Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-04-2013, 09:30   #1
scOOtt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2004
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

Witam serdecznie.
Jako, że stoję przed poważnym dylematem chciałbym się Was poradzić.
Drodzy koledzy i koleżanki chciałbym się Was zapytać:
1) jaka cena jest ceną "normalną" za S-Maxa w rocznikach 2007-2008 ?
Wiadomo alledrogo i otomoto pełne jest super okazji. Ale rozrzut cenowy jest powalający. od 35 do 49 tyś zł mniej więcej.
2) czy w powyższych rocznikach S-Max'y mają zamontowany filtr cząstek stałych ?
3) Jaka jest cena przeglądu corocznego (przy założeniu, że nic się nie psuje i nie w ASO tylko niezależny warsztat) czyli przegląd, wymiana filtrów+oleju.
4) Czy spalanie na poziomie 7-8litrów ON w mieście to prawda czy mit ?

Jeżdżę praktycznie króciutkie odcinki po mieście dom-praca-praca-dom. Ok 5 km w jedną stronę + co weekend wypad za miasto nad wodę.
90% jednak to eksploatacja miejska na krótkich dystansach.

Stoję przed wyborem SUV czy VAN - opcje są dwie: Kia Sorento lub Ford S-Max.
Wiem, że to dwa różne auta ale takiej selekcji dokonałem.
Jeżdżę często powędkować nad wodę w terenie gdzie czasem ciężko dojechać.
Kia na pewno będzie droższa w utrzymaniu - pali 11L ON na 100 km. Przegląd z wymianą filtrów + olejów to około 900 zł.
Chcę zatem porównać koszty eksploatacji obu tych aut.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi/porady.
Pozdrawiam serdecznie

scOOtt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 09:45   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

1.To zależy,od stanu,rocznika i wypasu....wg.mnie za naprawde ładnego Maxia 2.0 TDCI i z ładnym wypasem trzeba dać 40-50kzł
2.1.8 nie mają go wcale,a 2.0 różnie,ja np nie mam,z Niemiec chyba każdy ma...
3.W ASO 850-950zł ze wszystkim,poza ASO nie wiem bo nie jeżdze do macajów...
4.W mieście trzeba liczyć te 8l latem z klimą do 9-10 zimą na krótkich odcinkach,ja mam takie przynajmniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 09:54   #3
jamacieq
ford::average
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 31-08-2012
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Tdci 143
Rocznik: 2007
Postów: 118
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

Kupowany pod koniec sierpnia rok temu 2.0 tdci z niemiec z średnim wyposażeniem, 151 tys przebiegu - 38 tys. Zł
jamacieq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 10:04   #4
scOOtt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2004
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

Dziękuję bardzo za tak szybkie odpowiedzi.
Hmm. Czyli wychodzi na to, że auta te kosztują tyle samo. Sorento z 2007-2008 roku też kosztuje na chwilę obecną około 40-45k.
W niezależnym warsztacie na pewno S-Max będzie tańszy przy wymianie płynów filtrów i przeglądzie. Sugerując się cenami z ASO podanymi przez @RafałB - pewnie będzie to około 400-500 zł.
Kijanka potrzebuje trochę więcej do wymiany stąd różnica w cenie 2x drożej.
No i spalanie też na korzyść S-Maxa. Wszystko byłoby cacy gdyby nie fakt, że troszkę wyższe auto by mi się na pewno przydało z uwagi na wypady wędkarskie po bezdrożach.
Muszę się dobrze zastanowić.
Ogólnie jakie jest Wasze (użytkowników) zdanie na temat awaryjności S-Maxa. Ofert w internecie jest przynajmniej 2x więcej jeśli chodzi o S-Max - Sorento. Co nie znaczy do końca, że łatwiej można znaleźć dobry egzemplarz.
Auto sprawdzać będę z kolegą z doświadczeniem blacharski około 10 letnim. Sprawdzenie przed zakupowe w ASO też obowiązkowe - to Waszym zdaniem powinno wystarczyć, żeby znaleźć dobre auto ? Czy są powszechne jakieś usterki, których wykrycie przed zakupem będzie ciężkie ? (wtryski, turbina, koło dwumasowe) ?
scOOtt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 10:29   #5
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

Jeśli 2.0 kupisz diesla zadbanego,pewnego,to będziesz miał spokój.Ja mam swój ponad 2 lata na zegarach 163kkm i nic poza serwisem raz na rok w ASO olejowym nie robiłem.Ostatnio jakieś tam zaworki od turbiny bo coś mi buczało po gaszeniu autka,300zł i po temacie...ale wiadomo S-max S-maxowi NIE RÓWNY,wystrzegaj sie niższych cen,bo oszczędny jak nie wszyscy wiedzą płaci 2 razy.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 10:34   #6
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

o silnik sie nie martw. szukajka i wpisz silnik, pewnie bedzie mało rzeczy na temat, póżniej wejdz na forum sorento i zrób to samo. w s-maxie jak są jakieś usterki, to zazwyczaj błahostki
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 10:51   #7
scOOtt
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2004
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2004
Postów: 4
Unhappy Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
o silnik sie nie martw. szukajka i wpisz silnik, pewnie bedzie mało rzeczy na temat, póżniej wejdz na forum sorento i zrób to samo. w s-maxie jak są jakieś usterki, to zazwyczaj błahostki
Jeśli chodzi o Sorento mam już ten model przerobiony można powiedzieć od deski do deski.
Jest kilka tematów na które trzeba zwrócić uwagę - przede wszystkim wtryski.
Niestety wielu użytkowników Kijanki boli koszt eksploatacji tego auta. Oglądałem parę modeli. Nawet miałem przyjemność przejechać się. Coś pięknego. Właściwości terenowe tego auta są świetne. Tylko czy dla paru wyjazdów nad wodę warto brać aż takiego "smoka" czy lepiej jednak skupić się na autku rodzinnym (bo to przede wszystkim jest dla mnie ważne - moja Fiesta jest już zbyt mała) przestronnym, komfortowym, dobrze wyposażonym i przede wszystkim dużo tańszym w eksploatacji.
Wybór ciężki - na chwilę obecną i tak muszę dozbierać jakieś 5-10k zł.
S-Max od zawsze mi się podobał - kiedyś nawet sobie powiedziałem, że muszę go kupić. Jednak Sorento również mnie urzekło - gdyby tylko było tańsze w eksploatacji :/
P/S
Wiecie może jakie jest spalanie silników benzynowych w S-Maxie ? Przy moich przebiegach (niecałe 10k km rocznie) benzyna chyba byłaby sensowniejszym wyborem - jak myślicie ?

Ostatnio edytowane przez scOOtt ; 20-04-2013 o 10:57
scOOtt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 11:36   #8
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

Przenoszę do odpowiedniego działu.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 11:42   #9
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Zapytanie w sprawie ceny S-MAX

ciężej znaleść benzynę niż diesla z tego powodu,że import ogranicza troszkę akcyza na auta powyzej 2.0 i to co jest na rynku, bo chyba z 90 % to jednak diesle. wszyscy psioczą, że diesel droższy w naprawie itd, ale te silniki raczej nie są usterkowe. zaś benzyny także się psują. o spalaniu było wiele wątków. poprostu szukaj zadbane auto i nie skupiaj sie na tym ,czy się zepsuje,czy nie- poprostu uzywaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla wielkiej frajdy z jazdy to 2.5 benzyne.
dla jazdy , to raczej 2.0 140 koników
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.