Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|dolnośląska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2011, 23:47   #1
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tego serwisu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ?

Zostawiłem tam swoje mondeo mk3 tdci w celu naprawy po padaczce wtrysków. Na razie na fachowość nie narzekam: podjechałem bez umawiania się, mechanik (właściciel) przeprowadził ze mną krótki wywiad co jak, kiedy i dlaczego, po chwili auto podłączone do kompa, w sekunde pierwsza diagnoza - padnięty wtrysk na drugim cylindrze, po tym od razu próba przelewowa i diagnoza: padnięty wtrysk nie przelewa w ogóle, 3 pozostałe dość nie równo względem siebie. Werdykt: radzi regenerację wszystkich 4 sztuk oraz pełne czyszczenie układu paliwa wraz z bakiem plus oczywiście wymiana filtru paliwa. Od razu ostrzegł mnie, że do wtrysków mogły dostać się opiłki z pompy paliwa i nastawił że może być zabita. To jednak okaże się dopiero po otwarciu pacjenta. Nic nie kręcił nic nie gdybał - jasno i konkretnie.

Koszta:
Trudno mi określić czy wysokie czy standardowe. Regeneracja 4 wtryskiwaczy w zależności od uszkodzenia od 300 zł do 500 zł za szt. 300 zł przy wymianie samego zaworka, 500 zł przy wymianie zaworka i rozpylacza.
Czyszczenie całego układu paliwa wraz z bakiem (wyleją mi 1/4 baku paliwa do "kanału" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) oraz wymiana filtra paliwa - 1000zł.
Więc suma za całość to między 2200 a 3000 zł z robocizną.

Cena za regeneracje wtrysków zrozumiała 1200-2000 (bo nigdzie taniej nikt nie zrobi) - chyba, że będzie tylko czyścił ultradźwiękami. Jednak robocizna mnie zaniepokoiła - ich praca to: wyjęcie wtrysków, dostarczenie do kogoś kto je regeneruje, przeczyszczenie układu paliwa, wymiana filtra paliwa, włożenie wtrysków z powrotem, wbicie kodów - 1000 zł. Czy to jest normalna stawka za taki zakres?

Czy miał już ktoś do czynienia z tym serwisem i podzieli się wrażeniami? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:07   #2
yoomen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: wawa
Model: nissan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Ciekawe co będzie jak pompa pójdzie. i nie lepiej jakoś inaczej ich regenerować? Na specjalistycznej maszynie?
yoomen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:11   #3
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Wtryski zostały przekazane do regeneracji do firmy ALBAZ [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czas naprawy wtrysków ok. 24h.
Czas całej naprawy niecałe 3 dni.

Rachunek końcowy 2800 zł. Twierdzą, że pompa jeszcze pojeździ.
Póki co jestem zadowolony.
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:13   #4
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Jeśli pójdzie pompa to bedą regenerować, ale tak jak Marcin zauważył- wszytsko wyjdzie w praniu.
A skąd wiadomo że nie bedą robić tego na maszynach?
Kolega Marcin jest chyba specem i wterenam jeśli chodzi o wtryski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc dał do dobrego warsztatu, a wdzisiejszych czasch to chyba norma że skoro ktoś sie bierze za naprawę czegoś- to musi mieć do tego odpowiedni sprzęt, zwłaszcza że musi później dac gwarancję na usługę.

No i wszytsko jasne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrze ze tylko na tym się zakończyłoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez AdamJ. ; 06-07-2011 o 13:14 Powód: druga odpowiedź
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:16   #5
yoomen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: wawa
Model: nissan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Cholera ja już sam nie wiem co i jak. Te Mondea strasznie awaryjne. Już drugi raz wtryski poszłyna przestrzeni 140tyś km a boje się że już pompa do regeneracji. Auto z 2006roku;/
jaki jest okres gwarancji i czy jest zależny od jakości paliwa? podobno gdzie niegdzie nie ma to znaczenia niby...

Ostatnio edytowane przez yoomen ; 06-07-2011 o 13:21
yoomen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:24   #6
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Mondeo mojego ojca (2002 rok): pierwsza naprawa wtrysków: 145 tyś, druga naprawa 245 tyś, trzecia naprawa 280 tyś (nie z winy wtrysków, nieumiejętna wymiana przewodów wtryskowych i dostał się brud lub woda)

Panowie z Radwanic udzielają takiej samej gwaracji jak ALBAZ... czyli nie uwzględnia tego tego i tamtego... czyt. o kant D rozbić tą gwarancję.
A "tego, tego i tamtego" oznacza nie uwzględnia winy marnego paliwa i opiłków z pompy czyli 99% przypadków awarii wtrysków.

A specjalistą to ja nie jestem tylko nieszczęsną ofiarą tej typowej awarii więc siłą rzeczy trochę wiem o niej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez metmusic ; 06-07-2011 o 13:29
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:33   #7
yoomen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-07-2011
Skąd: wawa
Model: nissan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Czyli dupa blada z tym z 2006r skoro już drugi raz wtryski są robione. Coś jest nie grane.
Paliwo lane tylko PB98....a wtryski co 70tyś.
yoomen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 13:34   #8
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,665
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

PB98 to benzyna... tutaj mówimy o Dieslu (TDCi)
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2011, 12:19   #9
romerox
ford::beginner
 
Imię: roman
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Wrocław
Model: MK 3
Silnik: TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

Jeśli mogę to podzielę sie swoimi doświadczeniami w kwestii wtrysków. 23.02.2008r. kupiłem MKIII 2002r. 2,0 TDCi 130kM ze stanem licznika 170tys.km. Wymieniłem wszystkie filtry, olej w silniku. Filtr paliwa kupiłem tańszy za 40zł nie zdajac sobie sprawy, że MKIII TDCi jest wrażliwy na układ common raily. Paliwo tankowałem różne BP Ultimate częściej na shellu. Po przejechaniu 13tys.km. awaria jednego z wtryskiwaczy. Naprawa w CTronic Żerniki Wrocławskie 580zł bez gwarancji. Świadomy wrażliwości układu wtryskowego wymiana filtra paliwowego na oryginał forda i tankowanie tylko na BP Ultimate. Po kolejnych, przejechanych 10tyś.km. kolejny wtrysk innego cylindra. Znowu naprawa w CTronic 505zł bez gwarancji. Obecnie mam przejechane 208 tys.km. co oznacza, że od ostatniej naprawy wtrysku przejechałem 15tys.km. Jak będzie dalej to czas pokaże.
O mechaniku w Radwanicach słyszałem, że dobry tylko jak pozostali nie daje gwarancji na naprawę samych wtrysków bo układ paliwowy nie płukany.
Zainteresowanym moge podać nr telefonu do mechanika w Radwanicach ale na priv.: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez romerox ; 26-10-2011 o 12:24
romerox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2014, 09:22   #10
janek001
Zablokowany
 
Imię: janek
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: wrocław
Model: mondeo
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008 136km
Postów: 374
Domyślnie Odp: Serwis w Radwanicach (Diagnostic Car) - wtryski w mondeo mk3

z tego co sie orientuje Diagnostic Car podziękował za współprace firmie Albaz z powodu fuszerki do której Albaz się nie przyznaje mimo ich ewidentnej winy , poszło tak grubo , że sprawa zakończy się w sądzie !
janek001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.