla benzyny. Aby szanse się wyrównały i wyniki faktycznie dotyczyły przyspieszeń proponuję zminić zakres prędkości np:
70-110 3-ką i 100-140 4-ką wtedy zobaczymy.
Zapraszam do mnie. Będzie miał kto obsługiwać stoper. Samemu trochę trudno. Wiem, że boli jak okazuje się, że 2,0 benzyna to nie taki demon, a TDxx to nie taki muł jak 10-15 lat temu.
BTW. 70-110 to robię na 3. i 4. w cuglach (bo pewnie chodzi ci o obroty na 3.), a zakres 100-140 km/h jest jeszcze lepszy dla diesla.
Ochłoń, wyluzuj - w sprincie do 100km/h jesteś lepszy o 2 s.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 19-09-2008, 09:22   #55
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

jester mi zadna piana nie leci tylko bajeczki piszesz , zobacz gdzie masz maksymalny moment , wlacz sobie wykres i sie tyle nie rzucaj.

No napewno wszyscy maja filtry pozapychane jechali pod gorke w najwieksze tornado i na 4 kapciach. Prawdopodobne??

Albo Ty jechales z gorki i jeszcze sobie 2 sekudny sciagneles. Bo jak Ty robisz tam niby 6 sekund to ten 115 tdci ile zrobi 4?? Prawde mowiac niebawem bugati veron albo kenisegi zostana sprzedane przez szejkow i kupia diesle :fcp2

Zaraz wyjdzie ze jeszcze z 5 uzytkownikow robi 9s na tym 4 biegu to moze Ty masz faktycznie speszjal edyszon?
tomiscorpio jest offline  
Stary 19-09-2008, 09:34   #56
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał tomiscorpio
jester mi zadna piana nie leci tylko bajeczki piszesz , zobacz gdzie masz maksymalny moment , wlacz sobie wykres i sie tyle nie rzucaj.
No właśnie 80-120km/h na 4. biegu - dokładnie w zakresie pełnego momentu. MOJA SKRZYNIA BIEGÓW MA INNE PRZEŁOŻENIA NIŻ TWOJA. Od 3 postów to piszę, ale chyba nie dostrzegasz.
Cytat:
No napewno wszyscy maja filtry pozapychane jechali pod gorke w najwieksze tornado i na 4 kapciach. Prawdopodobne??
Zapchany filtr nawet bardzo. Już po 10 tys. km daje się odczuć, że słabiej ciągnie silnik. Turbina pompuje dużo powietrza.
Cytat:
Albo Ty jechales z gorki i jeszcze sobie 2 sekudny sciagneles. Bo jak Ty robisz tam niby 6 sekund to ten 115 tdci ile zrobi 4?? Prawde mowiac niebawem bugati veron albo kenisegi zostana sprzedane przez szejkow i kupia diesle :fcp2
Też ok 6 - różnica momentu (tak wykpiwanego przez ciebie) wynosi 20 Nm i nie jest tak dramatyczna jak do benzynowego (ok 70Nm). Błąd pomiaru nie jest większy niż 1s. Bugatti i Koenigsegg robią to samo w 2s.
Poraz kolejny zapraszam na test kolegów z 2,0 w benzynie. Nie uwierzą dopóki nie zobaczą.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Stary 19-09-2008, 13:03   #57
Arti
ford::average
 
Avatar Arti
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 24-04-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MKV x2
Silnik: 2,0 ON / 1,5 Pb
Rocznik: 2018 / 2015
Postów: 151
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał Jester
E...tam nie pociągnie.
Nigdy nie próbowałem...może kiedyś z ciekawości odważę się.

Cytat:
Napisał phoba
No nie rozpędzaj się tak z tym gazem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dobrze dobrana i wyregulowana instalacja gazowa wcale nie muli samochodu, a w niektórych przypadkach pozwala uzyskiwać nieco lepsze osiągi niż na benzynie.
Nie ja to pisałem tylko jedna z osób w tym wątku mająca instalację LPG.

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Lecz czekam na czasy tdci 115KM bo jak narazie widze nikt nie schodzi ponizej 7s a jutro mysle ze poprawie ten wynik. A niby dzieki momentowi obrotowemu ja nie mam czego szukac.
I zrobisz to na V biegu ??? bo test był przeprowadzony w ten sposób i nadal twierdzę, że n V biegu nie dasz rady w tego typu teście ale Ty uparcie swoje.

