Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2007, 09:54   #1
daniel 100
ford::beginner
 
Imię: ddd
Zarejestrowany: 23-01-2007
Skąd: ddd
Model: mondeo
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie czujnik obrotomierza

siemka mam małe pytanko z kąd obrotomierz bierze sygnał (gdzie jest czujnik ) dzienki za pomoc .

daniel 100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2007, 05:58   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
siemka mam małe pytanko z kąd obrotomierz bierze sygnał (gdzie jest czujnik ) dzienki za pomoc
ze sterownika silnika, a sterownik z czujnika połozenia wału. Jesli mozesz odpalic silnik, to czujnik jest ok. Gdyby był walniety, to silnik bedzie martwy.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 20:46   #3
jarzab
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 133
Domyślnie czujnk

nie wiem jak w benzynce ale w moim 1.8td odepne czujnik i autko zapali tylko strasznie klekocze
__________________
Wszystkie drogi prowadządą do domu
http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... 130ex4.jpg
jarzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2007, 21:10   #4
mario22dg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2007
Skąd: Irlandia
Postów: 8
Domyślnie

a moze ktos wie gdzie dokladnie jest ten czujnik polozenia walu bo chcialbym podpiac obrotka!!z gory dzieki za odpowiedz!! :fcp1
mario22dg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2007, 21:12   #5
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
a moze ktos wie gdzie dokladnie jest ten czujnik polozenia walu
z samego czujnika sygnału sie nie bierze. Sygnał jest tylko dla sterownika, a kablesa w ekranie. Dopiero sterownik to przerabia i podaje sygnał do obrotka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2007, 21:17   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

we fieście (czyli u ciebie chyba też bo masz prawdopodobnie ten sam silnik ) obrotomierz bieże sygnał z alternatora. ten 3 kabelek co jest we fieście a u Ciebie go pewnie nie ma jest do obrotomierza, no chyba że masz inny silnik to wtedy tak jak wyrzej npisali koledzy.
no chyba że się mylę ale wtedy Sławko szybko naprawi mój błąd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 30-10-2007, 22:18 ]
ups tp było do MARIO22DG
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2007, 21:22   #7
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
obrotomierz bieże sygnał z alternatora. ten 3 kabelek
ale tylko i wyłacznie w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
My rozmawiamy o silniku benzynowym 1.4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2007, 21:37   #8
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
ale tylko i wyłacznie w dieslu
Cięzko jest mi z Tobą polemizować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bo do Twojej wiedzy szacunku już dawno nabrałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale pamiętam, że jak zmieniałem alternator na inny model (bo taki miałem pod ręką) był właśnie problem z podłączeniem tego kabla do obrotościomierza, ale tak naprawdę nigdy nie sprawdziłem do czego ten kabel w rzeczywistości jest (ten dodatkowy podłączony osobno poza kostką) ten inny alternator nie miał tego wyjścia, to, że ten przewód jest do obrotościomierza powiedział mi elektryk (doświadczony facet) ale czy miał rację???

mówię o fieście XR2 ale silnik jest w zasadzie ten sam.

gniotę dalej bo chcialbym się upewnić że się mylę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2007, 17:04   #9
mario22dg
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-09-2007
Skąd: Irlandia
Postów: 8
Domyślnie

alternaora jeszce nie sprawdzalem! na poczatku probowalem wpiac sie w kable kolo aparatu zaplonowego i co mnie zdziwilo obrotek chodzi tylko ze gaz w podloge a wskazuje max 2 tys obrotow :fcp2 dlatego juz nie wiem jak mom ten obrotek podlaczyc!pozdrowienia!

[ Dodano: 01-11-2007, 19:34 ]
a moze ktos wie gdzie jest ten sterownik co daje sygnal do obrotka?pozdrawiam!
mario22dg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.