Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2011, 22:57   #1971
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jak wpiąc sie do klimatronica, bo rozbudowuje piecyk i tego mi jeszcze brakuje. Nie mogę tego znaleźć. Chodzi by właczył sie w funkcję HE i silnik dmuchawy chodził na wolnych obrotach.

Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 11:54   #1972
kuczol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 17-06-2010
Skąd: Tychy
Model: Galaxy II
Silnik: 2.0 TDCI 115PS @ +++
Rocznik: 2008
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Znalazłem taki opis:
"żeby włączył się klimatronik (tryb webasto, na wyświetlaczu napis HE i nadmuch na przednią szybę) trzeba podać +12V na PIN20 w czerwonej kostce klimatronika.
Następna sprawa to podanie +12V na silnik dmuchawy (za schowkiem prawa strona w konsoli) , przewód gruby czerwony z białym paskiem)"
kuczol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 19:09   #1973
Michał_p
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-08-2011
Model: Sharan
Silnik: 110 KM AFN
Rocznik: 1997
Postów: 9
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc na początku chciałem wszystkich przywitać. Od niedawna jestem właścicielem Sharana, dogrzewacz jak u większości niesprawny. Po przerobieniu literatury z forum zabrałem się za naprawę. Dolutowałem przewody do pompki paliwa ale dogrzewacz nadal nie dawał oznak życia. Wczoraj wymontowałem dogrzewacz z samochodu i dobrałem się do jego wnętrza. Walka trochę trwała, wszystkie śruby zardzewiałe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Po rozebraniu okazało się, że wentylator sztywno się obraca, prawdopodobnie to jest przyczyną że piec nie startował. Ale nurtuje mnie inna prawa. Wykręciłem święcę w celu sprawdzenia czy jest sitko. Sitka nie ma,ale w miejscu gdzie jest otwór chyba do paliwa widać jakieś jakby resztki sitka. Zastanawiam się czy D3WZ miały jakieś sitka na stałę zgrzane z obudową. Komora świecy jest z jednej strony płaska więc sitko owalne tam nie zabardzo będzie chciało wejść. I jeszcze druga sprawa, po podłączeniu świecy do zasilania zaczyna grzać od samego czubka, żar stopniowo przesuwa się w kierunku gwintu świecy. Tak powinno być czy raczej powinna rozgrzać się od razu cała. Pozdrawiam.
Michał_p jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 19:26   #1974
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W twoim piecu sitka nie ma. Tam też widziałem jakby drucianą osłonke, ale jest to niewymienne. Więc troszkę tam poczyść i zostaw. Co do grzania świecy to nie wiem, ale najlepiej dać nową i wtedy fajnie pali.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 19:27   #1975
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak wpiąc sie do klimatronica, bo rozbudowuje piecyk i tego mi jeszcze brakuje. Nie mogę tego znaleźć. Chodzi by właczył sie w funkcję HE i silnik dmuchawy chodził na wolnych obrotach.
Pod pin 20 klimatronik i przez przekaźnik , bezpośrednio na dmuchawę.
Rozcinasz czerwono-biały , dajesz na 87a od strony inst. samochodu , 30 do dmuchawy , 87 podprowadzasz +12 przewodem 6mm2 , 58 i 86 cewka , czyli sterowanie.
Ja mam tak podłączone i śmiga aż miło .
Niektórzy nie napiszą jak to podpiąc , bo to kosztuje duże pieniążki u nich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 19:44   #1976
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dzieki. Bezposrednio do silnika dmuchawy to znałem ten patent. Ale czy jest sposób by wyzwolic klimatronikiem dmuchawe. Bo sposób jaki piszesz to chodzi na maksa. A ja chciałbym by było tak jak w fabrycznym. Na wolnych obrotach, a wtedy tez bierze mniej prądu.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 20:32   #1977
Dopalacz
ford::advanced
 
Avatar Dopalacz
 
Zarejestrowany: 12-08-2010
Skąd: Radom
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 tdi 110KM
Rocznik: 1999
Postów: 275
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki. Bezposrednio do silnika dmuchawy to znałem ten patent. Ale czy jest sposób by wyzwolic klimatronikiem dmuchawe. Bo sposób jaki piszesz to chodzi na maksa. A ja chciałbym by było tak jak w fabrycznym. Na wolnych obrotach, a wtedy tez bierze mniej prądu.
No u mnie nie dmucha na maxa.
Pytałeś na priva jak z aku. Ja zrobiłem układy czasowe i dmuchawa załącza się dopiero po 20min od startu pieca i wyłącza się razem z piecem po 35min.
Doatkowo układ podtrzymujący dla pompki obiegowej , żeby pochodziła 2min po wyłączeniu pieca i wystudziła go Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pzdr.
Dopalacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2011, 20:36   #1978
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

sterowanie, pompkę itd. mam juz rozpracowana. Ale jak to mozliwe że nie dmucha na maksa skoro podajesz napięcie bezposrednio na silnik?
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 01:22   #1979
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sterowanie, pompkę itd. mam juz rozpracowana. Ale jak to mozliwe że nie dmucha na maksa skoro podajesz napięcie bezposrednio na silnik?

Oczywiscie, że wentylator dmucha na maxa przy takim podpięciu i akumulator po chwili kaput.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 28-09-2011 o 01:24
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2011, 04:47   #1980
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jak podpiąć by chodził na wolnych obrotach?
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.