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Bo nadal mam w pamieci slowa artiego
"kocham jak przy 140 zaczynam jeszcze płynnie przyspieszać i zostawiać benzyniaki w tyle...nie mówiąc już o górach po których często mam okazje śmigać i długimi światłami uświadamiać niektórym, że z tym swoim benzynowy silnikiem to niech zjadą na prawy pas"
Ciesze się, że pamiętasz moje słowa, które po ostatniej dłuższej wycieczce po terenach górskich potwierdzam chyba, ze sama banda amatorów siedziała za kierownicą i nie potrafiła redukować biegów a ich zacięcie do wyprzedzenia znikało wraz ze zwiększającym się nachyleniem terenu.
Pisząc powyższe zdanie, które zacytowałeś porównywałem swoje osiągi do osób mających podobną moc i pojemność pod maską ponieważ znam miejsce mojej foki w szeregu i wiem co może a co raczej jest niewykonalne i nie porównuje jej do 3,0TDI czy też 2,0l w benzynie.

Cytat:
Napisał ufowroc
Nie przekraczając 2500? Kto będzie wyprzedzał na takich obrotach-to niebezpieczne. Przy spokojnej jeździe nie zależy mi na osiągach tak bardzo.Na 4-ce 60-100 nieco poniżej 10s. ale komórką mierzone więc błąd się pewnie wkradł.Przyśpieszenie 0-100 też nieco poniżej 10
Sam przekraczam 2500 przy wyprzedzaniu a na IV zdarza mi się mieć około 120 km/h...ale nie chodziło mi o to aby wyprzedzać przy tak niskich obrotach tylko chciałem pokazać przeciwwagę do testu "na III biegu do 100" dla benzyny.
__________________
Pozdrawiam - Artur.
W stajni: rumak zwany Mondeo MKV 1,5l Pb (do sprzedania ) oraz Mondeo STLine MKV 2,0l ON.
Arti jest offline  
Stary 19-09-2008, 17:03   #58
phoba
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-04-2007
Skąd: Trójmiasto
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2003
Postów: 93
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał przemal00
Co do uwag na temat gazu. Lepszą elastyczność na gazie miały jedynie polonezy i łady i koledze się pewnie coś pomieszało. Doskonale znam osiągi swojego samochodu i dostrzegam różnice na gaz - benzyna.
A czemu nie dogadałeś się z wujkiem Staszkiem, za drogo chciał ? :fcp1
Skoro kolega czuje różnicę między gazem a benzyną, tzn, że albo ma kiepską instalację, albo źle wyregulowaną, albo od wujka Staszka :fcp18 Proponuję poczytać np. o instalacjach sekwencyjnych holenderskiej firmy PRINS (w jęz.niderlandzkim, angielskim, niemieckim) [link=http://www.prins-lpg.com/en/prins/:1526n5oj][/link:1526n5oj], która w Polsce jest znacznie mniej popularna niż włoskie BRC czy Lovato (włoskie instalacje są jak włoskie samochody - ja o nich nie mam najlepszego zdania), ale za to na niej się JEŹDZI, a nie powozi :fcp27

Zaś wujek Staszek chciał zbyt tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A ja za biedny jestem żeby tanio kupować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Potem trzeba naprawiać, wymieniać - stres i koszty zamiast przyjemności.

Widzę (i nie jest to uwaga do kolegi przemala00, tylko do kilku ostatnich postów w ogóle), że zamiast dyskusji i wymiany poglądów robi się między użytkownikami diesli i benzyniaków mała pyskówka i trochę obrzucaniem błotkiem :fcp5 A chodziło tylko o pomierzenie czasów i grzeczną ich prezentację Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I nie chodzi o to czy komuś uda się urwać sekundę, czy nie. Ja jeździłem i benzyną, chwaląc sobie cichszą niż w dieslu pracę i szybsze nagrzewanie się (w zimie bardzo się przydaje :fcp26 ), jak i dieslami, które cenię za wyższy niż w benzynie moment na niższych obrotach. I o to chodzi - żeby każdy dobrał sobie to, co lubi, co mu bardziej odpowiada i w czym lepiej się czuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Miłej jazdy życzę :fcp14
phoba jest offline  
Stary 19-09-2008, 17:33   #59
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Nie bede palowal silnika przy 1500 rpm bo nie jestem debilem, pisalem o przyspieszeniu w takim zakresie km/h odpowiedniego dla silnika.


