Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-06-2010, 06:53   #1
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Zaparowana przednia szyba - jak sobie z tym poradzić?

Witam
Zaparowuje mi przednia szyba oraz boczne. Włączenie nadmuchu na większą prędkość średnio pomaga (poza tym robi się głośno). Pomaga jedynie włączenie klimy (w kilka sekund odparowują wszystkie szyby) lub załączenie grzania przedniej szyby (odparowuje przednia szyba). Klimatyzacja była przglądana rok temu, przez poprzedniego właściciela (włącznie z wymianą filtra kabinowego) Szukałem odpowiedzi w "szukajce", ale tam nie było tego tematu poruszanego przez właścicieli C-maksia. A wiadomo każdy model trochę inaczej się zachowuje.
Dzięki za ewentualne rady i sugestie

jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 07:02   #2
ledor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-02-2008
Skąd: Strzelce Opol.
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 29
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Mam dokładnie to samo przy zwiększonej wilgotności powietrza. W moich wcześniejszych samochodach wystarczył mocny nadmuch na szyby, w c-maxie trzeba włączyć klimę. Ale efekt jest błyskawiczny.
ledor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 07:34   #3
rojber
ford::advanced
 
Avatar rojber
 
Zarejestrowany: 16-06-2009
Skąd: Iława
Model: Focus MK3
Silnik: 1,6 TDCI 95kM
Rocznik: 2014
Postów: 205
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał jaco67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klimatyzacja była przglądana rok temu, przez poprzedniego właściciela (włącznie z wymianą filtra kabinowego)
No to czas na kolejną wymianę filtra - pomaga w zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w kabinie no i pozbywasz się zarodników grzybni, które w rezultacie wdychasz Ty i Twoi bliscy ... a z tą klimą to niestety fakt - musisz niekiedy włączyć w deszczowe dni...
rojber jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 08:07   #4
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał jaco67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Zaparowuje mi przednia szyba oraz boczne. Włączenie nadmuchu na większą prędkość średnio pomaga (poza tym robi się głośno). Pomaga jedynie włączenie klimy (w kilka sekund odparowują wszystkie szyby) lub załączenie grzania przedniej szyby (odparowuje przednia szyba). Klimatyzacja była przglądana rok temu, przez poprzedniego właściciela (włącznie z wymianą filtra kabinowego) Szukałem odpowiedzi w "szukajce", ale tam nie było tego tematu poruszanego przez właścicieli C-maksia. A wiadomo każdy model trochę inaczej się zachowuje.
Dzięki za ewentualne rady i sugestie
Dokładnie mam taki sam wałek. Bez klimy zaparuje. Dziwne to trochę. W punto klimy nie miałem a takie parowanie było tylko wtedy jak obieg wewnetrzny byl wlaczony.
__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 08:10   #5
exoryna
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-12-2009
Model: c-max
Silnik: spalinowy
Rocznik: 1410
Postów: 325
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał rojber Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to czas na kolejną wymianę filtra - pomaga w zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza w kabinie no i pozbywasz się zarodników grzybni, które w rezultacie wdychasz Ty i Twoi bliscy ... a z tą klimą to niestety fakt - musisz niekiedy włączyć w deszczowe dni...
Tylko ta wymiana filtra to nie jest taka prosta. Bez gimnastyki pod kierownica i dluzszegu klucza nasadowego sie nie obejdzie...
__________________
pozdro!
exoryna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 09:03   #6
smook
ford::advanced
 
Avatar smook
 
Zarejestrowany: 09-06-2008
Skąd: Kraków
Model: C-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 263
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Cytat:
Napisał jaco67 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) Klimatyzacja była przglądana rok temu, przez poprzedniego właściciela (włącznie z wymianą filtra kabinowego) (...)
To gwarantuje Ci, że jak wyjmiesz filtr to zrozumiesz dlaczego zmienia się go przynajmniej raz w roku.
Dla swojego komfortu podjedź na odgrzybianie i wymianę fitra.

Poza tym. Dokładnie posprzątak i odkurz samochód. Może masz wilgotne dywaniki.

Nie wiem jaką masz klimę, ale w automatycznej jak w ogóle zapomniałem o tym urządzeniu, w sensie włączania-wyłączanie.
smook jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 12:47   #7
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Dzięki za rady.
Widzę, że nie tylko ja mam takie problemy. Swoją drogą ciekawe, że w np. Uno i Matizku (moje poprzednie) wystarczyło jak u kolegi exoryny włączyć silniejszy nadmuch na przednią szybę i zaparowanie znikało (przynajmniej z przedniej szyby). Może jest to spowodowane wiekszą kobaturą wewnętrzną C-maxia.
Co do wypowiedzi kolegi smook, to w samochodzie panuję porządek i dywaniki nie są wilgotne - jest to generalnie samochód rodzinny - z naciskiem na "żony samochód", a ona jest pedantką. Klima w samochodzie jest manualna.
Lekarstwem na to jest jazda z włączoną klimą, ale to podnosi zużycie paliwa (nie wiem ile, ale podnosi z pewnością). No i ta świadomość, że w innych to pomaga już sam nawiew na przednią szybę.
Rozumiem,że wymiana filtru nie spowoduje, że szyby będą mniej zaparowywać?
Rzecz jasna ze względów zdrowotnych i zapachowych należy już go wymienić. Myślałem o samodzielnej wymianie, ale czytałem na forum, że trzeba odkręcić pedał gazu, a z tym może być róznie. Dlatego zdecyduję się na zakład wyspecjalizowany w klimie - korzt nie jest bardzo duży, a robi się tylko raz w roku.
jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 14:24   #8
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Oprócz wyminay filtra porządnie przewiertz samochód.
Jeśli to nie pomoże zakup środek zapobiegający parowaniu szyb - kosztuje kilkanaście złotych.
Dobrze było by się także upewnić, czy nie masz włączonego lub zablokowanego obiegu zamknietego.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 19:06   #9
C-sław
ford::advanced
 
Avatar C-sław
 
Zarejestrowany: 25-07-2008
Skąd: Krapkowice (opolskie)
Model: Fcus
Silnik: 2.0 TDCi 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 232
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Panowie , oczywiście że w autach bez klimy szyba odparowuje na nadmuchu szybciej. Wyjmijcie sobie filtr kabinowy i efekt będzie identyczny.
__________________
Ja lubię mieć luz humor i sprawny wóz....
C-sław jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2010, 19:22   #10
Zvirek
ford::average
 
Avatar Zvirek
 
Zarejestrowany: 26-02-2010
Skąd: mazury
Model: C-max Ultima
Silnik: 2.0 kle kle kle...
Rocznik: 2004
Postów: 134
Domyślnie Odp: parowanie przedniej szyby

Powody parowania przedniej szyby zazwyczaj są trzy:
- zapchany filtr p-pyłkowy
- wilgoć w aucie
- nieszczelna nagrzewnica

PS. a nie czuć w środku takiego jakby lekko słodkiego zapachu?
Zvirek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.