Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2009, 07:27   #1
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie [mk3] dławienie, szarpanie na niskich obrotach [tdci]

Witam,
Jak w temacie - problem z dławieniem. Widziałem kilka postów ale niestety żaden konkretnie nic nie tłumaczy. Podejrzewam, że będzie potrzebna diagnoza mechanika ale zaczynam od forum.
Silnik 2.0 TDCi, 2002 rok, 250 000 km, 130KM.
Dławi mi (szarpie - skoki w dół i powrót o ok. 100obr/min) na niższych obrotach przy przyspieszaniu, niezależnie od temperatury silnika. Np dzisiaj zaobserwowałem - 4ty bieg, prędkość 65km/h i zwiększam - zaczyna szarpać dość mocno. Zaraz pewnie ktoś napisze że tak się nie jeździ ale robiłem to specjalnie aby sprawdzić co i kiedy. W bardziej "ludzkich" warunkach jazdy to np przy 40-50km/h na trójce to samo. To już jest prędkość przy której zdarza się jeździć już na 3 więc to szarpanie nie jest specjalnie normalne. Wcześniej nie było tego problemu. Nie przejmowałbym się gdyby. Powyżej 2000 obrotów (czyli po włączeniu turbiny) problemu nie ma. Pełna moc, przyspieszenie i top speed jak w zegarku.
Żadnych komunikatów na desce rozdzielczej. Nie kopci, odpala ładnie, na jałowym chodzi równo na zimno i na ciepło. Wtryskiwacze już robione w ASO w 2005. Myślałem, że to może paliwo ale od kilku cykli tankowania dzieje się to samo.
Jakiś pomysł co zazwyczaj dzieje się w takim wypadku? Pewnie sugestii będzie wiele ale może te objawy są typowe i padnie rozwiązanie trafione w 10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki za pomoc.

metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 08:32   #2
Domieniek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2008
Model: Mondek MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Re: [mk3] dławienie, szarpanie na niskich obrotach [tdci]

Pęknięty wąż gumowy od intercolera, lub jakiś przeciek z tego układu. Sprawdź połączenia rur od turbiny i interkulera a szczególnie te gumowe węże, raczej na pewno któryś jest pęknięty, przez to dochodzi do takich właśnie problemów. Miałem to samo.
Domieniek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 17:20   #3
venator
ford::beginner
 
Avatar venator
 
Zarejestrowany: 18-01-2009
Skąd: Oława
Model: Mondeo MK3 hatchback 6 manual
Silnik: 2.0 TDCi 130KM
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Re: [mk3] dławienie, szarpanie na niskich obrotach [tdci]

a ja zadam pytanie: czy był może odpinany akumulator?

ja podobne objawy złapałem po wymianie aku i zastanawiam się czy jest jakiś związek (rozkodowanie kompa?)
__________________
Było: MordercaOwadówNDEO 2003 2.0TDCi 130KM 6 manual czarny hatchback
http://images.spritmonitor.de/314873.png
Będzie: Renault Megane II Grandtour 1.6 16V 112KM 2007r.
venator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2009, 23:43   #4
wojoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: W-wa
Model: No One
Silnik: Inne
Rocznik: 2016
Postów: 256
Domyślnie Re: [mk3] dławienie, szarpanie na niskich obrotach [tdci]

Cytat:
Napisał venator
a ja zadam pytanie: czy był może odpinany akumulator?

ja podobne objawy złapałem po wymianie aku i zastanawiam się czy jest jakiś związek (rozkodowanie kompa?)

Dokladnie! Ja zaobserwowalem to samo po odlaczeniu akumulatora... czasem potrafi porzadnie szarpnac i to kilka razy pod rzad - z zewnatrz to tak wyglada jakbym dopiero co uczyl sie jeździc i nie potrafil wyczuc sprzegla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2010, 21:02   #5
GieBe
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2010
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Diesel TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: [mk3] dławienie, szarpanie na niskich obrotach [tdci]

Koledzy, a czy znaleźliście sposób na wyeliminowanie tej usterki? W moim TDDI jest podobnie. Ruszam z jedynki, zmieniam na drugi bieg i po puszczeniu sprzęgła obroty spadają mocno poniżej 1k poczym wracają w okolicę 900 i czuć ostre szarpnięcie.
Jadąc na trzecim biegu przy prędkości ~70km/h i powyżej 3k obrotów od czasu to czasu też szarpie. Przewody gumowe sprawne.
GieBe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.