Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-12-2023, 15:59   #21
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,986
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał silo1992 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to w jakikolwiek sposób podobna skrzynia do tej która powinna siedzieć czy to jest totalnie co innego?
w twoim aucie była założona skrzynia B6 z nr AV6R-7002-KJ -SKRZYNIA BIEGÓW Z MECH. RÓŻNICOWYM,(1.6L DURATORQ DI TC (95PS),ROZRUSZNIK -UKLAD STOP/START LUB 1.6L DURATORQ CR TC (115PS) -DV6), z przełożeniem 3,611 stosowana z tym silnikiem od 01/2011 do 02/2020

oczywiście ostatnia litera jest nie istotna przy szukaniu używki.

F1FR-7002-NDA - SKRZYNIA BIEGÓW Z MECH. RÓŻNICOWYM,1.5L DURATORQ (77KW/105PS) z przełożeniem 3.095

Podstawową różnicą jest wybierak zmiany biegów (oprócz przełożenia głównego) , który jest inny niż 1.6TDCI z start/stopem i nie kalkuje się wymiana samego mechanizmu

pozostaje szukanie używanej skrzyni

__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2024, 11:30   #22
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Witajcie. Mam bardzo podobny problem do opisywanego na grupie. Czyli tempomat działa tylko na 6 biegu , oraz jadąc na 6 biegu potrafi zapalić się info z 6 i zielona strzałeczką do góry. Na innych biegach to się nie pojawia. SS włączony , Odczytane błedy z PCM:
P0820: obwód czujnika położenia X-Y dźwigni zmiany biegów
p082B:niska wartość sygnału w obwodzie czujnika położenia dźwigni zmiany biegów na osi X
P082E:niska wartość sygnału w obwodzie czujnika położenia dźwigni zmiany biegów na osi Y
p0825:obwód czujnika ruchu dźwigni zmiany biegów do przodu/tyłu (przewidywanie zmiany biegów)

Ktoś podpowie jak to ogarnąć???
Auto to focus mk3 przedlift. 1.6 tdci econetic 105 koni. skrzynia manual 6 biegow.
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 11:35   #23
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Nikt nic nie pomorze? To tak ciężki przypadek?
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 14:34   #24
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał davvvi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... To tak ciężki przypadek?
Zdecydowanie TAK.
Przy czym to Kolega jest owym "ciężkim przypadkiem"...

ZERO informacji w poście z pytaniem!
Ani słowa typu "auto jeździło, nic nie było robione i nagle tempomat przestał działać"...

Z tego co napisane, można wnioskować, że wymieniona jest "od czapy" skrzynia biegów na zasadzie "Panie też manual, od Forda i śruby (prawie) pasują""...

Tyle, że na forum już nikomu nie chce się uczestniczyć w takich zgaduj-zgadulach urządzanych przez ludzi, którzy cytują błąd mówiący "problem z czujnikiem położenia neutralnego (zwanym też czujnikiem pozycji wybieraka) skrzyni biegów" i na końcu piszą "a z czym jest problem"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 18:01   #25
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowanie TAK.
Przy czym to Kolega jest owym "ciężkim przypadkiem"...

ZERO informacji w poście z pytaniem!
Ani słowa typu "auto jeździło, nic nie było robione i nagle tempomat przestał działać"...

Z tego co napisane, można wnioskować, że wymieniona jest "od czapy" skrzynia biegów na zasadzie "Panie też manual, od Forda i śruby (prawie) pasują""...

Tyle, że na forum już nikomu nie chce się uczestniczyć w takich zgaduj-zgadulach urządzanych przez ludzi, którzy cytują błąd mówiący "problem z czujnikiem położenia neutralnego (zwanym też czujnikiem pozycji wybieraka) skrzyni biegów" i na końcu piszą "a z czym jest problem"...
Wybacz ale nie sadziłem ,że to takie ważne. Pierwszy raz mam doczynienia z tym. Otóż auto mam raptem 3 miesiące ale nie było okazji sprawdzić czy tempomat działa i nie sprawdziłem przy zakupie. Start stop tez nie sprawdziłem, bo w sumie pomyślałem że jest wyłączony. A podpowiedzi wrzucenia biegu nawet nie wiedziałem ze auto ma taka funkcje. Wiec za pewne te błędy były w momencie zakupu auta. ja nawet nie wiem, czy ja mam silnik taki jak powinien być. Powinien być 1.6 tdci 105koni. Forscan pokazuje mape 1.6 115ps ,skrzynia w forscanie widnieje jako b6. jeszcze co sprawdziłem to wskazania tego czujnika na wybieraku. Na neutralu jest okolo 48% na 1,3,5 biegu jest około 78%,a na 2,4,6 około 17%. Więc czujnik coś pokazuje. Tylko czy dobrze?
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 18:18   #26
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał davvvi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wybacz ale nie sadziłem ,że to takie ważne. ...
Czujnik położenia neutralnego decyduje o działaniu start-stop i nie ma nic wspólnego z tempomatem.
Coraz bardziej skłaniam się do twierdzenia, że założona jest jakaś skrzynia "wg podobieństwa" a nie taka jak powinna być.