Jak Ci pisze ze przyspieszenie na 5 biegu dla silnika benzynowego i diesla nie jest rowne , to napisales ze jest , a potem cos piszesz o przelozeniach skrzyni biegow?? Pijany ciagle siedzisz przy kompie czy jak to jest??

Dziwi mnie to ze tomiwit i jester maja takie same silniki , lecz przyspieszenia na 4 biegu sa calkowcie rozne , ale za to na 5 biegu jest to samo

Prawde mowiac to kolega jester dla mnie sciemnia niesamowicie bo

Jester
4 bieg 60-100 9s
5 bieg 80-120 13-15s

kolega szanowny tomiwit
4 bieg 80-120 9s
5 bieg 80-120 ok 13s

I teraz sprawa dziwna 80-120 kolega jester na 4 biegu robi w 6s?? Cos tutaj nie halo??
tomiscorpio jest offline  
Stary 19-09-2008, 19:43   #60
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Re: elastyczność silnika od 80-120 km/h - porównania

Cytat:
Napisał tomiscorpio
Nie bede palowal silnika przy 1500 rpm bo nie jestem debilem, pisalem o przyspieszeniu w takim zakresie km/h odpowiedniego dla silnika.

Jak Ci pisze ze przyspieszenie na 5 biegu dla silnika benzynowego i diesla nie jest rowne , to napisales ze jest , a potem cos piszesz o przelozeniach skrzyni biegow?? Pijany ciagle siedzisz przy kompie czy jak to jest??
Gdybyś czytał uważnie to zauważyłbyś, że napisałem, że mozna je porównać, właśnie ze względu na dobór przełożeń, a nie że są takie same. Ale ty wyczytujesz między wierszami to czego nie ma a akurat ci pasuje.
Cytat:
Dziwi mnie to ze tomiwit i jester maja takie same silniki , lecz przyspieszenia na 4 biegu sa calkowcie rozne , ale za to na 5 biegu jest to samo

Prawde mowiac to kolega jester dla mnie sciemnia niesamowicie bo

Jester
4 bieg 60-100 9s
5 bieg 80-120 13-15s

kolega szanowny tomiwit
4 bieg 80-120 9s
5 bieg 80-120 ok 13s

I teraz sprawa dziwna 80-120 kolega jester na 4 biegu robi w 6s?? Cos tutaj nie halo??
Tak dokładnie to napisałem 6-7s z dokładnością do 1s - nie miał kto mierzyć. Właśnie wróciłem z dłuższej przejażdżki i zrobiłem analogiczne pomiary w deszczu. Przyspieszenie 80-120 na 4. (bo to chcesz porównywać) w ZALEZNOŚCI od czynników (nachylenie drogi, szybkość wciskania pedału gazu) wyniosło:
z pochyłości, gaz gwałtownie w podłogę (overboost +20Nm) ok 6s
w przybliżeniu płasko (no niestety nie mam niwelatora), gaz spokojniej, ale szybko w podłogę ok 7-8s
na pochyłość jak w przypadku 1., gaz j.w. 8s z kawałkiem (1 pomiar w przeciwną stronę)
pod sporą górkę ok. 9-10s, z overboost - wyraźnie czuć przyrost momentu na narastającej części charakterystyki.
Średnio coś ok 7-8s, na płaskim raczej 7s. Dość wyraźnie czuć na początku czy uruchomiony został overboost. Przy gwałtownym wbiciu gazu w podłogę sam dół ciągnie odczuwalnie lepiej. Nie można przesadzać bo dwumasa i podłoga chyba tego nie lubią :fcp3
Jechałem sam, w deszczu i sam mierzyłem czas - dokładność do 1s.
Widocznie za pierwszym razem było z pochyłości (nie z górki) albo jak nie pada wyniki są lepsze.
Czekam na pomiary twoje i innych użytowników TDxx i 2,0b. Bez tego dyskusja nie ma sensu.
BTW. Nie gorączkuj się - czytaj uważnie posty innych. Wyciągaj wnioski. Tylko krowa nie zmienia poglądów. Traktujesz temat zbyt emocjonalnie.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.