Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2010, 20:18   #1111
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał falcon226 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli ktoś z Was koledzy posiada fotke świecy z D5Z-F i jej numer niech ją wklei będe wdzięczny .Pozdawiam.
O fotce nie pomyslałemm a i brak czasu, ale spisałem ten numer ze swiecy;
E 131 1210 05 F 8V.
Wygłada ona tak; sztyft srednicy okolo 5 mm, rozszerzony lekko na koncu i tam są zgrzane dwa kabelki zasilające, które są bezposrednio wpięte do kostki sterownika. Swieca bez gwintu, wsuwana do komory mieszania paliwa z powietrzem.

Nawiasem, ten piec D5Z-F to paskuctwo, awaryjne jak cholera, chodzi mi o sterownik.
Ale w twoim roczniku tygo typu nie ma.
Pozdr


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-02-2010 o 20:22
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 20:34   #1112
robczak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-02-2009
Model: SHARAN
Silnik: 2,0TDI (140KM)
Rocznik: 2006
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

falcon226 - masz tu fotkę świeczki i nr kat. 7M3963319. One się nie przepalają, tak twierdza na SGAFie , niestety sterowniki to słaby punkt D5Z-F . Ja swoje przeszedłem z tym ustrojstwem.

pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez robczak ; 01-05-2010 o 14:09
robczak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 21:00   #1113
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dziękuje Wam serdecznie Stefano i Robczak za te informacje,chodzi o to ze czeka mnie naprawa u kolegi a Alhambrze [ma własnie D5Z-F] a w motomarket mi facet odpisal ze nie mają w sprzedazy świec do D5Z-F w ogóle. Vag mi pokazał uszkodzoną świece.Coś czuje ze łatwo nie pójdzie skoro macie nieciekawe przejscia z tego typu piecem.A swoja drogą ciekawa ta świeca i ciekawe gdzie ją kupic sie da w razie czego.Inny znajmomy miał taki sam bład przepalonej świecy w tym samym piecu na krótko grzała niby a po zainstalowaniu ponownie to samo.Jeżeli uda mi sie ten temat zgwałcic pochawle sie Wam.Pozdrawiam.


PS.A ja bym se dal ręke uciąć ze bedzie taka sama swieca jak w D5WZ i bym teraz kurde ręki nie miał!
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 21:01   #1114
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Ja znalazłem taki nr tej swiecy;
ET-numer świecy żarowej jest 25.2281.01.1100
W tym piecyku nagminnie występuje bład 1409, a nie jest świeczka, to przerwy w płomieniu, czytaj; padający sterownik.
A jaki bład tam miałeś, bo az jestem ciekaw, potwierdzam; swieczki te nie padają.
Pozdr.

Cytat:
Napisał jck264 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Stefano za podpowiedź (ja też typowałem na złącze przy dogrzewaczu , ale chciałem usłyszeć opinię kogoś obcykanego w te klocki) - faktycznie strzał w dziesiątkę pojechałem dziś na kanał i po wyjęciu piecyka od razu zwróciłem uwagę na spóchnięty przewód zasilający po stronie piecyka (pęknięcie izolajcji resztę zrobiła sól). Już polutowane i znowu w aucie zrobiło się cieplutko - pozdrawiam Jacek.
To ja tez sie cieszę, ze masz już ciepełko i dlatego, ze moglismy ci tutaj dość trafnie pomóc.

Cytat:
Napisał Galaksik2001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Stefano dzięki za odpowiedz na mój post.
Jeżeli to możliwe,podaj jakiś kontakt do Ciebie,bo ten dogrzewacz odpala,trochę pochodzi i wyłącza się i tak co jakiś czas a z tyłu nagrzewnica nadal zimna.Wydaje mi się,że wszystkiego nie opiszę na postach a np.telefonicznie a jeszcze lepiej osobiście (mieszkam w Kraśniku) byłoby łatwiej i szybciej.Z tego forum wynika że znasz się na tym dobrze.Pozdrawiam.
Witam sąsiada, masz nr telef. na PW

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 01-02-2010 o 21:11
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 21:07   #1115
falcon226
ford::advanced
 
Avatar falcon226
 
Zarejestrowany: 03-03-2009
Skąd: Bochnia
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM ANU
Rocznik: 2001
Postów: 262
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Jeszcze raz dziękuje za numer Stefano ide uspac dzieci.Pozdrawiam.Miłej nocki.
falcon226 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2010, 21:39   #1116
sebus1977
ford::beginner
 