Trzeba podać VIN, to powinno się dać powiedzieć jaka była skrzynia oryginalnie - wtedy będzie można coś dalej dywagować...

Generalnie auto nadaje się do weryfikacji do jakiegoś warsztatu, co na prawdę zna się na Fordach a nie tylko tak mówi...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 18:36   #27
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generalnie auto nadaje się do weryfikacji do jakiegoś warsztatu, co na prawdę zna się na Fordach a nie tylko tak mówi...
Tylko w moim mieście nie ma takiego warsztatu. bylem u 3 mechaników i żaden nie chce się podjąć,dlatego mam nadzieje że tu uda mi się to ogarnąć. Start stop może nie działać bo mi nie jest potrzebny. Podpowiadanie biegu też przeżyje. Najwyżej wyłączę forscanem.Ale tempomat to chciałbym aby ożył. A co do skrzyni to według vin powinna być b6 właśnie.
VIN : WF0KXXGCBKCY64319 Info z forscana skrzynia: B6, Manual ,6speed, FWD
Silnik info z forscana: 1.6L DV6C Sub-90 115PS

Ostatnio edytowane przez davvvi ; Wczoraj o 09:29
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 18:49   #28
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał davvvi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
T...skrzynia: B6, Manual ,6speed, FWD
...
Jest trochę takich B6 różnych...
W tym aucie Microcat pokazuje skrzynię CV6R-7002-NC (albo -starszą -NB).
Trzeba sprawdzić co jest na naklejce.

Istnieje też oczywiście ryzyko, że ktoś włożył mechanizm z innej skrzyni do tej obudowy...

Generalnie podstawową przyczyną nie działania tempomatu jest, że w PCM nie zgadza się prędkość z wyliczeniem z obrotów silnika i przełożeń skrzyni na poszczególnych biegach.

Poza skrzynią oczywiście ten sam efekt da wgranie softu PCM "od czapy"...
W tym aucie oryginalnie był w PCM soft CV6Q-14C204-AH.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-04-2024 o 18:55
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2024, 19:03   #29
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza skrzynią oczywiście ten sam efekt da wgranie softu PCM "od czapy"...
W tym aucie oryginalnie był w PCM soft CV6Q-14C204-AH.
A czy forscanem można zmienić soft? szukałem naklejki na skrzyni ale jest w takim miejscu że od góry zbytnio nie da się podejrzeć. Jedyne co podejrzałem to numer wybieraka: AV6R-7201-JC , D2M2A
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary Wczoraj, 06:46   #30
davvvi
ford::beginner
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 04-11-2012
Skąd: kutno
Model: mondeo mk1
Silnik: 1.8 dt
Rocznik: 1994
Postów: 12
Domyślnie Odp: Nie działa start stop , tempomat 1.6tdci

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym aucie Microcat pokazuje skrzynię CV6R-7002-NC (albo -starszą -NB
Witaj.Dziś dopiero udało mi się dobrać do naklejki na obudowie skrzyni. Ma taki numer. AV6R 7002 KG 41. Czyli wychodzi na to że była wymieniana. czyli pozostaje ewentualnie przekładka skrzyni lub modyfikacja softu u kolegi który ogłasza się na forum? na samym silniku jest naklejka z początkowym kodem CV6Q 6007 bodajże ,bo kod jest juz wyblakły. To jeśli silnik się zgadza to czemu forscan pokazuje 115ps?

edit. Forscanem udało mi sie znaleźć info na temat sterownika silnika .to info z niego:

PCM - Moduł sterowania pracą silnika (Power Train Chain Control Module).
Nr części: CV6Q-12A650-AF
Calibration level: CV6Q-12A650-AH (latest known: CV6Q-12A650-AJ)
Strategia: CV6Q-14C204-AH
Hardware type: MLP-XXX

Ostatnio edytowane przez davvvi ; Wczoraj o 09:29
davvvi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.