Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-03-2016, 15:20   #1
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Pasek rozrządu - brak regulacji

Witam...
Jak w temacie , dziś podłączylem VAG-a, i z ciekawości wszedłem w silnik( blok4) i okazało się , że GMP pokazuje 6,9. Przekręciłem deczko w inną stronę,ale silnik nie odpala,powróciłem do stanu poprzedniego(OK)zapalił , ale nie mogę przestawić w drugą stronę ponieważ w położeniu w którym odpala kończy się regulacja na wałku rozrządu...???Przyczyna... ??? Żle napięty pasek,czy przeskoczył o ząbek???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ogólnie przy odpalaniu jak jest zimny to klekocze jak stary diesel (podejrzewam że zapłon automatycznie jeszcze się przyspiesza)...Słychać metaliczny dzwięk po dodaniu gazu.
.Metaliczny to nie znaczy że tłok napierdziela w zawory,tylko że zbyt szybko przed GMP dostaje zapłon...Tak mi sie wydaje...
A może jeszcze inaczej... -przy prawidłowo ustawionym rozżądzie ile można przestawić na plus lub minus stopni?


Ostatnio edytowane przez bulik75 ; 26-03-2016 o 19:11
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2016, 12:27   #2
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu-brak regulacji...

Masz źle założony pasek przy wymianie.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2016, 18:32   #3
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu-brak regulacji...

Witam.
Jutro zabieram się za ponowne sprawdzenie znaków na rozrządzie.Czy może któryś z kolegów posiada jakąś instrukcję w pdf-ie. U mnie jest napinacz hydrauliczny,a z tego co pamiętam to jest jakiś sposób w który się go ustawia.

Z góry dziekuje... [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez bulik75 ; 28-03-2016 o 19:35
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 19:08   #4
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu-brak regulacji...

witam ponownie.
Nie dostałem żadnej odpowiedzi na poniższe pytania,ale jak to mówią..." trening trzyni mistrza"...( wykluczając Stefano-szacun dla Ciebie)
wiec-rozbebeszyłem cały rozrząd ,ustawiłem na znaki czyli(wał korbowy około za 3-2min. przed dwunastą{wg. blokady}. Znak na kole zamachowym w tym położeniu wału pokrywał sie idealnie.
Koło rozrządu w tym momencie(czyli dwa ząbki zakrzywione położone najbliżej siebie) pokazywały miedzy sobą idealnie punkt AZ,lub A4(nie pamietam..)na obudowie plastiku.
Poluzowałem trzy śróbki M8 z wałka rozrządu,zdjołem pasek z wału korbowego i przestawiłem go o jeden ząbek tak,że na fasolkach koła paska rozrządu 3 śróby mocujące koło znalazły sie po środku fasolek.
Czyli punkt wyjscia, nic sie nie zmieniło , auto chodziło jak wcześniej ,tak teraz. Ale teraz mam pole manewru( w lewo lub w prawo) i to jest coś...
Brnę dalej...
Ustawie na max.w lewo(auto nie pali),na max w prawo-to samo. Ustawiłem w położeniu początkowym-pali.OK
Sprawdzam swoim zarombistym polskim wag-iem4.9 i dalej pokazuje w bloku 004 że jest 6,9st. i nawet sie nie ruszy przy regulacji wałka rozrządu czy w lewo czy w prawo.
Po wielu KÓR..ch odpaliłem VAG-COM i o dziwo pokazał 4.5st. Jak na słuch to i tak dobrze. Jutro to wyzeruję...
Mam nadzieje że rozwiałem wątpliwości w tym wątku...

Bump: A tu jest link stronki jak ustawić rozrząd i naponacz...
http://www.ekspertyzy-szkolenia.pl/popup.php?pobierz_plik=YzI4LnBkZg==

Ostatnio edytowane przez bulik75 ; 31-03-2016 o 19:35
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 21:42   #5
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu-brak regulacji...

Czas, czas nie pozwala, straszny brak tego czasu na doraźną pomoc....

Ale juz jest dobrze , że przestawiłeś o ząbek i masz pole manewru. Masz za późny zapłon, jak piszesz 4,5 na plusie. Zaznacz na wałku / podkładce, pod śrubą na klucz 18 mm / i na kole zębatym rozrządu cienką kreseczkę, taki promyk i musisz samym wałkiem / klucz 18 mm/ delikatnie dygnąć nim 'za włosem', tak około 1 mm, czyli jak klucz masz założony na wałku i trzymasz go na górze, to troszkę do siebie. Rozjadą ci sie kreseczki, pamiętaj staraj sie tylko o 1 mm. Zdejmij klucz 18 mm i skręć 3 fasolki klucz 13 mm. Powinno być dobrze, czyli w garnicach -1 do +1, sprawdzisz to na VAG-COMie, nie na jakimś badziewiu Polski VAG.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2016, 20:29   #6
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu - brak regulacji

Witam...
Dziś dzień trzeci zabawy,rozkreciłem obudowy dygłem delikatnie do siebie(dosłownie o włosek jak pisał Stefano) . Podłaczyłem VAG-a - nie polskiego iiiii... zrobione- pokazuje
-0.5/0.0 jest ok.
Meczył mnie tylko pasek moim zdaniem zbyt bardzo napiety(podczas pracy słychać wycie być może pompy wody) troszkę go popuściłem i wydaje mi się że jest znacznie ciszej.
Może ktoś zdradzi tajemnicę jak optymalnie go wyregulować,bo z opisu poniższego linku nie bardzo kojażę. Jest klucz specjalny z dwoma ząbkami, i klucz impulsowy. Co z czym sie je???
Przerwa po ustawieniu jest 4mm. po rozgrzaniu silnika sie zmiejsza, a i tak mi sie wydaje zbyt bardzo napięty...
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 18:55   #7
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu - brak regulacji

Jesli jest na napinaczu hydro te 4 mm, to jest ok, i taka uwaga z mojej obserwacji; za mocno napiety pasek ma tendencję do pracy po zewnętrznej stronie koła rozrządu, nie układa sie pośrodku tylko delikatnie przsuwa sie na zewnątrz.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 18:56   #8
bulik75
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2010
Skąd: ŚWIDNICA
Model: ford galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 95
Domyślnie Odp: Pasek rozrządu - brak regulacji

Jest super...
To jeczenie ,to z klimy( synek wcisnoł przycisk a ja nie zauważyłem)...
BESTIA okiełznana,nie kopci przy rozruchu na biało,ba - a co najważniejsze nie dymi na 4-5biegu przy wyprzedzaniu. Zawsze po takim manewrze w lusterkach widziałem....nic-kupę czarnej chmury. Teraz nawet dymka nie puści.
Dzieki wielkie Stefano, szkoda że tak mało ludzi chce pomóc bezinteresownie....
bulik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.