Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2011, 15:13   #1
kruhy7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie spadająca temperatura silnika

WITAM
W moim FOCUSIE TDDI 2001 r problem polega na tym że długo nagrzewa mi się autko i przy zjazdach z góry spada mi temperatura silnika (wskazówka potrafi zejść do białego pola z lewe strony zegara).Gdy jadę przez miasto czwarty bieg około 1200 obrotów temperatura prawie nie rośnie . Wymieniłem dwa termostaty (różne firmy) nowy płyn, w trybie serwisowym na zegarze gdy włączę żeby pokazywał temperaturę płynu chłodzącego gdy wskazówka jest po środku temp. wynosi 80 C i gdy jadę z góry od razu reaguje i temp. spada .
PROSZĘ O JAKIEŚ PODPOWIEDZI BO STRACIŁEM POMYSŁYGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kruhy7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 15:31   #2
romerox
ford::beginner
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: spadająca temperatura silnika

To, że po uruchomieniu zimnego silnika długo sie nagrzewa może być wadliwa praca termostatu. Silnik stygnie, a termostat zamyka tzw. mały obieg silnika - obieg płynu tylko w silniku. Po uruchomieniu silnika - nagrzewa się i ze wzrostem temperatury otwiera sie termostat na duży obieg płynu - silnik i chłodnica. Piszesz, że wymieniłeś dwa termostaty ale ja mam wątpliwości co do ich poprawnego działania. Ja przed wymiana termostatu zawsze sprawdzam jak działa: termostat mierzę suwmiarką, zalewam wrzątkiem i czekam, aż sie otworzy, drugi raz mierzę i porównuję różnicę pomiarów.Na tej podstawie stwierdzam, że termostat działa poprawnie.
romerox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 15:54   #3
kruhy7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: spadająca temperatura silnika

ten drugi termostat sprawdzałem - wsadziłem do zimnej wody i grzałem z termometrem otworzył się przy podanej temperaturze na termostacie nie pamiętam dokładnie ale chyba 78 C ale nie mierzyłem odległości otwarcia termostatu . po wystygnięciu był na pewno zamknięty.
W SKRÓCIE SUGERUJESZ PONOWNĄ WYMINĘ TERMOSTATU ALE JAK MAM SPRAWDZIĆ TEN NOWY TERMOSTAT ŻEBY BYĆ GO PEWNYM ŻE DZIAŁA POPRAWNIE chodzi mi o to jaka jest dopuszczalna różnica odległości otwarcia termostatu

Ostatnio edytowane przez kruhy7 ; 25-10-2011 o 16:03
kruhy7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2011, 20:42   #4
romerox
ford::beginner
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: spadająca temperatura silnika

Jeśli zrobiłeś jak piszesz to termostat jest ok.
Możesz mieć mało płynu chłodzącego w układzie.Uruchom silnik i czekaj aż wentylator chłodnicy się włączy. Jeśli sie włączy to znaczy że termostat działa poprawnie.Włącz ogrzewanie na max i obserwuj poziom płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym. Jeśli poziom sie obniży to znaczy że został wciągnięty do układu nagrzewnicy i trzeba dolać do poziomu max i obserwować czy poziom sie ustabilizował.
romerox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 17:41   #5
kruhy7
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-03-2011
Model: ford focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 4
Domyślnie Odp: spadająca temperatura silnika

Zrobiłem dzisiaj tak jak mi napisałeś ale auto stało pół godziny i wentylator się nie włączył . Włączyłem tryb serwisowy na liczniku i ustawiłem temperaturę cieczy chłodzącej i się przejechałem max temp. pokazywało mi 83 C przy prędkości 100 km/h jak zwalniałem do 80 -60 km/h było 79-80 C a wentylator dalej nie działał , moim zdaniem za niska temp. silnika ( temp. na zewnątrz 9 C ).Zapomniał bym wskazówka wskażnika na środku temp 80 C , po powrocie zostawiłem auto jeszcze na dziesięć minut na wolnych obrotach i temp z 80 C spadła na 78 C.
jutro spróbuję zdjąć górny wąż od chłodnicy może coś puści powietrza chyba że to nie zapowietrzony układ chłodzenia już nie wiem.
kruhy7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.