Avatar sebus1977
 
Zarejestrowany: 10-01-2010
Skąd: Jelenia Góra
Model: seat alhambra
Silnik: 1.9 TDI (116)
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał alibizi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie. Mam pytanie. Czy można włączyć dogrzewacz teraz, mimo że temperatura jest dosyć wysoka? Chodzi o to żeby sprawdzić czy to urządzenie działa.
Pozdrawiam.
witam
musisz kolego zewrzeć czujnik na podszybiu (zworka) żeby uruchomić webasto jeżeli temperatura przekracza 5 stopni
sebus1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 07:41   #1117
imoti8
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Tarnów
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004 r.
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam kolegów . Oczywiście tych od ortografii też . Jak wszyscy chyba posiadacze galaxa mamy problem z dogrzewaczem ale ja nie o nim tylko o dodatkowej pompce na obiegu . Mam silnik 1.9 ANU i ta pompka jest tuż koło wentylatorów , POMPKA NIE WŁĄCZA SIĘ , po podaniu plusa i masy działa . sterownik pod bezpiecznikami działa poprawnie . moje pytanie jest następujące co ma wpływ na start i wyłączanie tej pompki może jakiś czujnik tem. wody ale który i gdzie on jest . ? Koledzy możecie mi pomóc w tej sprawie pilne gdyż mam teraz auto na kanale robię rozrząd i zawieszenie i przy okazji zrobił by tą pompkę . Wielkie dzięki za szybką wskazówkę co i jak z tą pompką .
imoti8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 10:51   #1118
jans6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Skąd: Włocławek
Model: Focus
Silnik: F9DA
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam. Mam prosbe. Mam sharana 2006 rok z silnikiem AUY i problem z webastem. Odpala ale jak jest zimny - tzn po nocy lub postoju na dworzu wiecej niz 2 godziny. pochodzi chwile i gasnie. pompka dodatkowa sprawna!! jak zgaśnie śmierdzi jakimiś spalinami w samochodzie jakąś naftą czy jakiś taki mocno szczypiący zapach i dym a 2 razy się zdarzyło ze kupa dymu z tylnych nawiewów poszła. Ubywa tez płynu ze zbiorniczka.Czy może gdzieś się płyn do paleniska dostawać?? Proszę o jakąś rade. Pozdrawiam
jans6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 15:50   #1119
Galaksik2001
ford::amateur
 
Avatar Galaksik2001
 
Zarejestrowany: 16-12-2009
Skąd: Kraśnik
Model: Ford Galaxy MkII
Silnik: 1.9 TDI 115KM AUY
Rocznik: 2001
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam forumowiczów
Jak wczoraj pisałem przeczytałem ponad 50 postów na temat dogrzewacza i dzięki temu że istnieje takie forum dzisiaj cieplutko w aucie.Zabrałem się za pompkę wody dogrzewacza diagnoza była krótka umarła.Najwidoczniej z tego powodu dogrzewacz startował i po chwili gasł brak obiegu płynu chłodniczego.Szczotki pompki się zawiesiły i jak ją uruchomiłem piecyk zastartował i już ciepełko.
Większość trafnych podpowiedzi przeczytałem z postów STEFANO widać że kolega się na tym zna, serdeczne dzięki i WIELKI POZYTW za chęci podzielenia się z nami swoją wiedzą. CZYTAJCIE POSTY I DZIAŁAJCIE POZDRAWIAM
Galaksik2001
Galaksik2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2010, 19:27   #1120
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał jans6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam prosbe. Mam sharana 2006 rok z silnikiem AUY i problem z webastem. Odpala ale jak jest zimny - tzn po nocy lub postoju na dworzu wiecej niz 2 godziny. pochodzi chwile i gasnie. pompka dodatkowa sprawna!! jak zgaśnie śmierdzi jakimiś spalinami w samochodzie jakąś naftą czy jakiś taki mocno szczypiący zapach i dym a 2 razy się zdarzyło ze kupa dymu z tylnych nawiewów poszła. Ubywa tez płynu ze zbiorniczka.Czy może gdzieś się płyn do paleniska dostawać?? Proszę o jakąś rade. Pozdrawiam
Płyn to Ci się do piecyka raczej nie powinien dostawać, ale często jest nieszczelność na wężach przy tylnej nagrzewnicy. Musisz zdjąć tylne lewe nadkole i popatrz czy tam nie jest mokro. Jak tak to wywal te objemki fabryczne, a daj skręcane. Ja dałem po dwie na jeden wąż i suchutko. A że gaśnie to najpierw diagnoza.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.